Tavuk Yemekleri Rengarenk Krep ile Kahvaltı Sofrası(Torku Sponsorluğunda)

Blue_Peri

Durum Çok Ciddi Herkes Bir🤏 Miktar KafayıYedi👀💃
Pro Üye
Anneler Kulübü
29 Nisan 2015
31.310
105.439

Merhaba CaNıSıLaR
Bir aylık bir aradan sonra buranın,
yarışmanın mudavimi,olmazsa olmazı olarak geri döndüm. Ohh bee dünya varmış,1 ayda nekadar özlemişim yarışma temposunu.
Gelelim tarifime,bu tarif adı gibi rengarenk bir tarif oldu.Hem hiçbir gıda boyası kullanmadan çocuklarımıza rahatlıkla yapılabilecek ve onları renkleri ile mutlu edecek bir tarif ve görüntü oldu.
Eee hadi öyle ise yapalım

MaLzEmELeR

1 yumurta
1 paket kabartma tozu
2 yemek kaşığı sıvıyağ
3.5 su bardağı süt
3 su bardağı un
1 tatlı kaşığı tuz
❤1.5 tatlı kaşığı şeker

ReNk İçİn
2 Yemek kaşığı karadut suyu
1 Tatlı kaşığı kakao
1 yemek kaşığı ıspanak püresi
1 yemek kaşığı havuç püresi

YaPıLıŞı

Hamur için tüm malzemeleri derin bir kaba koyup çırpma teli ile çırpalım.
Hamuru 4 eşit parçaya bölüp her birine önceden hazırladığımız doğal renk verici malzemeleri ekleyip çırpalım.
(Not:Renk verici malzemeleri ekleyince kiminde katı kiminde sıvı hal alabiliyor krep hamuru ,oyuzden katı olur ise birkac kaşık süt ekleyebilir,sıvı olur ise azar azar un ekleyerek istediğiniz kıvama getirebilirsiniz.)
Krepleri birer kepçe koyarak teflon bir tavada arkalı önlü pişirelim.

Veeerengarenkreplerimizhazır buyurun.

HayatınızdakiRenklerinDaima❤CanlıKalmasıDileği İle...

Bugün özel bir gün,
Bugün büyük bir imanla mücadelenin,birliğin, dayanışmanın,cesaretin,gururun,onurun,ve kahramanlığın yeniden yazıldığı bir gün bugün.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü.
Tüm şehitlerimizin mekanları cennet olsun.
Şehitlerimize ve Gazilerimize sonsuz Minnettarız.
Sizi Unutmayacağız,
Unutturmayacağız.

Bu nasıl bir renk cümbüşüdür ya harika görünüyor renkler sofra müthiş olmuş üzerine çalışılmış belli belli ellerine sağlık yarışmada bol şans

Gökkuşağının içine mi düştüm noldu bana Bir çimdik atsa keşke biri bana
Rüya görüyor olabilirim.
Mavi peri büyüledin yine

Beni çok üzdün bu kadar olmaz ki yani
Eşime gösterdim bak dedim 1.belli oldu benim tüm umudum gitti. O da evet resmen sanat çalışması olmuş dedi ikimiz hayran hayran baktık

Ellerine sağlık canım yarışmada başarılar diliyorum. Krepleri yemeye kıyamaz insan çok güzel görünüyorlar

Olduk rengaaarangaarennkkk ellerine sağlık perim eminim tadı da görüntüsü gibi çok güzeldir başarılar dilerimmmm

Allah tüm şehitlerimizden razı olsun, ailelerine sabır versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…