Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Hayırlı günler herkese...Bugünkü iftar menüm
Kemik suyuna mercimek çorbası ( Eşimin olmazsa olmazı)
Arnavut ciğeri
Pirinç pilavı
Soğan salatası
Ayran
Tatlı olarakta Soğuk baklava... Gerçi benim tatlı ile çok aram yok, çok nadirdir canımın tatlı çekmesi ama eşim ve minik kızım resmen tatlı için yaşıyorlar 💕 Şimdiden herkese huzurlu iftarlar Rabbim evimizden ve soframızdan bereketi eksik etmesin İnşaAllah

Allahım razı olsun inşallah canım kardeşim. Çok mutlu oldum gerçekten...
Actifry kocam çok istemişti, dediği kadar varmış, elim kolum gibi. Biz çok kullanıyoruz.
Ya ben sos pek sevmem. Sade severim yemekleri. Baharat ya hiç ya çok az koyarım. Sadece zeytinyağ ve azıcık kekik kullandım, harika olmuş.
Ay bende yapayim yarın öbür gün .Tek kusuru benim mutfağım biraz küçük çok yer kaplıyor bende başka yere kaldırıyorum.Cok tsk ederim ...

Gelmisken bugunki menumu yazayim
Mercimek corbasi ve ispanakli borek yapacagim. Ispanagin bjrazina da yumurta kirarim esim seviyor . Yenilen yenir kalanida sahurda yeriz insallah
Kolay gelsn herkese
Lalem Actifry ben de cok istiyorum. Temizlenmesi kolay mi? Bir de pisirmesi uzun suruyor mu canım?
Cok yer kaplar gibi ama inanilmaz istiyorum.
Pişirme kabını, aparatlarını bulaşık makinesi yıkıyor canım.
Ben bu sene kullanmaya başladım. Yemek yapmasını hiç bilmiyordum. Ağustos’tan beri yemek yapmaya başladım.
Kocamın çeyiziydi bu alet. Kocama Tefal’in ödül neyim göndermesi gerekiyor. Tepe tepe kullandı çünkü.
Patates 30 dakika, tavuk baget 30 dakika, biber 15 dakikada pişiyor. Kocamın en sevdiği yemekler bunlar olunca haftada iki yapıyorum.

Pişirme kabını, aparatlarını bulaşık makinesi yıkıyor canım.
Ben bu sene kullanmaya başladım. Yemek yapmasını hiç bilmiyordum. Ağustos’tan beri yemek yapmaya başladım.
Kocamın çeyiziydi bu alet. Kocama Tefal’in ödül neyim göndermesi gerekiyor. Tepe tepe kullandı çünkü.
Patates 30 dakika, tavuk baget 30 dakika, biber 15 dakikada pişiyor. Kocamın en sevdiği yemekler bunlar olunca haftada iki yapıyorum.
Bir ara cok heveslendim alacaktim. Cok yer kaplayacak diye almadim. Suan fiyati 3 4 katina cikmis. Cok pismanim :KK48:

Sahura mantarlı kapya biberli kaşarlı gözleme yapmıştım. İftara da domates çorbası ile Tavuk Dünyası'nın kekiklim tabağını yapmayı deneyeceğim. Bir de dolapta bol bol patlıcanım var, onları közleyip tereyağı ve kaşar rendesi ile karıştırınca çok güzel bir meze oluyor.

Herkese şimdiden hayırlı iftarlar. 🥰

X