Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Teşekkür ederim canım:KK200:
Ben islim kebabını kıyma ile yapmıyorum canım:KK66:Kuşbaşı ile yapacağım:)
Ama benim yemeğin biri sebze diğeri bulgur olacak:KK66:
Senin ikiside hamur tarzı diyelim ondan arkadaşlar benzer buldular.Ama yakınların gelecekmiş.Onların yemek kültürünü,sevdiklerini sen daha iyi bilirsin.Ayrıca sen çalışıyorsun sana ne kolay gelecekse onu yaparsın canım:)
İçli köfte tarifine bakabilirsin.
https://www.kadinlarkulubu.com/foru...fte-oncu-biber-salcasi-sponsorlugunda.935808/
Teşekkür ederim Nevom görüşün ve yardımın için :KK15::KK200: Peki içli köfteyi beceremezsem sence lazanya yanına bir yemek olabilir mi :KK47: Çorba seçimim nasıl mercimek ağır mı kaçar :işsiz:domatesi geçen geldiklerinde yapmıştım yoğurt çorbasından da emin olamadım :KK53:
Aslında lazanyanın yanına salata dışında başka bir şey gitmez. Tek başına yeterince doyurucu. Ama tabi davet sofrası ve büyükler olunca başka şeyler de eklenmesi lazımdır muhakkak. Ben hiç büyükleri ağırlamadım, bilemiyorum. :)

Evet lazanya başlı başına çok doyurucu bir yemek o yüzden ortaya aperatif gibi koyacağım diğerlerini de canım çok sağol:KK15:

Son düzenleme:
Kizlar aksam esim seminere gidecekmis iftarli. Yani iftarda yalnizim.
Mide agrisindan nasil yemek yapicam diye kara kara dusunuyordum iyi oldu.
Kendime ya disardan bir sey soylerim ya da corba falan gecistiririm artik.

Ramazan’da dışarının yemeği hepten dokunuyor mideye.

Bir de yoğunluktan dolayı sıkıntı olur.

Evde birşeyler ayarlamak daha iyi olur, çorba iyi gelir:KK39:

Ramazan’da dışarının yemeği hepten dokunuyor mideye.

Bir de yoğunluktan dolayı sıkıntı olur.

Evde birşeyler ayarlamak daha iyi olur, çorba iyi gelir:KK39:

Mide agrimdan ne ayakta durabiliyorum ne oturabiliyorum ne uzanabiliyorum o kadar kotu ki :KK43: O yuzden hazirlayamam belki dedim. Bilemiyorum bakalim bi aksam olsun da.

Peynirli ve patatesli sikma
Semizotu salatası
Ayran,yesillik ve turşu
Kerebic tatlisi.

Mide agrimdan ne ayakta durabiliyorum ne oturabiliyorum ne uzanabiliyorum o kadar kotu ki :KK43: O yuzden hazirlayamam belki dedim. Bilemiyorum bakalim bi aksam olsun da.

Bulunduğunuz şehirde kimseniz yok mu peki? o_O

Olmadı ısıtabileceğiniz birşey sipariş edin iftar saatine kalmadan. Çorbayı mesela dışarıdan söyleyip iftarda hemen ısıtabilirsiniz.

Bulunduğunuz şehirde kimseniz yok mu peki? o_O

Olmadı ısıtabileceğiniz birşey sipariş edin iftar saatine kalmadan. Çorbayı mesela dışarıdan söyleyip iftarda hemen ısıtabilirsiniz.

Esim ben ve oglum tekiz burada. Babaannemler var ama ilcedeler 1.5 saatlik mesafe.
Evet corba disardan soyleyebilirim. Tesekkur ederim.

Teşekkür ederim Nevom görüşün ve yardımın için :KK15::KK200: Peki içli köfteyi beceremezsem sence lazanya yanına bir yemek olabilir mi :KK47: Çorba seçimim nasıl mercimek ağır mı kaçar :işsiz:domatesi geçen geldiklerinde yapmıştım yoğurt çorbasından da emin olamadım :KK53:

Evet lazanya başlı başına çok doyurucu bir yemek o yüzden ortaya aperatif gibi koyacağım diğerlerini de canım çok sağol:KK15:
Nevreste Nevreste Canım ortaya ayrıca taze fasulye ya da şakşuka yapacağım en azından sebze ve sulu olarak görünmüş olur pek uymasa da bir çeşit olsun bari :KK45:Mercimek çorbasını da değiştirdim sütlü domates çorbası yaptım böylelikle menüyü hafifletmiş oldum geçen sefer yaptım diye yapmayacaktım ama olsun herkesin çeşit çeşit mi her gün sanki :KK70::KK60:

Son düzenleme:
Esim ben ve oglum tekiz burada. Babaannemler var ama ilcedeler 1.5 saatlik mesafe.
Oğlunuza yemek var mı peki?

Yakın olsanız evdeki yemeklerden böler getirirdim valla.

Ben de çok yalnızlık çektim. Biliyorum hastayken, yorgunken insanın nasıl çaresiz kaldığını. Hamileyken bile kalkıp birşey yapıp yiyemediğim zamanlar oldu.

geçniş olsun cnm yakın birileri yokmu acaba buralardan yapıp getirse :KK43: mide ağrısı zordur şimdi açken daha da ağrır ALLAHIM şifa versin :dua:

Bugün arkadaşıma iftara davetliyiz ;
menüsü;

Yayla çorbası
Patlıcan kebap
Yaprak sarması
Pilav
karpuz + üzüm + cacık

tatlıyı biz alıp götürcez, sen yapma dedim..

hayırlı iftarlar...

Tamam canım çok sağol:KK60:
Kızartma yapıyorum ama çok sık olmadığı için acaba bir aksilik çıkarmı diye korkuyorum.Biz haşlama yaparız.ONuda iyi yapıyorum.Ama herkes sever mi bilemedim.Neyse sağolun sizin dediğinizi yapacağım:KK60:

Menü çok güzell .İçli köfte kızartmalısı enfes oluyor ama ağır geliyor .Bence haşlama daha iyi olur gibi bana göre .Sıcak olması önemli olan onda.En güzeli o saatte hiç paniğe kapılmadan haşlama yapın.Yoğurtlu içli köfte nasıl oluyor acaba ilk kez dydum onu

Hanımlar merhaba bugün erkenden girip yazamadım işlerimiz biraz yogundu =)
sahurda peynirli gözleme çay yeşillik yedik eşim ile klasik yine =)
Bugün ki iftar menüm ;
Ezogelin Çorbası
etli mantar sote
Ev yapımı erişte pilavı
Cacık, karpuz turşu =)
Tatlı için A 101 'den cheesecake alacağım herkese hayırlı iftarlar

Merhaba kızlar
Dün sevgilimle iftar yaptık
Mercimek çorbası
Kuzu tandır Yanında pirinç pilavı ve elma dilim patates vardı
İftariyelikler
Tatlı olarak ben baklava tercih ettim ,sevgilim güllaç yedi .Günlerdir güllaç istiyordu canım dedi .Resmen bayram etti:KK48:
Evdekilerin menüsü
Annemin çok istediğim çorbayı yapmış
Nohutlu buğdaylı çorba
Taze fasulye
Pirinç pilavı
Salata
Meyveli parfe

Bugünün menüsü
Dünden kalan nohutlu buğdaylı çorba
Pirinç pilavı
Tavuk şiş (sosunu marine etmem gerekiyor )yoğurtlu yapıyordum ama dizinde Öner’iniz var mı kızlar sizler nasıl yapıyorsunuz ?yumuşak olsun istiyorum
Tatlı olarak kararsızım ne yapsam

Merhaba kızlar
Dün sevgilimle iftar yaptık
Mercimek çorbası
Kuzu tandır Yanında pirinç pilavı ve elma dilim patates vardı
İftariyelikler
Tatlı olarak ben baklava tercih ettim ,sevgilim güllaç yedi .Günlerdir güllaç istiyordu canım dedi .Resmen bayram etti:KK48:
Evdekilerin menüsü
Annemin çok istediğim çorbayı yapmış
Nohutlu buğdaylı çorba
Taze fasulye
Pirinç pilavı
Salata
Meyveli parfe

Bugünün menüsü
Dünden kalan nohutlu buğdaylı çorba
Pirinç pilavı
Tavuk şiş (sosunu marine etmem gerekiyor )yoğurtlu yapıyordum ama dizinde Öner’iniz var mı kızlar sizler nasıl yapıyorsunuz ?yumuşak olsun istiyorum
Tatlı olarak kararsızım ne yapsam
ben calıştıgım için pek vakit bulamıyorum tatlı için ancak hafta sonu yapabilyorum.
onnu harici bim ve a 101 de satılan özellikle tiramisu künefe ve cheesecake kurtarıcım oluyor zaten tatlıya çok fazla yer kalmıyor
fırında sütlaç yapabilirsiniz pratik olarak
muhallebili kadayıfta çok hafif ve güzel pratik bir lezzet
yahut revani =)

Hanımlar merhaba bugün erkenden girip yazamadım işlerimiz biraz yogundu =)
sahurda peynirli gözleme çay yeşillik yedik eşim ile klasik yine =)
Bugün ki iftar menüm ;
Ezogelin Çorbası
etli mantar sote
Ev yapımı erişte pilavı
Cacık, karpuz turşu =)
Tatlı için A 101 'den cheesecake alacağım herkese hayırlı iftarlar

Bir gün erişte pilavı deneyeceğim çok merak ediyorum.O cheesecske favorim benim çok güzel ya

X