Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Çok geçmiş Rabbim şifa versin İnşaAllah

Sahur vakti yaklaşmış resmen. Sahurları eşim hazırlıyor çoğunlukla. Ben çalışıyorum zaten bu saatlerde.

Sanırım yine kızarmış patates yapacak.

1 damla yağda 3 tane patates pişiriyor. Buna kızartma diyor

Henüz bunun kızartma değil de daha çok kavurma olduğunu itiraf etmedim kendisine. Böyle de güzel oluyor. Patates her şekil güzel ❤

Domates salatalık kapya biber
Zeytin peynir reçel

Ve çay❤

Biz aksam kiymali pide yiyince sahuru cok sade gecirme karari aldık gerci surekli boyleyiz:) haslanmis yumurta zeytin peynir yeterli. Iftar menumuz ise kiymali pideler artti ve annemde sarma gonderdi. Yanina salata, yoğurt baska bir sey yapmam.
Bu arada pide gercekten enfes oldu ama esimle 2.5 saat uğraştık toplam:) asiri yordu bizi. 10 bucuk gibi uyuyakalmsiz yeni uyandım. O hala uyuyor mutfaga yemek yapmaya girmeye aliskin değil:)

Bende tabak çatal bardak her şeyi hazır ediyorum aksamdan. Ketil a su koyarım. Çay bardağı sallama çayım. Yumurtayı haşlama cezvesine koyarm. En kısa sürede hazırlamam gerekiyor. Bizim küçük sese çok duyarlı. Uyanırsa bizim sahur iptal olur. O yüzden sahur saatinden yarm saat önce iyiyce emizrip yatırıyorum . Sahuru sabote etmesin diye

Sahura bir Youtube kanalında gördüğüm tarifi yapıcam. Milföyden tost. Belki size de fikir olur. Arasına dilediğiniz malzemeyi koyabilirsiniz ben hindi füme, domates ve biber koyacağım.
Ben yillar once yapiyordum. Cok lezzetli oluyordu. Aklima gelmisken bir sahura ben de yapayım :)

Bu hafta yorulmuşum kızlar, bu sabah 9:30 a kadar uyudum. Mutfağı hiç göresim yok, bu akşam yine kalmış yemekler iftarı yapacağız. Biraz patlıcan musakka var biraz dünden tavuk yanına bulgur pilavı ve çorba yapacağım. Dün limonlu irmik tatlısı yaptım o da var. Sahur kahvaltı ve tava böreği (tava böreğini icat edene her ramazanda yatıp kalkıp dua ediyorum)

Sahura kalkmadık,ben regliyim, eşim sahursuz tutuyor midesi rahatsız oluyor gece yiyince, cocuklar iki gündür sahura kaldır anne diyor önceki gün saati kurmayı unuttum bu gece de kurdum ama hafta içi alarmı olarak kurmuşum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…