Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

yayla çorbası
fırında tavuk ve patates (aynı tepside)
pilav veya makarna
salata

benim imdat yemeğim bunlar :KK48:
cok tesekkur ederiiim.. bayılıyorum bunlara ben de...
sadece bir sorum var cok tavuk yemeklerini beceremem,aynı tepside pişirdim bir kere kuru oldu güzel bir tarifiniz var mı acaba?

rica ederim 1 kg et fazla gelir size sen onu yarım ölçü yep soğanı biraz arttır ben çok sevirim
kıymayı az yağlı al birde
Tamamdir cok tesekkur ederim öneriler icin. Bu aksam ya bunu ya da fırında tavugu yapacagım. Ama bunu mutlaka deneyecegim baska bir aksama bile olsa.. canım istedi :)

sadece bir sorum var cok tavuk yemeklerini beceremem,aynı tepside pişirdim bir kere kuru oldu güzel bir tarifiniz var mı acaba?

Merhaba,

Patatesleri küp küp doğaryıp kzartın . tavukları kuşbaşı doğratıp kasaptan öyle alın. Tavuk sote pişirir gibi pişirin. Borcama veya tek kişilik güveç kaplarınız var ise . tavuk sote ve patatesleri üst üste koyup üzerine kaşar peyniri rendesi ekleyip fırına verebilirsiniz. Çok güzel oluyor.

yağınız az koymuş olabilir misiniz?

büyük bi kapta tavuğu, patatesi, biberi,sarımsağı 2 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı salça, tuz, karabiber(az),pulbiber,kekik ve zyağı ekleyerek karıştırın..tavuk deriliyse yağı çok da fazla koymayabilirsiniz.2-3 yemek kaşığı yeterli olur bence.fırın tepsisine dizdikten sonra üzerine domates koyun halka şeklinde ve fırına verin.

bu şekilde kuruyacağını zannetmiyorum.ya fırında uzun süre bıraktınız ya da yağ az koydunuz ondan kurumuştur.

Merhaba,

Patatesleri küp küp doğaryıp kzartın . tavukları kuşbaşı doğratıp kasaptan öyle alın. Tavuk sote pişirir gibi pişirin. Borcama veya tek kişilik güveç kaplarınız var ise . tavuk sote ve patatesleri üst üste koyup üzerine kaşar peyniri rendesi ekleyip fırına verebilirsiniz. Çok güzel oluyor.

cok tesekkur ederim. bu da aklımda olacak güveç kaplarında cok şık ve güze olacaktır eminim :) cok sagolun..

yağınız az koymuş olabilir misiniz?

büyük bi kapta tavuğu, patatesi, biberi,sarımsağı 2 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı salça, tuz, karabiber(az),pulbiber,kekik ve zyağı ekleyerek karıştırın..tavuk deriliyse yağı çok da fazla koymayabilirsiniz.2-3 yemek kaşığı yeterli olur bence.fırın tepsisine dizdikten sonra üzerine domates koyun halka şeklinde ve fırına verin.

bu şekilde kuruyacağını zannetmiyorum.ya fırında uzun süre bıraktınız ya da yağ az koydunuz ondan kurumuştur.

yağ hiç koymamıstım :) cok sagolun bu tarife gore yapacagım :) bir de su eklemem gerekiyor mu? 30-40 dk da pişer sanırım degil mi?

cok tesekkur ederim. bu da aklımda olacak güveç kaplarında cok şık ve güze olacaktır eminim :) cok sagolun..

yağ hiç koymamıstım :) cok sagolun bu tarife gore yapacagım :) bir de su eklemem gerekiyor mu? 30-40 dk da pişer sanırım degil mi?
yok su eklemeyin..fırını ısıtıp koyun..en yükseğe getirin 40-45 dkda pişmiş olur..

Ramazanda davetsiz gitmeyiz canim .Ön hazırlık gerektiği için zora sokmayız. Cunku benim gidip yardim etme durumum yok .Diger türlü beraber yapilabilir.
benimde gidip yardım etme durumum yok çalışıyorum..
kv hasta benim kendine zor yapıyor yemek o yüzden yemekli pek gitmiyoruz gittiğimiz zamanda evleri müstakil oldugu için eşim genelde mangal yapıyor yahut sıkma börek vs. =)

X