Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

İftarda

Mercimek çorba
Etli biber dolma
Yoğurt
Reyhan şerbeti var. Aslında yoğurtlu semizotu yapacaktım ama semizotu 5 liraydı pazarda. Normalde üçe beşe bakmam ama 1,5 liralık şey 5 lira olunca almadım inadımdan.

Sahurda her zamanki gibi

Kahvaltılık, haşlanmış yumurta, domates salatalık, meyve

Bir de tava böreği hazırladım kıymalı kaşarlı. Sahura kalkınca pişireceğim.

Kuzular bayat pidelerden ne yapabilirim yahu? Var mı deneyip güzel oluyor dediğiniz tarif?

Pideli köfte düşündüm ama daha çok tencere yemeği tercih ediyoruz. Bir de onu son dk sıcak olacak şekilde hazırlamak zor olur.

İftar için değil de sahur için yapılacak kahvaltılık türü birşey daha iyi olur o yüzden.

Aklıma yatan hiçbir şey bulamazsam fırında kurutup çorbaya kullanmayı düşünüyorum.

Kuzular bayat pidelerden ne yapabilirim yahu? Var mı deneyip güzel oluyor dediğiniz tarif?

Pideli köfte düşündüm ama daha çok tencere yemeği tercih ediyoruz. Bir de onu son dk sıcak olacak şekilde hazırlamak zor olur.

İftar için değil de sahur için yapılacak kahvaltılık türü birşey daha iyi olur o yüzden.

Aklıma yatan hiçbir şey bulamazsam fırında kurutup çorbaya kullanmayı düşünüyorum.
Bu nasıl olur canım:KK66:
$5.jpg

https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/kahvaltilik-peynirli-bayat-ekmekler.877948/

Ablacığım bu kuru olmaz mı sence? Pide ince ve kabuklu oluyor ya ekmeğe göre?

Sanki böyle börek sosu gibi birşeye ihtiyaç var.
Yumurtalı ekmek yapabilirsin.
Ekmekleri dilimle,sonra kişi sayısı kadar yumurta kır,içine biraz susam ve çörek otu ekle,tuz koyup çırp.Daha sonra teflon tavaya 1 yemek kaşığına yakın yağ koy(omlet yapar gibi)ekmekleri yumurta harcına bulayıp tavaya diz ve arkalı önlü kızart çok güzel oluyor..

Pide uzerine hafif salcali sos veya ketcap surun kasar rendeleyin uzerine sucuk salam domates zeytin damak zevkinizr gore ekleyip firinda veya tava da pizza gibi yapabilirsiniz

X