Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Bugün kendi çapımda güzel bir şeyler yapmaya çalıştım, yarın sizler için belki örnek olur diye paylaşıyorum .
Sucuklu kuru fasulye
Şehriyeli et sulu (dondurucudan kendi hazırladığım et suyu) pirinç pilavı
Humus (hayatımda ilk defa yaptım güzel oldu.)
Mor lahana salatası
Yoğurt :)
Kalabalık bir menü sayılır benim için...

Ben sahurlari aksamdan hazırlayıp yatiyorum .Cunku benim oğlan uyanıyor genelde ve yarim kaliyor her sey .
Bugun ki sahur menümüz
Haşlanmış yumurta (gece pisecek)
Bolca yeşillik yıkadım
Çilek
Ceviz ve incir
Belki kıymalı börek çıkarırım dolaptan .Genelde az yiyoruz kalıyor

Sahura ben de karar veremedim. Esime ya tost yaparim ya da banyolu borek atmistim buzluga iki tane cikarip tavada hafif yağla kizartirim. Hangisini isterse. Yaninda yumurta , zeytin, peynir, domates yetiyor hep ona.
Ben zaten sadece patates haslamasi, yumurta ve zeytin yiyorum. Bir gün patates haslamasi bir gün yumurta seklinde. Midem sebebiyle 3 cesit fazla geliyor tuketemiyorum.
Sağlık gibisi yok cidden.
Iftarda avci kebabimiz , domatesli bulgur pilâvimiz ve güllaç vardi. Gullaci kendim yapmadim, yillar once yiyip hic sevmemistim bizim burda harikulade tatli yapan bir yer var, oradan ilk kez denedim ve bayıldım. Meğer guzel seymis
Yarina kebabin sebzelerinden kaldi biraz türlü gibi onu koyacağım esime. Yanina da ton balikli makarna eklemeyi düşünüyorum. Biz iki kisi oldugumuz icin 3 4 cesit fazla geliyor.
Zaten coğunu da esime yapiyorum.
Yalniz pazar günüüü kiymali pide denemeyi düşünüyorum. Ilk kez yapicam umarim tuttururum:)

Eşim sabah erken işe gideceği için şimdi yiyip yatacağız.Klasik kahvaltı tabağımdan hazırladım yanına lavaşım var ve haşlanmış yumurta yapıyorum .
iftar menümüz;
Tarhana çorbası,
Zeytinyağlı karalahana ve pazı sarması
semizotu salatası
Puding

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…