Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Ahh 3 yıldır hamilelikti emzirmeydi tutamadım malesef nasip olursa bu sene insallah
Sahur menümüz haşlanmış yumurta ve bolca peynirli kahvaltılıklar kuru kayısı incir kuruyemiş insallah hepimiz için sağlıkla huzurla bir ramazan olur
Iftar da yayla çorba
Fırın tavuk salata sanırım şimdilik böyle 😄

Tam 1 aylik iftar listesi hazırladım. En sade ve basit şekilde. Zaten misafir falan gelmeyecek bir tek eşim ve ben. Her güne corba, ana yemek(kalırsa ertesi gün yanina aperatif bir meze) pilav, makarna,salata,cacik, ayran(yemege göre). Her hafta 1 günü balık, 1 günü köfte, 1 günü tavuk kanat ızgara olarak planladım. Diger günler de sebze, fırın yemekleri, bakliyat olarak. 2 senedir hamilelik ve emzirme sebebiyle oruç tutamamıştım. Şimdi 2 yaşinda kizimla hem ev hem is hem oruç hem cocuk bakalim nasil olacak.🤣

Yemek listesi yapma sebebimde,oruçluyken markette gereksiz herşeyi aç gözlü gibi aliyorum. Bu sekilde en azindan her hafta ihtiyacım olanı alırım. Sahurda kahvalti yapiyoruz. Uzun zamandır tatlıyi hayatimizdan çıkarmaya çalıştığımız için iftar sonrasına tatlı plânlamadım. Belki 1 kez güllaç yaparım. 🤗

Herkese hayırlı ramazanlar 😍😍
Listeniz güzelmiş👍
Maşallah ne güzel yemek seçen olmayınca çok güzel menüler çıkıyor ortaya...Eşim yemek seçer ama önüne peynir ekmek su koysan demez ki neden yemek yapmadın🤗Biz 6 kardeştik annem küçükken sofraya küsene ,yemek saatinde evde olmayana,yemek seçene yemek yok derdi.Bizde uysal çocuklardık bir kerede yaaa şu masaya oturmazsak sonradan annem acaba yemek verir mi diyip hiç denemedik🤭

Ben bu saatlerde hep çalışıyorum da bu gece hem midem bulandı hem de başım ağrıdı.

Sahura ne yapacağıma karar da veremedim. Yumurta yemiyorum ben. Bi de kendimle uğraşıyorum 😭 ne yiyeceğim diye.

Yumurta yesem hayat çok kolay olabilirdi benim için ama kokusuna bile tahammülüm yok😭

Fikir alırım diye menülerinize baktım. A mübarekler herkes de yumurta yiyor😭

Ben bu saatlerde hep çalışıyorum da bu gece hem midem bulandı hem de başım ağrıdı.

Sahura ne yapacağıma karar da veremedim. Yumurta yemiyorum ben. Bi de kendimle uğraşıyorum 😭 ne yiyeceğim diye.

Yumurta yesem hayat çok kolay olabilirdi benim için ama kokusuna bile tahammülüm yok😭

Geçmiş olsun bizdede yumurta olmasa olmaz

Sahurda taze pişmiş tavuklu pilav da güzel oluyor. Deneyin derim. Gerçi ikisinin ucu da tavuk, bence tavukta var bi cazibe :KK48:

Sahurda taze pişmiş tavuklu pilav da güzel oluyor. Deneyin derim. Gerçi ikisinin ucu da tavuk, bence tavukta var bi cazibe :KK48:
Tavuk yerim biliyo musunuz

Yumurtaya olan nefretim sanırım annemle alakalı.
.
Biz çocukken ılık süt içine bal koyup çiğden yumurta kırardı. Onu bize zorla içirirdi . Yani akşam olmasını istemezdim.

Biraz büyüdüm. Ne süt ne bala ve ne de yumurta. Yemem. Evime de almam.

Kimseye de bir faydası olmadi . boyum halen daha kısa zira genetik miras neyse odur. Süt banyosu yaptırsann da olmuyir yani🤣

Tavsiyenizi aldım. Bi gece tavuklu pilav menüm olacak❤

X