Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2014)

kızlar bana yardım edin. pazar günü iftara kaynanamlar ve akrabaları gelicek. belki annemleri de çağırırım aynı gün.
bana kolay çabuk olacak ama lezzetli görünüşü güzel menü lazım kaynanamlar biraz değişik şeyleri yemeğebilirler.

çalışıyom tek pazar tatil hem temizlik hem yemek o güne olucak birde bir yaşında kızım var yardımcı olun bana ?????
Mercimek çorbası yada şehriyeli yayla çorbası,fırında tavuk patates yada fırında köfte patates,pirinç pilavı,semizotu salatası,patlıcan salatası,zeytinyağlı bir yemek olabilir,fasulye,yaprak sarma- biber dolma,börülce gibi ve bir çeşit börek.

Bugün eşimin sahuru:
Patates kızartması
Kuru köfte
Domates salatası
Ayran-çay

İftara yapacaklarım:
Tarhana çorbası
Kuru börülce yemeği
Pirinç pilavı
Salata
Ayran
Dondurma

derin sen günde 2 kere mi yemek yapıyosun ne ara yapıyosun yaaa gece kalkıp bi de patates mi kızartıyosun bu sıcakta maşallah sana :nazar:

kızlar iftara patlıcan musakka yapıcam yanına ne yapsan ne gider fikir alımmmmm :KK16::KK16:

merhaba kızlarrr ne güzel bir topik bu böle insanın aklına yemek getitiryorsunuz valla =))

sahur menümüz;
kahvaltılıklar, domates salatalık ve tereyağlı yumurta, çay =)

öyle yoğun bir sahur yapmıyoruz çalıştığımız için gece ne bulursak yiyoruz :KK1:

iftar menümüz bugün yok çünkü iftara yemeğe davetliyiz =)

iş yoğunluğundan haliyle bu topiği bugün gördüm fırsat bulmuşken yazayım dedim :KK1:

kızlarrrr vazgeçtimmm musakkadan yukarda fasülye kavurması gördüm ondan yapıcam çok güsel görünüyo :) peki kavurmanın yanına ne yapabilirimmm :KK53::KK53:

derin sen günde 2 kere mi yemek yapıyosun ne ara yapıyosun yaaa gece kalkıp bi de patates mi kızartıyosun bu sıcakta maşallah sana :nazar:

Napim yavrum ya eşim kahvaltılık yemiyor illa yemek istiyor.
Zaten sahura kadar genelde uyumuyorum. Uyursam da 1 1.5 saat uyuyup kalkıyorum.
Akşamdan yemek varsa onu yiyor. Yoksa ya patates kızartıyorum ya da iftardan sonra başka yemek yapıyorum.

kizlar size birsey danisicam dün kayinvalidemler geldi bende bütün tavugu haslamistim tavukta baya büyükmüs ve yarisindan fazlasi óyle duruyor :KK43: suyunu kullandim corba ve pilavda.simdi kizlar ben ne yapicam bu tavugu 2 kisiyiz ve ben zaten haslanmis tavuk cok sevmem :KK43: buzluga koysam bozulurmu ? koyamazsam eger kac gün dolapta dayanir :KK43:

kızlar bana yardım edin. pazar günü iftara kaynanamlar ve akrabaları gelicek. belki annemleri de çağırırım aynı gün.
bana kolay çabuk olacak ama lezzetli görünüşü güzel menü lazım kaynanamlar biraz değişik şeyleri yemeğebilirler.

çalışıyom tek pazar tatil hem temizlik hem yemek o güne olucak birde bir yaşında kızım var yardımcı olun bana ?????

Merhaba
O zaman klasik menü hazırlarsınız:KK34:
Mercimek çorbası
Karnıyarık(Akşamdan hazırlayabilirsiniz)
Pirinç pilavı
Tepsi Böreği
Cacık
Şekerpare (Bunu da akşamdan yaparsınız)

merhaba kızlarrr ne güzel bir topik bu böle insanın aklına yemek getitiryorsunuz valla =))

sahur menümüz;
kahvaltılıklar, domates salatalık ve tereyağlı yumurta, çay =)

öyle yoğun bir sahur yapmıyoruz çalıştığımız için gece ne bulursak yiyoruz :KK1:

iftar menümüz bugün yok çünkü iftara yemeğe davetliyiz =)

iş yoğunluğundan haliyle bu topiği bugün gördüm fırsat bulmuşken yazayım dedim :KK1:
Canımcım yeni mi gördün hoşgeldin:KK52:Ramazanın en güzel yemekleri iftar davetlisi olduğumuz yemeklerdir :KK52:
kızlarrrr vazgeçtimmm musakkadan yukarda fasülye kavurması gördüm ondan yapıcam çok güsel görünüyo :) peki kavurmanın yanına ne yapabilirimmm :KK53::KK53:
Bizim yanında yaprak sarması ve pirinç pilavı vardı rahatça yedik öyle bizbize olduğumuz için ama börek güzel olurdu ya da fırında makarna falan:KK52:

ben de akşama kabak yapmayı düşünüyorum yanında ezogelin çorbası, cacık, salata belki kızlara da biraz köfte yaparım :KK16:

Napim yavrum ya eşim kahvaltılık yemiyor illa yemek istiyor.
Zaten sahura kadar genelde uyumuyorum. Uyursam da 1 1.5 saat uyuyup kalkıyorum.
Akşamdan yemek varsa onu yiyor. Yoksa ya patates kızartıyorum ya da iftardan sonra başka yemek yapıyorum.

çalışmıyosun dimi sen ? gündüz de devir totonu yat boşver.

Mercimek çorbası yada şehriyeli yayla çorbası,fırında tavuk patates yada fırında köfte patates,pirinç pilavı,semizotu salatası,patlıcan salatası,zeytinyağlı bir yemek olabilir,fasulye,yaprak sarma- biber dolma,börülce gibi ve bir çeşit börek.
TEŞEKKÜRLER CNM MERCİMEK ÇORBASINI EŞİM SEVMEZ BİRDE HER YERDE O VAR ORUÇ AYINDA EN İYİSİ YAYLA ÇORBASI YĞURTLU PATATESLİ TAVUK DA DÜŞÜNCEM ARASINDA YAPRAK SARMA CUMARTESİNDEN SARABİLİRSEM İNŞ ODA OLUCAK PİLAV CACIK SALATA TATLIYI BİLMİYORUM AMA
Merhaba
O zaman klasik menü hazırlarsınız:KK34:
Mercimek çorbası
Karnıyarık(Akşamdan hazırlayabilirsiniz)
Pirinç pilavı
Tepsi Böreği
Cacık
Şekerpare (Bunu da akşamdan yaparsınız)

MERHABA CNM TAVUKLU PATATES LE KARNIYARIK ARASINDA KALDIM DÜŞÜNÜYORUM HANGİSİ DAHA İYİ OLUR ŞEKERPARE AKŞAMDAN YAPILIR DİMİ HATTA BENM İÇİN SÜPER OLUR BAŞKA HANGİ TATLIYI yapabilirim acaba

kizlar size birsey danisicam dün kayinvalidemler geldi bende bütün tavugu haslamistim tavukta baya büyükmüs ve yarisindan fazlasi óyle duruyor :KK43: suyunu kullandim corba ve pilavda.simdi kizlar ben ne yapicam bu tavugu 2 kisiyiz ve ben zaten haslanmis tavuk cok sevmem :KK43: buzluga koysam bozulurmu ? koyamazsam eger kac gün dolapta dayanir :KK43:

Edam buzlukta olur mu bilmiyorum bizim hiç kaldığı olmadığından :KK53:dolapta tavuk haşlamasını annem bir kaç gün bekletiyor ama hepten yenilmediğinde bozulmadı hiç 2-3 günden bir şey olmaz kuzum:KK54: Değerlendirmeye gelirse tavukları parçalarsın tavuklu pilav yaparsın yanına bir de cacık ben bayılırım tavuklu pilavla cacık ya da ayrana :KK56: tavuk suyu çorbası yapabilirsin yine tavuk parçaları eklersin :KK52: geçen gün tavuğu az haşladık biz çıtır pane harcıyla pişirdik sonrasında böyle bir şey yapabilirsin yemen daha kolay olur sade sevmiyorsan canım:KK16:

Son düzenleme:
Kızlar fasülye kavurmasının yanına börek olmaz.:KK53:O da kuru börek de.Sulu birşeyler lazım.Biz genelde yoğurlu çorba yaparız yanına.Kuru kuru içiniz kurur valla.:KK53:

X