Ramazanda Kilo Verilebilir mi?

her ramazan en az 5 kilo alırım ben hiç malesef ramazan da kilo verilmiyor. en azından benim için o şekilde

Sahurda hafif ve tok tutan yiyecekler ye ve bol su ic ekmeği de çavdar veya kepek tüket ben ramazan da genelde uc beş kilo veririm bu arada ditetidyene gitme imkanın varsa gidebilirsn eşim diyetisyen e gitti ve uc ayda yirmi kilo verdi menüler de çok güzel ve evde bulunan yiyecekler

Kış ramazanı sorun değil de yazın günler çok uzun. Bence Ramazan da tatlıya filan bulaşmadan kilonu koru. Ramazan dan sonra diyete başla.

Geçen ramazan da 5 kg verdim kilom yok yine vereceğim diye korkuyorum sahurda yiyemiyorum. Iftarda da içecekler doyuruyor

Evet verilir.
Bol bol su icerek, meyve tuketerek ve duzenli yuruyus yaparak verebilirsiniz.
Zaten havalar sicak oldugu icin yagli yemekler agir gelir.
İftarda ve sahurda da ekmek ve diger karbonhidratli besinleri az tuketirseniz rahat sekilde kilo verebilirsiniz.
Tabi 1 ayda 15-20 kg gitmesi imkansiz. :)

Hem açlık susuzluk hem çok sıcak ve uzun günler bir de yorucu iş hayatı olunca ben her sene en az 7 kilo veriyorum.
Tabii sonra 5ini geri alıyorum.
Ben iftarda ve sahurda pek yiyemeyen gruptayım.

Ben de en az 3 kilo veririm ramazan ayında. Zaten suyla yaşayan biri olduğum için iftara 3 bardak suyla başlıyorum. Tabi sonra da mide dolu oluyor ve yiyemiyorum. İftardan sonra da komşularla yürüyüşe gidiyoruz.

Ramazanda hep kilo veririm istemsiz..
Sahurda hamur işi kesinlikle yemiyorum. Protein ağırlıklı besleniyorum. Yumurta, yoğurt, bol yeşillik.. Sadece kahvaltı yavarım. Ekmek olarakta lavaş ekmek yiyorum yoksa çavdar , tam buğday v.s
İftarda da önce az yağlı bir çorbayla başlarım. Sofradan kalkar, namazımı kılar (kılmayanlar ara vermeli mutlaka ) biraz oyalanır gelir ana yemeğimi yerim. Zaten tıkanmış olduğum için pek birşey yiyemem.
Yeşil çayımı içerim. Sahura kadar çok atıştırmam. Badem vb. Şeyler yiyip bir maden suyu içip yatarım. Çook su içiyorum birde doğal olarak.
Bir iki gün böyle yaparsanız mideniz alışır.
En çok kilo verdiğim dönem oluyor Ramazan.
Birde oruç tutmak detoks etkisi yapıyor. O kadar saatten sonra yemeğe bastırmak vucudu resmen zehirliyor.
Az yesende doyuyorsun , hatta daha dinç oluyorsun.
Önemli olan kalorisi az, vitaminli gıdalar tüketmek.

13 kilo verdim ramazanda. Yaptıklarım sabah akşam servise yürümek ( yaklaşık 25 dakika )
Sahurda elma+tarçın+limon +karabiber+yeşil çay karışımını içtim sadece yemek yiyemiyorum
İftarda da yarım kepçe çorba ve bol salata yedim. Et tavuk falan bunlardan kısmadım.
Ayrıca verdiğim o 13 kiloyuda almadım. Ben 1,76 boyundayım o zaman kilom 95 falandı doğum yapalı 1 sene olmuştu ve hala şişmadım ama çok şükür şimdi değil.

sağolun çok güzel yazmışsınız bende hep kilo alırım ama bu sene sizin yönteminizi uygulucam inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…