Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Merhaba hanimlar.

Sahurda esim dunku yemekleri yedi.
Benim hic canim yemek istemedi bi kucuk parca borek yedim sadece.

Iftar menum

Sehriyeli tarhana corbasi
Karniyarik
Pirinc pilavi (Dunden)
Domates salatasi
Yogurt
Baklava ve tulumba tatlisi

Çorba olarak mercimek çorbası , domates çorbası oabilir.
sarma olabilir zeytinyağlı olarak.
Bagetin yanına fesleğen soslu makarna yapabilirsiniz. Veya bulgur pilavı, arpa şehriye pilavı ya da pirinç pilavı olabilir.
Tatlı olarak en basiti meyveli parfe , veya halleyli pasta yapılabilir . Şerbetli düşünüyorsanız şekerpare , revani , bal parmak tatlısı olabilir. Dondurmalı irmik helvası da olabilir. Ama onu hazırlamak ayrı uğraştırıcı dondurmasıydı helvasıydı derken :)

günaydın kızlar

dün ki menü
Tarhana çorbası
krep bohçası
patatesli sigara böreği
salata
zeytinyağlı enginar
Tatlı olarak şeker pare birde ablam almış hazır baklava . Söyleyeseydin keşke almazdım dedi:)
Dün çorba ve salata ile doydum resmen . O kadar acıkmama rağmen.

Ben işte olduğum için mutfak sıramı anneme verdim :)
domates çorbası
Kıymalı taze fasulye
pirinç pilavı
salata
patatesli sigara böreği
Meyveli parfe , şekerpare

allah kabul etsin

Hayırlı haftalar hanımlar
İftara kıymalı bezelye
Şehriyeli pilav
mücver
cacık
güllaç var:)

sahuru yazmamışım:)
Tamek menemen sosu cıkarmıs.Gecen almıştım bayağı rahat oldu.Sahura menemen yapcam.Bir de eşim börek istedi iftara az önce.Börekten de kalır e yeter:)

Gecen yilda cok perisan olmustum sorma ya

Aslinda yaşadığım sehirde sadece esimin is arkadaşlarıyla gorusuyoruz oda yetiyo zaten baya coklar
Keşke bizim de biraz çevremiz olsa insan bir süre sonra sıkılıyor ya.. görüştüğümüz bir çift var onun harici yok onlarlada nadir görüşüyoruz ama böyle arkadaşlar ile yapılan aktiviteler çok güzel oluyor onun harici hep ben eşim ve oglum takılıyoruz

Kızlarr yazamadım kaç gündür yoğunluktan..
Sahurda karpuz ve peynir yedik eşimle..
İftara fırında balık ve bol salata yapmayı dusunuyorum :) ayrıca yarına sarma istedik, bugun iftara kadar vaktim olursa onu da sarayım yarın pişiririm diyorum

Hepsi anayemek gibi zaten daha napcann
Corbada cesit cokta en risksiz hemen hemen herkesin yerim dedigi mercimek,ezogelin oluyor genelde
Ortadaki tavugun yanina en guzel patates gider bence kucuk kucuk ince kabuklu patatesleri firca ile temizce yikayip kabugunu soymadan z yagli sarmisak baharatli soslayip firina verebilirsin istersen bir ikide ici kasarli mantar at yanina sonra borcamla tavugun yanina

tatli sutlu bir tatli olabilir bu tarz yemekler genelde agir oluyor kaciriyoruzda tatli hfif olunca daha iyi oluyor kemalpasali bardak muhallebisi vb gibi

Ana yemek demissin ama yani herseyi koymussun ana yemeklik kalmamis borek var 2 cesit pilav makarna grubunu oper gecer
Taze fasulye var etli sebze yapsan cok olur et yapsan tavuk var
birde z yagli biber veya az sarma ekleyip patateslerlede direk ortaya koyup corba sonrasi kim ne isterse alsin tarzida olabilir

Bizde
Suzme mercimek corba (dunden)
Patates kavurmasi
Tavuk sinitsel
Kesmeli sebzeli soguk ayran corbasi
Salata

ctesi bana da misafir gelecek menümü bu şekilde belirledim fikir verir belki

iftariye tabağı
ezogelin çorba
zeytinyağlı dolma
rus salatası
yoğurtlu kırmızı biber
arpacık soğanlı yahni
2şer adet tavuk şiş
pilav
fırında baharatlı patates
börülce salatası
yeşil salata
turşu
ayran - içecekler
magnolia

Gorusuyoruz ama hic kafa dengi anlastigim biri yok. Belkide o yuzdende davete hazirlik yapamamaktan yeterli hazirlanamamaktan cekiniyorum.
Keske bi tane bana uyan biri olsa o yeter bu kadar coga gerek kalmaz :)

Valla gitsek ayri gitmesek ayri sorun
Birde bizim sitede gorustugumuz 6 7 aile toplu davet yapiyo. Ben tek tek alsam cok yorucu. Toplu alsam o kadar kisiye hic cok yemek yapmadim isin icinden cikabilirmiyim bilemedim.
Gecen ramazan bebegimiz icin kurban kesmiştik ona denk gelmisti rahattim.
Bu senede atlatsaydimm :)

Bugün iftara ;
Vegeta çorbası
Karnıyarık
Ve makarna salatası yaptım
Eve geçerkende bi limonata alırım soğuk soğuk

Bagetin yanına mantar sote ve pilavla servis yapmaya karar verdim sonunda :)
Tatlı olarak vişne soslu irmik, dondurma ile

Ellerine sağlık
Vegeta corbasi nedir ilk defa duydum :)

Teşekkür ederim.
Aslında çok ama çok basit bir çorba ben çok beğeniyorum.
Marketlerde hazır satılan vegeta yani sebzeli çeşniler var.
Tencereye su koyup kaynatıyoruz. Sonrasında 3-4 yemek kaşığı vegeta koyuyoruz. Çok azda sıvıyağ ekliyorum. Kaynamaya yakın 2-3 avuç arpa yada tel şehriye koyuyorum. Kaynamaya başlayınca kapatıyorum. Extradan tuz eklenmiyor vegeta tuzlu zaten. Evde tavuk varsa içine didikleyebilirsinizde.
Yapması 5 dk olan bi çorba,çok severim

vegeta çorbasını hiç duymamıştım tadı nasıl

Aslında çok ama çok basit bir çorba ben çok beğeniyorum.
Marketlerde hazır satılan vegeta yani sebzeli çeşniler var.
Tencereye su koyup kaynatıyoruz. Sonrasında 3-4 yemek kaşığı vegeta koyuyoruz. Çok azda sıvıyağ ekliyorum. Kaynamaya yakın 2-3 avuç arpa yada tel şehriye koyuyorum. Kaynamaya başlayınca kapatıyorum. Extradan tuz eklenmiyor vegeta tuzlu zaten. Evde tavuk varsa içine didikleyebilirsinizde. Pratik ve lezzetli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…