Mezeler - Ordövrler Renkli Tarator

Nevreste

Yeniden ☀
Yönetici
Editor
16 Ağustos 2010
291.851
599.811
43
Merhaba
Pınar Labneli Pratik Tarifler Yarışması ve pratik bir meze tarifi paylaşacağım.
Tarator Osmanlı Mutfağından günümüze gelmiş bir tariftir.Cacıktan esinlenilerek yapılmıştır.
Çay saatlerinde,yemek davetlerinde bu eşsiz tadı sofralarımızda mutlaka bulundurabilirsiniz.
Her türlü sebzeden yapılabilir.
Ama en çok bilinen havuç ve kabak taratordur.
Ben bugün 3 farklı tarator ile bir tabak yapacağım.Umarım beğenirsiniz.
Taratora bazı tariflerde mayonezde ekleniyor.Ama mayonez kullanmak yerine taratorunuza Pınar Labne eşlik ederse muhteşem bir tat yakalarsınız.
Ayrıca bu tarif elden ele gezmiş gezenti bir tariftirSonunda bana nasip olduSahipsiz bırakamazdım

Malzemeler

3 adet havuç
4 adet kabak
3/1 kadar kırmızı lahana
1 kase yoğurt
Tuz
Toz biber
Yarım su bardağı sıvı yağ
Avuç içi kadar ceviz(süsleme için)
3 yemek kaşığı pınar labne

Havuç Tarator

Havuç Tarator Yapılışı
Öncelikle havuçlarımızı rendeliyoruz.
Daha sonra tavamıza 2 yemek kaşığı sıvı yağ ekleyip havuçlarımızı tavaya atıyoruz.Üzerine tuz serpiyoruz.5 dk çevirip soğumaya bırakıyoruz.

Kabak Tarator

Kabak Tarator Yapılışı
Öncelikle kabaklarımızı rendeliyoruz.
Daha sonra tavamıza 2 yemek kaşığı yağ ekleyip kabaklarımızı tavaya atıyoruz.Üzerine tuz serpiyoruz.Kabak havuca göre biraz daha fazla pişmeli bu sebeple damak tadınıza göre en az 10 dk kısık ateşte çevirip pişiriyoruz ve soğumaya bırakıyoruz.

Kırmızı Lahana

Kara Lahana Tarator Yapılışı

Öncelikle lahanayı rendeliyoruz.
Daha sonra tavamıza 2 yemek kaşığı yağ ekleyip lahanamızı tavaya atıyoruz.Üzerine tuz serpiyoruz.5 dk çevirip soğumaya bırakıyoruz.

Sebzelerimizi pişirip soğumaya bıraktık.Şimdi yoğurt ve pınar labnemizi karıştırıyoruz.
Sebzelere tuz atmıştım ondan bu aşamada tuz eklemedim.

Pınar labneli yoğurdumuzu azar azar soğuyan sebzelerimize döküyoruz ve karıştırıyoruz.

Şimdi sıra geldi serviseBu sizin hayal gücünüze kalmış

Üzerine ceviz,yeşillik ve isteğe bağlı toz biberli sos kullanabilirsiniz
Cevizi dilerseniz içine ekleyebilirsiniz ben süslemede kullandım

Son düzenleme:
Sanatsal çalışman çok güzel olmuş abla eline emeğine sağlık

başkada birşey diyemiyorum
Ellerine emeğine sağlıkk nevroş❤

Ablacım bu olmadı ama şimdi neden ama neden bu kadan güzel olmak zorunda kiiiiiii.
Ellerine sağlık ablacım enfes görünüyor başarılar

Çok güzeeel Ellerine emeğine sağlık Yarışmada bol şans diliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…