Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz(2024)

Ben de de dünden kalan sütlaç var ama yüzüne bakasım yok 🤣🤣🤣 .
Aşure de porsiyonluk yapılmıyor ki evde . Yapsam eşim yemez, dağıtayım desem tüm komşularım 70 yaş üstü, kronik hastalığı olanlar, yemiyorlar .
Çeyrek ölçü ile yapacağım mecburen yarın çünkü malzemem yok ( kaju hariç her şey var ama kaju önemli 🤣, sabah erkenden eşimi almaya gönderirim)
Yapinca 1 tabakta bana yolla🤣

Merhaba kızlar yazmamışım bir kaç gündür
Salı iftar menümüz
Tarhana çorbası
Hamsi tava
Narlı roka salatası
Tahin helvası

Çarşamba iftara misafirliğe gittik
Mercimek çorbası
Kıymalı pide
Salata 🥗
Süt helvası

Bu akşam
Tarhana çorbası
(ramazanda çok seviyorum )
Salçalı Makarna
Tavuk incik tavada baharatlı
Salata 🥗
Güllaç
Herkese hayırlı iftarlar ☺️
bulca bulca ve M Minaredenatbeni Allah şifalar versin kızlar geçmiş olsun ..
Teşekkür ederim canım

Canım haşladigin bakliyatlari dondurucuya at çıkartıp göz kararı ile az porsiyonluk yapman için kolaylık olur
Şimdilik çeyrek malzeme ile bir deneyeceğim 🤣🤣🤣
1711048409536.png

Misafirlerim için;
Ezogelin çorbası
Bulgur ya da pirinç pilavı
Hünkar beğendi
Yaprak sarması
Cacık, salata, turşu
Trileçe düşünüyorum sizce yeterli mi şunu da eklesen olur dediğiniz bir şey var mı??
“bence” Ramazan tevekkül ayı, şükür ayı….10çeşit olsa 11.yi istiyor nefis, hele de misafir davet ettiysek donatıp doyurmak istiyoruz ama bu Ramazan ruhuna aykırı. Ramazanda misafir ağırlamak için borçla et alıp yemek yapan insanlar var biliyor musunuz, misafir etsiz yemek olursa ayıplarmış, aaaa etsiz misafir mi çağırılırmış…. Maddi-manevi-fiziksel imkan neyse onunla iftar sofrası kurulmalı, aile dostlar ve özellikle ihtiyaç sahipleri imkanlar dahilinde israfsız ağırlanmalı. Dinen misafire en temiz en özenli şekilde ikram etmeliyiz ama asla elli çeşit yapıp ayaklarımız şişene kadar uğraşmamalıyız biliyormusunuz. Dinen misafir ağırlamanın bir usulü var, ben bu usulde kalmayı uygun buluyorum. Bence zeytinyağlı taze fasülye makarna ve yoğurtla da iftar daveti verilir, kurufasülye pilav turşuyla da verilir. İftara 15dk kala habersiz misafirlerimin geldiği çok olmuştur, sıcacık pide, kahvaltılık ve sahanda yumurtayla bir de demli çayla yaptığımız iftarların huzuru maneviyatı en mükellef sofrada yoktu. Evlerine dönerlerken biz bu kadar keyifli iftar etmemiştik yine habersiz gelecez sana diyip giderlerdi.
Hiiiiç kasmayın, azda bereket vardır. Menünüz gayet güzel fazlasıyla çeşit var daha fazlasına hiç gerek yok. Allah sofranıza ömrünüze bereket afiyet versin, Allah kabul etsin, hacı sofralarınız olsun

X