Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Ben Ramazan’a yarın başlıyoruz sanıyordum. :KK57:Dün tesadüfen arife olduğunu öğrenince bir anda telaşlandım.
Hemen çıkıp biraz alışveriş yaptım.
Hurma bile yoktu evde düşünün yani.
Bu sabah da kalktım banyo yaptım, saçlarımı yaptım, güzel elbisemi giyip anneme gidip geldim. :KK74:Ramazan benim için daha büyük bayram. Öyle mutluyum ki Ramazan’a kavuştuğumuz için. Sahurun, iftarın telaşını, gün içindeki ibadetlerin hazzını hiç bir yerde bulamadım.
İçimdeki sönmeyen ateşi Ramazan’la avutacağım biliyorum.
Onun yedikleri ile teselli olacağım inşallah.:KK36:

Bu akşamki iftarımız;
Tarhana çorbası
Kaşarlı pide:hamarat:
Kıymalı pide
Salata
Ayran
Fanta
Bol su :temizlik: @klenbe kler:KK36:
Dün çilekli güllaç yapmıştım, inşallah güzel olmuştur. Kocam profiterol sever, hazır aldım.
Yine annem diyecem de annem dışarıda iftar yemeği çok severdi, o yüzden ilk üç gün dışarıdan yiyeceğiz, hem anneciğim mutlu olsun hem de esnafa katkı olsun istedik.:KK51:

Herkesin ellerine kollarına sağlık.:KK28:
Allahım hepimizin oruçlarımızı, namazlarımızı, ibadetlerimizi kabul etsin inşallah.:KK36:
Allahım olmayanlara da versin inşallah.:KK74:
Annenize rahmet diliyorum ♥️ Ne güzel bir evlat yetiştirmiş. Biz de dualarımızda analım annenizi. Lale ablanın annesi derim. Allah kabul etsin 🌸

Herkes sofrada anlaşılan mesajlarım üstüste yığılmış:KK48: Allah kabul etsin oruçlarımızı. Evimizden soframızdan huzuru mutluluğu tatlı telâşları eksik etmesin. Eşimizle dostumuzla muhabbetlerimizi arttırsın çocuklarımızı iyi insanlarla karşılaştırsın ♥️ amin.

Herkese hayırlı ramazanlar 🙋‍♀ Oruçlarınız kabul olsun İnşaAllah 🤲

Bugünki menüm; Mercimek Çorbası
Karnıyarık
Pirinç Pilavı
Ayran
Havuç Dilimi Baklava

Biraz geç kaldım yazmakta 😄 Neyse yarın için belki birilerine fikir olur 🤭😁

Annenize rahmet diliyorum ♥️ Ne güzel bir evlat yetiştirmiş. Biz de dualarımızda analım annenizi. Lale ablanın annesi derim. Allah kabul etsin 🌸
ah çok çok teşekkür ediyorum anneciğim adına.
Allah'ım razı olsun, tüm dualarımız kabul olsun en yakın zamanda inşallah kardeşim.

Sahura ıspanaklı ve peynirli gül böreği yaptım:kk77: Yanına yumurta haşlaması eşimin olmazsa olmazı 🤭

Fazlasını buzluğa atacağım:KK48:

Bir de çalıştığım için bu sene akşamdan yapacağım yemekleri. Günlük mü yapsam haftalık mı bilemedim öyle yapan var mı?

Diyet değil de kür yapıyorum. Sahurdan sonra yoğurt limon pul biberli kür. Bi bol su içiyorum

Kilom yok ama göbeğim hiç yoksa 4 5 aylık hamile gibi. Bazen acaba hamileyim de haberim mi yok diyorum.

Ben sporcuydum. Siyah kuşak karateciydim. Sporu bırakınca göbeğim cıktı.

Spora ya hic başlamamak lazım. Ya da başlayınca birakmamak lazim
Çivi gibiydim. Çok esnektim.

Bırakınca göbeğim şaşırdı zaar. Önümde yürüyor. Bazen önümü göremiyorum 🙈🙈🙈
Belkide sen çok fit olmaya alistigin için şuan göbekli hissediyorsun kendini 😁. Spor güzel bişey yaa. İnsanı motive ediyor her anlamda. Yoğurt limon pul biber kürü midede yanma falan yapıyor mu

Canım ben de diyetteyim . 9 ayda 28 kilo verdim şükür.
Bu konuda destek aldığım her hafta gittiğim uzman doktorum var .
Eşimde başladı aynı doktora , 1.5 ayda 6 kilo verdi o da :)
Evde 2 kişiyiz biz de, dün ramazan listemizi aldık doktorumuzdan.

Bu akşam , şehriyeli domates çorbası , tavuklu mantar sote , yoğurt ve salata var.

Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin inşallah.
Amin cnm. Bende diyetisyen e başladım. Dördüncü haftam şuan. Üç haftada beş kilo verdim. Ama diyetisyene ramazanda girmicem. Listeli diyet beni çok yoruyor. İki çocuk var. Bebek çok oyalıyor beni. Ramazan diyete devam edicem. Bayram sonrası bı ay daha diyetisyen e gideyim diyorum. Kaç kiloya indin sen.. güzel zayiflmassin. Darısı başıma

Yapmadım. Ve işin kötü tarafı ben ramazanda kilo alıyorum. Zaten az yemeye alıştım ramazanda da devam edecem.benimde 5kilo gitmesi lazim
Ramazanda normalde sarmalar börekler tatlılar eksik olmazdı bizde. Şimdi hepsi iptal. Çorba yemek salâta yoğurt şeklinde devam etcez. Haftada bı sütlü tatlı yada dondurma. Sahurda haşlama yumurta beyaz peynir li yağsız tost. Domates salatalık. İnşallah başarılı oluruz

Amin cnm. Bende diyetisyen e başladım. Dördüncü haftam şuan. Üç haftada beş kilo verdim. Ama diyetisyene ramazanda girmicem. Listeli diyet beni çok yoruyor. İki çocuk var. Bebek çok oyalıyor beni. Ramazan diyete devam edicem. Bayram sonrası bı ay daha diyetisyen e gideyim diyorum. Kaç kiloya indin sen.. güzel zayiflmassin. Darısı başıma
Amiin canim , 107.7 ile basladim , dün itibariyle 80.7 yi gördüm çok şükür

Sen de maşallah iyi vermissin , cocukla zor olur zaten , ben de çocuk olmayınca ve diyeti esim de yapinca iyi gidiyor, yoksa cocuga ayri , ese ayri , kendime ayri yapsam cok yorardı beni. Motivasyon ve disiplin diyorum ben kilo verme işine. Haftanin 6 günü 45 dakila evde spor yapıyorum, isten geldim, cok yoruldum demeden saat kac olursa olsun o sporu yapmadan yatmıyorum mesela.

Istekliysen emin ol verirsin kilo canım.

Belkide sen çok fit olmaya alistigin için şuan göbekli hissediyorsun kendini 😁. Spor güzel bişey yaa. İnsanı motive ediyor her anlamda. Yoğurt limon pul biber kürü midede yanma falan yapıyor mu
Benim midem çok hassastır. Yengeç burcuyum ben göğüs ve mide hassasiyetim her doğuştan hem burcumdan.

Pulbiber midemi yakıyor. Ama sahurdan sonra tok karnına olduğum için çok zorlanmıyorum. Ac karnına yersem ölürüm kesin. Mesel ac karnına portakal mandalina gibi asitli bir sey yersem 2 gün kendime gelemiyorum.

Ramazanda normalde sarmalar börekler tatlılar eksik olmazdı bizde. Şimdi hepsi iptal. Çorba yemek salâta yoğurt şeklinde devam etcez. Haftada bı sütlü tatlı yada dondurma. Sahurda haşlama yumurta beyaz peynir li yağsız tost. Domates salatalık. İnşallah başarılı oluruz
İnşallah canım ya.ben bugün sahurda 1 haşlanmış yumurta domates salatalık 1 elma yedim.akşamda 1 dilim ćavdar ekmeğini zor bitirdim yemekle.kaç kilosun

X