Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Herkesin kadir gecesi mubarek olsun rabbim tuttugumuz oruclari ettigimiz dualari kabul etsin.

Domatesli sehriye corbasi
Barbunya pilaki
Patates ,kuru kofte,yumurtali pide (kizartma) o pideleri ahiretligim yapip karsilikli kahve icemeyecegime gore bise yapmalidan yola cikip yimirtalida karar kildim:)
Coban salata
Karpuz

Allah kabul etsin

Ya ben ev baklavasi istiyom yaaaa:mad: burada ev olarak satanda yok yapacak cengaverde cok mutsuzum su an :KK61:

Herkesin kadir gecesi mubarek olsun rabbim tuttugumuz oruclari ettigimiz dualari kabul etsin.

Barbunya pilaki
Patates ,kuru kofte,yumurtali pide (kizartma) o pideleri ahiretligim yapip karsilikli kahve icemeyecegime gore bise yapmalidan yola cikip yimirtalida karar kildim:)
Coban salata
Karpuz

Allah kabul etsin

Ya ben ev baklavasi istiyom yaaaa:mad: burada ev olarak satanda yok yapacak cengaverde cok mutsuzum su an :KK61:

Nerede yasiyorsun canim? Benim baklava ile pek aram yok ama tabi elde yapilan disardan alinani sollar.

Nerede yasiyorsun canim? Benim baklava ile pek aram yok ama tabi elde yapilan disardan alinani sollar.
Istanbuldayim cnm sen yurtdisi sandin belki
burada ev isi yaparak kucuk yer isleten iki hanimin dukkani var dolma falanda dolduruyirlar ama tatlida ikiside hazir baklava yufkasiyla yapiyor oyle annem usulu el acmasi yapan yer yok annemde rahatsiz yapamaz hayatta yaptirmam yaninda cnm istedi bile demem :) bugun instagram storylerinde gore gore canim cekti galiba normalde tek tatlim vardir biri buskuvi pastasi digeri puding cok tatlici degilim bende

Istanbuldayim cnm sen yurtdisi sandin belki
burada ev isi yaparak kucuk yer isleten iki hanimin dukkani var dolma falanda dolduruyirlar ama tatlida ikiside hazir baklava yufkasiyla yapiyor oyle annem usulu el acmasi yapan yer yok annemde rahatsiz yapamaz hayatta yaptirmam yaninda cnm istedi bile demem :) bugun instagram storylerinde gore gore canim cekti galiba normalde tek tatlim vardir biri buskuvi pastasi digeri puding cok tatlici degilim bende

Istanbul'un ne tarafi acaba? E hazir baklava yufkasi ile dedem de yapar onu ne olacak o ev yapimi olmuyor ki :)

Barbunya pilaki
Coban salata
Karpuz

Allah kabul etsin

Yufka açmayı biliyorsanız.Baklava yapmayı deneyin.Hiç zor değil yapabilirsiniz:KK66:

Istanbul'un ne tarafi acaba? E hazir baklava yufkasi ile dedem de yapar onu ne olacak o ev yapimi olmuyor ki :)
Anadolu yakasindayin cnm bayagida islek restauranti cafesi bolda boyle ev icin yapan yok neyse actik oruclarimizi cok sukur rabbime Allah kabul etsin benimde o istegim gecti zaten artik bayramda teyzemde gomerim :))))

Anadolu yakasindayin cnm bayagida islek restauranti cafesi bolda boyle ev icin yapan yok neyse actik oruclarimizi cok sukur rabbime Allah kabul etsin benimde o istegim gecti zaten artik bayramda teyzemde gomerim :))))

Atasehir'de yapan bi hanim vardi ama. Size yakin midir bilmem tabi. Arife icin cok siparisi oldugunu yazmisti.

Tarifini verir misiniz rica etsem? Anneme yaptracağimda:KK15:
Tabi ki canım:KK15:
Hamuru için
1 yumurta
1 su bardağı süt
1 çay bardağı zeytinyağı veya tereyağı
1 paket ınstant maya(yaş mayada olur)
1 tatlı kaşığı şeker
1 tatlı kaşığı tuz

Üzeri için benim kullandıklarım
Sucuk(kendim yapıyorum)
Biber
Domates
Kaşar peyniri
Yeşil zeytin
Bazen mantar
İsteğe bağlı sosis,mısır olur.

Sos olarak:
1 yemek kaşığı salça
2 yemek kaşığı zeytinyağı
isteğe bağlı 1/2 çay kaşığı kekik

Yapılışı
Öncelikle hamurumuzu yoğuruyoruz.
Bir kaba süt,maya ve şekeri ekleyip 5 dk bekletiyoruz.
Daha sonra yumurta sıvıyağ ve azar azar un ekliyoruz.Tuzu unu eklerken üzerine koyuyoruz.Daha sonra yumuşak ,az ele yapışan bir hamur elde eiyoruz.Hamuru 1 saat kadar üzeri örtülü maylanmaya bırakıyoruz.
Üzeri için biberler,domatesler ,sucuklar,mantar ,küçük küçük doğranır...Tabi karıştırılmayacak ayrı kaplara koyuyorum.Daha sonra hamuru pişirme kağıdının üzerine alıp tepsi boyutunda merdane ile açıyorum.Sonra onu kağıt ile birlikte tepsiye yerleştiriyorum.Üzerine sosu sürüyorum:sos için salça,yağ karıştırılıp sürülecek.İsteğe bağla kekik eklenir.Kaşar peynirinden veya eriyen başka bir peynirden alt tabakaya 1 su bardağı kadar serpiştiriyorum.Üzerine önce sucuklar,sonra zeytin,biber,koyacaksam mantar ve en son domatesi üzerine dizip 175 derecede önceden ısıtılmış fırında sebzeler pişene kadar pişiriyoruz.Yağlı kağıt serdiğimiz için hamurun altınıda kontol edebiliriz.Pişince üzerine rendelediğimiz kaşarı döküp kaşar eriyip biraz kızarınca altını kapatıyoruz.Sonra sıcak sıcak servise hazır.

X