Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

geçmiş olsun canım,hamileyken dr bana da kortizon vermişti ve mutlaka kullan demişti,ben de kullanıyorum demiştim ama kullanmadım,doğru değil belki ama korktum işte...Seni çok iyi anlıyorum,inşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın

slm arkadaşlar yine kimse yok ya benim şansım heralde bir türlü denk gelemiyoruz hepiniz isiniz inş.miskokulum sırt ağrın nasıl oldu canım biraz azalmıştır inş.benimde oluyor sırtımda göğüs kemiklerimde omuzlarımda diz kapaklarımda el bileklerim ve ayak bilek ve tabanında ama rabbime hamdolsun dayanmaya ve sabretmeye çalışıyorum benden daha kötüleri var diyorum

allah yardımcın olsun canım benim okadar iyi anlıyorumki seni ben hamile değilim istiyorum ama çokta korkuyorum hamilelikte ağrılarımçok artarsa diye herşeyin hayırlısı tabiki rabbim şifa versin inş hepimize

çisemcim aynen devam ediyor ağrılarım,inşallah hamileliğinde sorun yaşamazsın canım

çisemcim aynen devam ediyor ağrılarım,inşallah hamileliğinde sorun yaşamazsın canım

kıyamam ya çok zor biliyorum benimde ağrıyor ama napalım hamdolsun ağrılarımızla yaşamaya çalışıyoruz derdi veren rabbim zamanı geldimi dermanınıda verecek ya tatlım ben şuan hamile değilim rahmimde polip mi ne varmış dr.et gibi bişey dedi oda hamileliği engelliyomuş engellemese bile düşüğe sebeb oluyormuş geçen smir testi verdim yarın çıkacak sonucu dr sonucu görelim inş ettir alırız dedi bakalım hayırlısı uzun zamandır korunmuyoruz çünkü tabi birde nasip herşeyin hayırlısı.bitanem senin ilaçların hiçmi faydası gelmiyor gerçi ilacı içsende bazen hiç geçmiyor benimki seninkide öyle oluyodur sanırım rabbim şifa versin inş hepimize dualarımızı eksik etmeyelim birbirimizi unutmayalım kimbilir birimizin duası sebebiyle şifa buluruz öpüyorum canım

hamileliği engelliyeceğini sanmam canım,gönlüne göre olsun inşallah.Ben emzirdiğim için ağır ilaçlar içemiyorum,hafifler de ağrımı dindirmeye yetmiyor malesef.

2 gündür ilacımı almaya gidemedim,her yanım acıyo ayaklarımın altı,ellerim,sırtım..dışarı çıkmayada halim yok..bundan 3 yıl önce rüya gibi iyileşmiştim,tekrar iyileşmek istiyorum..Allah hepimize acil şifalar versin..sizdede eklemlerinizde takılmalar oluyormu,mesela adım atacakken ayağınız birden çıt diyor ve kemikler ayrılmış gibi ne biliyim burkmuş gibi canınız yanıyormu,yada saçınızı toplamak için elinizi kaldırdığınızda aynı şey kolunuzdada oluyormu?

Arkadaşlar ben şu anda 22 yaşındayım.19 yaşımda romatoid artirit rahatsızlığına yakalandım.Özellikle bu kış ağrılarım çok fazla oldu.Yaz ayları başında herhangi bir ağrım olmadığından, ilaç kullanmaktan sıkıldığım için ilaçlarımı bıraktım. Ama yine ağrılarım başladı.Özellikle dizim ve ayaklarım ağrıyo. Bu zamanda popüler olan bir Prof.'ün sitesinde geliştirmiş olduğu tedavi edici ve hastalığı ortadan kaldıran romatizma kürü olduğunu gördüm. Siteyi tam anlamıyla incelediğimde bu kürü kullanan hastalar yazdıklar görüşlerinde çok olumlu sonuçlar aldıkları, ağrılarının kalmadığını hatta ilaçları bıraktıklarını dahi yazıyorlar. Kür tamamen bitkiselmiş ve hiçbir yan etkisi yokmuş.En kısa zamanda kürü alıp kullanmayı düşünüyorum. Sizinde haberiniz olsun die paylaşmak istedim arkadaşlar.Sağlığınız daim olsun.

geçmiş olsun tatlım evet oluyor olmazmı kemikler tık tık ediyor dizkapakta kitlenme oluyor kısa süreli ama napalım sabır etmemiz lazım kendine dikkat et

slm arkadaşım bahsettiğiniz prof ibrahim saraçoğlumu

Ben ibrahim saraçoğlunun kiraz sapı ve ısırgan otundan oluşan bir kürünü kullandım. Ama 8 mg kortizon alıyodum o sıralarda. Ben pek faydasını görmedim. Hocamla telefonda görüştüm. Genel durumum hakkında bilgi aldı benden. Sonra da kortizonun dozu çok yüksek bundan dolayı etki etmemiş olabilir dedi. Sonra da bana karabaş otu kürü gönderdi. Bu kürü de yaklaşık 3 ay falan kullandım. Ama ağrılar sebebiyle kortizonu kesememiştim o sıralarda. Kortizonla birlikte almaya devam ettim. Ve yine sonuç sıfır. Doktorla tekrar telefonla görüştüğümde 3 aylık da hamileydim. Hamile olduğumu öğrendiğimde kürü de kortizonu da kesmiştim. Ama ikisini birden bırakınca çok kötü olduğumdan dolayı ağrılara dayanamayıp hocamı aradım. Hamile olduğum için bana hiçbirşey öneremeyeceğini söyledi. Sadece beyaz dut kurusundan kür yapıp kullanmamı söyledi. <crp>yi düşürür dedi. 2 ay falan da onu kullandım. Ama mide yanması gibi şikyetlere sebep olduğundan onu da bıraktım. Şimdi hiçbirşey kullanmıyorum. İbrahim hocamın kürünü alıp denemek isteyen arkadaşları bilgilendirmek istedim. Eğer bu kürleri kullanmak istiyorsanız kullanacağınız süre içinde kortizon dahil hiçbir ilaç almayın. Ve özellikle de kiraz sapı ve ısırgan otu kürünü kullanırken de hamile kalmamaya dikkat edin. Çünkü özellikle kiraz sapı düşüğe neden olabiliyor. Ben kullandığım dönemde korunmuştum. Allah hepimize şifa versin inşaallah...

Canım aynı şeyler bende de oluyor. Bu sabah telefonu kulağıma götüremedim. Omuzlarım tutuk hala. Yatağımdan kalkarken yorganımı dahi zor açtım. Canım çok yanıyor. Bazen düşünüyorum benim halim nolacak diye. Hiç bir ev işi yapamıyorum. Bebeğim dünyaya geldiğinde ona nasıl bakacağım konusunda hiçbir fikrim yok. Bileklerim öyle çok ağrıyor ki bir tek tabak bile bazen bana ağır geliyor. Taşıyamıyorum sanki. Parmaklarım en ince eklemlerime kadar şiş. ve dokunurken acıyor. Yanlış bir hareket yaptığımda çıtlamalar oluyor. Hareketlerimizi doğru yapmak zorundayız. Eklemleri zorlayacak bir harekette bulunmamamız gerekiyor. İnsan kendi kendinin doktoru olmassa doktorların hiç bir faydası olmuyor. Rabbim şifa versin canım. Kendine iyi bak.

Amin canım Rabbim sana da şifa versin. Hayırlı bir evlat sahibi olabilmeyi nasibetsin. Hamilelik dönemi herkesin benimki kadar kötü geçmiyor. Bazılarının bu dönemde yatışıyormuş romatizması. Zaten internette araştırmıştım, hamilelik döneminde hastalık pasif hale geçiyormuş diye okumuştum. Ben buna güveniyordum. Ama bende böyle olmadı. İnşaallah senin güzel geçer. Ama inan bana herşeye değer. Henüz bebeğimi kucağıma alamadım ama hamile kaldığım için hiç pişman olmadım. Ağrılara sabrederim yeterki kızım iyi olsun.

Omega-3, ağrı, eklemlerde şişlik, fonksiyon kaybı gibi belirtilere neden olan şiddetli enflamasyonu engellemektedir. (30)

Günde 3g Omega-3 alımı, 12 hafta sonra eklemde şişlik ve eklem hassasiyetini azaltabilmektedir. (31)

Günde 3g Omega-3 kullanımı, romatoid artriti olan hastaların sabah katılığında anlamlı azalmalar sağlamaktadır. (32)

Omega-3, kıkırdağı yıkıma uğratan enzimlerin aktivitesini inhibe eder, enflamasyona neden olan vücut içi maddelerin üretimini artıran bazı enzimleri ve enflamasyonu çoğaltan bazı faktörleri engeller. (30)

Canım acaba balık yağı tabletleri hamilelikte kullanılır mı ki?

ah be güzelim aynısı bendede var omuzlarım ağrıyor sırtım göğsüm ellerim diz kapaklarım ayaklarım ağrıyor ev işi doğru düzgün yapamıyorum haftada bir zoraki sürürge yapabiliyorum ayak parmaklarımı sürekli çarpıyorum bi yerlere canım gidiyor bende napıcam diyorum eşim bazen iyi niyetle olsada dalga geçiyor hastalık hastası oldun felan bazen hiç anlamadığını düşünüyorum lüzumsuz konularda tartışıyoruz üzülüyorum oysa üzülmemem gerektiğini biliyor haksız olmasına rağmen haklıyım diyor ben kötü oluyorum felan hamile kalmayı çok istiyorum ma çok korkuyorum senin dediğin gibi nasıl bakarım şuankendime bile doğru düzgün faydam yokken minicik yavruya nasıl bakarım diyorum da diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…