Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz(2024)

sahur;
dil peynirli baharatlı omlet (1/2 asrın tandırı kepekli lavaşın arasına sardım)
siyah ve yeşil zeytin, şekersiz fıstık ezmesi
domates, salatalık, biber

iftar;
fırında köfteli patlıcanlı Antep kebabı
tel şehriyeli bulgur pilavı
kıymalı pide (az önce komşu getirdi közlenmiş biberle)
havuç marul salatası
közlenmiş biber

tatlı olarak da Güllaç 🌹🌹🌹 evde çilek veya nar yoktu. almayı unutmuşuz. ben de derin dondurucudan arasına vişne, üstüne de böğürtlen koydum. arasında ve üstünde kıyılmış badem var.
çay

Kaç dündür diyetteyim açlıktan adam vuracak hale geldim😭

Bugün sebzeli mercimek çorbası
Portakallı zeytinyağlı pırasa yemeği
Zerdecalli makarna
Cacik

Sahura kalkmıyorum. Gun de 1 öğün yiyorum onu da salata veya cacık ile geciştiriyorum . Başım ağrıyor. Çok açım 😭
o tek öğünde protein ve salata tavsiye ederim. diğer türlü vücut savunmaya, direnmeye geçer. hem de kastan kaybedersiniz.

Öneriniz nelerdir. Hayatımda ilk defa diyet yapıyorum çok bilgim yok
oruç tutuyorsanız sahur tavsiye ederim. sahurda bereket vardır. mesela sahurda 1 yumurta, peynir, 1-2 zeytin ile yeşillik ideal.
iftarda da sebze yemeği ve yoğurt olabilir ya da et, tavuk, balık ile salata. başka birgün çorba ve salata olabilir. bu şekilde hem doyar hem de basit karbonhidrat olmadığı için kolay kilo verirsiniz.
canınız tatlı isterse tarçınlanmış elma veya kuru kayısı, hurma falan.

Ramazandan sonra da yine iki öğün devam edersiniz. ilk öğün öğlene doğru veya öğlen. ikinci öğün akşam.

tek öğün kadınların fıtratına uygun değil. hormon yapısını zamanla alt üst ediyor bilginiz olsun. tek öğün erkeklere uygun. bize iki öğün ideal.

oruç tutuyorsanız sahur tavsiye ederim. sahurda bereket vardır. mesela sahurda 1 yumurta, peynir, 1-2 zeytin ile yeşillik ideal.
iftarda da sebze yemeği ve yoğurt olabilir ya da et, tavuk, balık ile salata. başka birgün çorba ve salata olabilir. bu şekilde hem doyar hem de basit karbonhidrat olmadığı için kolay kilo verirsiniz.
canınız tatlı isterse tarçınlanmış elma veya kuru kayısı, hurma falan.

Ramazandan sonra da yine iki öğün devam edersiniz. ilk öğün öğlene doğru veya öğlen. ikinci öğün akşam.

tek öğün kadınların fıtratına uygun değil. hormon yapısını zamanla alt üst ediyor bilginiz olsun. tek öğün erkeklere uygun. bize iki öğün ideal.
Çok teşekkür ederim bütün kalbimle❤

Mutlu geceler hanımlar. :KK200:
Kayınvalide yemek getirdik,sağ olsun elimiz kolumuz dolu geldik evimize.

Tarhana çorbası. Kendim gündüz yapmıştım.
Patates yemeği.:KK76:
İrmik helvası.
Bol bol su! :temizlik:
Yaprak sarması da var ama kıymalı,kocacım yer yarın inşallah.:anneadayı:

Allahım hepimizin yuvasına sağlık,huzur ve mutluluk versin inşallah.:KK36:

Bugün iftara arkadaşlarimiza davetliydik
Mercimek corbasi
Köfte patates domates karışık dizme
Pirinç pilavı
Havuç tarator
Salata ve tatlı çeşitlerimiz vardı.
Ramazanda en sevdiğim şey bu kalabalık arkadaş gorusmeleri ve samimi iftar sofraları ❤️ Çocuklarda uslu durdu güzel güzel oynadılar bolca anne baba kafa dinlemeli bir aksamdı 🌸

X