Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Oruç tuttum çok şükür doktorum tutabilirsin dedi .. ne güzel ne heyecanlı bir ay..
Bende taze fasulye pilav rus salatası yaptım
Sahurda kahvaltılık ve meyve yiyoruz şimdiden masayı hazırlayıp üzerine büyük tepsi kapatıyorum uykulu iken zor oluyor hadi bakalım ıyi geceler :) Dualarınız kabul olsun inşaallah :)

Mıhlama ile kuymak aynı şey mi?

Sadece tek çeşit peynirle, kaşar peyniri ile yapılabilir mi?
Sahurda yapıcaz da.. :)
Bu yöre yöre değişir canımMesela bizde kuymak şekerli olur ve doğum yapan kadınlar için yapılır:)
Ama mıhlama mısır unu ile peynir ile yapılır.Peynir eriyen peynir olduktan sonra sorun olmaz diyorum

Mıhlama ile kuymak aynı şey mi?

Sadece tek çeşit peynirle, kaşar peyniri ile yapılabilir mi?
Sahurda yapıcaz da.. :)
Bu yöre yöre değişir canımMesela bizde kuymak şekerli olur ve doğum yapan kadınlar için yapılır:)
Ama mıhlama mısır unu ile peynir ile yapılır.Peynir eriyen peynir olduktan sonra sorun olmaz diyorum

Elinize sağlık en kısa sürede deniycem inş.

sahur da 2 tatlı kaşığı bal ve bir bardak suyla bal şerbeti yapıp iç gülüm , ilk günlerin baş ağrısına da halsizliğine de çok iyi geliyor ,eşim tüm sahurlarda mutlaka ister hep yapıyorum

sahur da 2 tatlı kaşığı bal ve bir bardak suyla bal şerbeti yapıp iç gülüm , ilk günlerin baş ağrısına da halsizliğine de çok iyi geliyor ,eşim tüm sahurlarda mutlaka ister hep yapıyorum
Çooook teşekkür ederim, bu tavsiyeyi de uygulayacağım hemen, kızıma da yapayım bal şerbetini, onun da çok başı ağrıdı bugün, çelimsiz de zaten, güçten düşmesin.

Sağolun valla, Allah biliyor ya kara kara düşünüyordum, ne yapacağım bu güçsüz halimi diye düşünüyordum, Allah razı olsun sizlerden

ben sahur saatini bekliyorum sabaha kadar ayaktayım, buralarda takılam gari :)
benim oğluş ekmek almamış(bulamamış) o yüzden sahura krep yapıcam doyurucu ve protein ne de olsa normal kavaltılıklarla yesin baba oğul

ne demek bacım allah senden de razı olsun :)
burası kk boşuna mı var bildiğimiz işe yarayan ne varsa paylaşıcaz tabi ki
kızınız kaç yaşın da benim oğlum 17. sine girdi sabah erken okula gidip akşam 5 gibi geliyor en çok o zorlanıyor burada pek oruç tutan yok herkes çarşıda, ortada yiyor, en çok da suya zorlanıyor oğlum 5 senedir aksatmadan tutuyor yine de allaha şükür

Allah kabul etsin, okula gidince zorlanıyordur tabii, bir de günler uzun, iftarla sahur vakti arası da kısa, kızım 22 yaşında, senelerdir tutar çok şükür fakat bizim burası epey sıcak, hava sıcaklığının yüksek olmasıyla susuzluk birleşince hem halsizlik hem baş ağrısı oluyor, gerçi bu sene yine çok şükür Mayıs ayına denk geldi Ramazan, Temmuz Ağustos dönemlerinde çok daha fazla zorlanıyorduk oruç tutarken, 45 derece yakıcı sıcak, gece deseniz nefes alınmıyor rüzgar esmiyor, bugünlere şükür.

maşalla ogluna

Aynı menü :)

maşallah allah bağışlasın büyütmüşsünüz baya kızınızı darısı bana ( oğlumu gece sahura bilinci kapalı zorla kaldırıyorum da)
sizin orası kavruluyor resmen rabbim misli misli sevabını versin inşallah ben eskişehirdeyim şükür geceleri serin oluyor biz baya şanslıyız o yönden

Hayırlı ramazanlar . Ne güzel bir topik. :)
Sahur menüm
1 dlm ekmek
1 haşlanmış yumurta
Domates salatalık biber maydonoz ceviz ve zeytinyağlı lor. Gayet güzel ve besleyici oldu.

Bugünkü iftar menüm ;
Yayla çorbası ,
Fırında tavuk baget,
Bulgur pilavı (salçalı )
Yogurt ,
Çoban salata ,
Tatlı yok

Ramazanda kilo alan he
Dünkü gibi yersem namerdim. Bi çorba iççem bi tane baget yicem çok çok az da bulgur tamam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…