Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Aslında biraz pandemi yüzünden oldu, sürekli evde evde depresyona girdim. Ya da belki de daha enerjim bitmemiş diyorum. Güzel duaların için teşekkür ederim Allah razı olsun
Allahım hepimizden razı olsun inşallah canım.
Hayırlı uğurlu olsun. Allahım yardımcın olsun inşallah.

Günaydın kızlar :)
Bugun iftara ratatuy yapayım diyorum. Dün eşimin de eklemesiyle fazladan bir de makarna yedik iftar da(kendisi yaptı özel acılı sosuyla 2 tabak yedim )
O yüzden bugün hafif olsun istiyorum. Gerçi her gün az porsiyonlama yapayım az yiyelim diyorum orucu açınca tutamıyorum kendimi. Neyse ki hala ayni kilodayim.
Iftar menüm;
Tarhana çorbası
Ratatuy
Pirasali kiş
Erikli vişne hoşafı
Havuç tarator
Tatli düşünmedim henüz magnolia yapabilirim.

Hafta sonunu bulduk şükür, bugünü biraz kitap okuyarak geçireceğim nasipse. Dün akşam nasıl yetişeceğim diye düşünürken Rabbim rast getirdi işten bir saat erken çıktım, yemekleri yaptım bi de evi süpürdüm Bugün rahat takılacağım, iftar ve sahuru da planladım nasipse

İftar menümüz:
Ezogelin çorba (dünden)
Fırında soslu tavuk
Nohutlu pilav (dünden)
Turşu kavurması
Salata

Sahur:
Milföyden gül böreği lorlu ve kaşarlı
Patatesli yumurta
Kahvaltılık
Çay
Üşenmezsem iftara hafif bir irmik tatlısı da ilave etmek istiyorum, herkese kolay gelsin

Şu ahir ömrümde mücverden daha çok sevdiğim bir yemek yoktur.
Anneciğinin ellerine sağlık.
Sana da afiyet, şifa olsun inşallah canım.
Sagol tatli ablacim benim
Bende cok severim nasil da yapsam kendi yaptgmi cok begenemiyorum .

Sahur iftar menuleri topigi acildgi an aklima gelen ilk kisi sendin biliyormusun ? 1 senede cok karsilasmiyoruz bu ayda karsilastgmz kadar

Ratatuy nasıl bir şey ilk defa duyuyorum

Hayırlı günler herkese...Bugünkü iftar menüm
Kemik suyuna mercimek çorbası ( Eşimin olmazsa olmazı)
Arnavut ciğeri
Pirinç pilavı
Soğan salatası
Ayran
Tatlı olarakta Soğuk baklava... Gerçi benim tatlı ile çok aram yok, çok nadirdir canımın tatlı çekmesi ama eşim ve minik kızım resmen tatlı için yaşıyorlar Şimdiden herkese huzurlu iftarlar Rabbim evimizden ve soframızdan bereketi eksik etmesin İnşaAllah

Anneniz için dua ettim .Umarım kabul olur .Ruhu Saad olsun...

Actifry ne güzel bir aletmis ya .Bende Philips marka olanı var .Dün ilk kez kullandık . Ceyizim için alinmisti .1.5 yılda anca aklimiza geldi kullanmak .Tavukları soslu yaparsanız bır zararı oluyor mu makineye .Kullanma kılavuzunu falan okumadan direkt patates yaptık dün sadece .

Sagol tatli ablacim benim
Bende cok severim nasil da yapsam kendi yaptgmi cok begenemiyorum .

Sahur iftar menuleri topigi acildgi an aklima gelen ilk kisi sendin biliyormusun ? 1 senede cok karsilasmiyoruz bu ayda karsilastgmz kadar
Canım kardeşim
Afiyet şifa olsun.
Aslında hep buralardayız da farklı alanlara dağılıyoruz demek.
Malum KK çoooook büyük.
Olsun gönüllerimiz hep beraber, ne mutlu!

Allahım razı olsun inşallah canım kardeşim. Çok mutlu oldum gerçekten...
Actifry kocam çok istemişti, dediği kadar varmış, elim kolum gibi. Biz çok kullanıyoruz.
Ya ben sos pek sevmem. Sade severim yemekleri. Baharat ya hiç ya çok az koyarım. Sadece zeytinyağ ve azıcık kekik kullandım, harika olmuş.

Ratatuy nasıl bir şey ilk defa duyuyorum
Domatesli bir sosu var onun üzerine halka şeklinde dilimlenmiş sebzeleri dik bir şekilde dizip firinliyorsun (patates,kabak,patlican,domates)
Fırında sebze kızartması gibi düşünülebilir görseli daha özenli oluyor

Cok lezzetli olur firinlanmis sebzelere bayilirim ben de. Ilk defa duydum ismini. Ellerinize sağlık.

Pideyi yarin yapicaktim ama eşimin özel isteğiyle bu güne aldik. O da bana yardım edicek. Ilk defa deniyorum umarim tutturum. Cunku bazen cok sert ya da pogaca gibi olabiliyormuş. Hedefim sürmene pidesi

Lalem Actifry ben de cok istiyorum. Temizlenmesi kolay mi? Bir de pisirmesi uzun suruyor mu canım?
Cok yer kaplar gibi ama inanilmaz istiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…