Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Aslında çok ama çok basit bir çorba ben çok beğeniyorum.
Marketlerde hazır satılan vegeta yani sebzeli çeşniler var.
Tencereye su koyup kaynatıyoruz. Sonrasında 3-4 yemek kaşığı vegeta koyuyoruz. Çok azda sıvıyağ ekliyorum. Kaynamaya yakın 2-3 avuç arpa yada tel şehriye koyuyorum. Kaynamaya başlayınca kapatıyorum. Extradan tuz eklenmiyor vegeta tuzlu zaten. Evde tavuk varsa içine didikleyebilirsinizde. Pratik ve lezzetli :kk77:
denemek istiyorum oglum için değişik bir çorba arayışı içersindeydim teşekkür ederim şimdiden afiyet olsun size =)

Sahurda kahvalti yapiyorum genellikle yumurta vazgecilmezim.

Kızlar acilllll !!! Patlıcan oturtma yapayım dedim ilk defa yapıyorum
Patates ve biberleri kızarttım tencerede soğan ve sivri.biberi kavurup üstüne patates sonra patlıcanları dizip salçalı sos mu döküyoruz üstüne

Patates ve biberleri kızarttım tencerede soğan ve sivri.biberi kavurup üstüne patates sonra patlıcanları dizip salçalı sos mu döküyoruz üstüne
Ay aç kalcaz galıba akşama :KK43:((

Evet kizlar bugunku menum
Kiymali patates ve patlican (firinda )
Pirinc pilavi
Mor lahana salatasi
Tursu

Patlıcan oturtma da patates olmuyor ama cnm.
Ben koymuyorum yani.
http://www.nefisyemektarifleri.com/enfes-patlican-oturtma-firinda/
bak tarifi atıyorm.Kolay gelsin..
Ay cok tesekkür ederim bidakine böyle yapayım. Kaynanam patatesli yapıyordu öyle yaptım guzel gibi ama aşırııı yağlı olmus . normal patates yemeği yaptım eşim için. Belki ben yerim oruc tutmadıgım için ama esim hayatta yemez. Bi tencere yemek emek boşa gitti :mad::KK61: ya bugün uğursuz günümdeyim gercekten.
Neyse çorba var yanına bide iftara yakın salata ve bulgur yapsam bugünde böyle geçsin bakalım ramazan bitene kadar tecrübesiz oldugum yemekleri yapmıycam ders oldu :110:

Ay cok tesekkür ederim bidakine böyle yapayım. Kaynanam patatesli yapıyordu öyle yaptım guzel gibi ama aşırııı yağlı olmus normal patates yemeği yaptım eşim için. Belki ben yerim oruc tutmadıgım için ama esim hayatta yemez. Bi tencere yemek emek boşa gitti :mad::KK61: ya bugün uğursuz günümdeyim gercekten.
Neyse çorba var yanına bide iftara yakın salata ve bulgur yapsam bugünde böyle geçsin bakalım ramazan bitene kadar tecrübesiz oldugum yemekleri yapmıycam ders oldu :110:
Bir küp buzu yemeğin içine at canım.Yağlar buzun etrafında toplanır erimeden al.Yada ciğ patatesi ikiye böl at içine yemeğin yağını ceker..
Bazen oluır öyle ,misafir gelmiyorsa aksm sıkma canını:)

Bugün iftarı tek başıma açacam annem yok
Kızartma yapmak istiyorum
Buzzzz gibi kola
Ayranda yapacam :))
Belki salata da yaparım

Bir küp buzu yemeğin içine at canım.Yağlar buzun etrafında toplanır erimeden al.Yada ciğ patatesi ikiye böl at içine yemeğin yağını ceker..
Bazen oluır öyle ,misafir gelmiyorsa aksm sıkma canını:)
Ay cok tesekkür ederim yemek biraz soğumuş ama patatesi bölüp attım allahtan misafirgelmiyor:)

Ay cok tesekkür ederim bidakine böyle yapayım. Kaynanam patatesli yapıyordu öyle yaptım guzel gibi ama aşırııı yağlı olmus . normal patates yemeği yaptım eşim için. Belki ben yerim oruc tutmadıgım için ama esim hayatta yemez. Bi tencere yemek emek boşa gitti :mad::KK61: ya bugün uğursuz günümdeyim gercekten.
Ekmek içini tencereye at tüm yağı çekecektir

Teşekkür ederim.
Aslında çok ama çok basit bir çorba ben çok beğeniyorum.
Marketlerde hazır satılan vegeta yani sebzeli çeşniler var.
Tencereye su koyup kaynatıyoruz. Sonrasında 3-4 yemek kaşığı vegeta koyuyoruz. Çok azda sıvıyağ ekliyorum. Kaynamaya yakın 2-3 avuç arpa yada tel şehriye koyuyorum. Kaynamaya başlayınca kapatıyorum. Extradan tuz eklenmiyor vegeta tuzlu zaten. Evde tavuk varsa içine didikleyebilirsinizde.
Yapması 5 dk olan bi çorba,çok severim :kk77:
Degisik tatlari severim
Denerim bi ara tesekkur ederim :)

Canim ben patlıcan ve patatesleri kizartip tepsiye diziyorum
Ustune sogan sarimsak kiyma biber domates pisiriyorum
En son az salcali sos yapip dokuyorum sonra firina :)

X