Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2014)

kızlaaarr herkese hayırlı ramazanlaarrr

pazar günü akraba iftarımız var da annem bi menu hazırla diye tutturdu aklıma siz geldiniz direk ne hazırlasak ki misafirlere :44:

bugünkü iftar menüm

et suyuna mercimek çorbası
bulgurlu kabak yemeği
kıymalı kömbe
vişne kompostosu
yoğurt
domates-salatalık
karpuz
şekerpare

iftarda dün :

mercimek çorba+salata

sebzeli tavuk göğsü

mantı

kapuz+üzüm

tepside kadayıf tatlısı vardı, bugün hiç bir şey yok

Yarınki misafir menüm buğday çorbası ,zeytinyağlı yaprak sarması,kuru fasulye ,kürdan kebabı kaşarlı ,arpa şehireyeli pirinç pilavı,salata ayran Tatlı olarak Güllaç tada kemalpaşa tatlısı dondurma ile bunları düşünüyorum nasıl ?

dün sahurda kaşarlı tostun yanına şehriye çorbası ekledik sıcacık güzel oldu

bugün iftar menümüz:
Zeytinyağlı taze fasülye
pirinç pilavı
kemalpaşa tatlısı
kavun-salata-yoğurt

kızlaaarr herkese hayırlı ramazanlaarrr

pazar günü akraba iftarımız var da annem bi menu hazırla diye tutturdu aklıma siz geldiniz direk ne hazırlasak ki misafirlere :44:
Hayırlı Ramazanlar canım

Mercimek çorbası = Yayla çorbası=Tavuk çorbası
İslim kebabı=Fırında sebzeli tavuk=Et sote
Pirinç pilavı=Bulgur pilavı
Zeytinyağlı yaprak sarma =Zeytinyağlı taze fasulye
Peynirli börek = Fırında beşamel soslu kaşarlı patates
Makarna salatası =Mantı =Yoğurtlu közlenmiş patlıcan salatası
Şeker pare = Kalburabasıtı =Tiramisu = Güllaç

nevrestecim konuyu bölmek olacak sanırım ama ben tavuk haslama tarifi arıyorum böyle güzelinden sitede yada sen varsa bana gösterebilir misin hani havuçlu falan :)

dün akşam iftar menü:

Menemen
patates kızartması
kahvaltılık
karpuz- çay
baklava

Sahur menü:

yumurtalı pide
meyve suyu

Son düzenleyen: Moderatör:

E şıkkı hepsini seçiyorum

bunların hepsi muhteşem fikirler anneme ileteyim de içi rahatlasın kadıncagızın ne yapacam diye dünden beri düşünüp duruyor teşekkür ederim, ellerinizi yüreğinize saglık

nevrestecim konuyu bölmek olacak sanırım ama ben tavuk haslama tarifi arıyorum böyle güzelinden sitede yada sen varsa bana gösterebilir misin hani havuçlu falan :)

Merhaba canımBu nasıl olur.Böyle birşey mi arıyorsun:26:
Tavuk Haşlama
Malzemeler:
500 gr tavuk eti (göğüs, kalça ya da but)=Tavuk derili olunca daha iyi sonuç alıyoruz daha sonra yerken derileri çıkartabilirsiniz..
2 adet orta boy havuç
2 Adet orta boy patates
1 adet iri kuru soğan
1 yemek kaşığı tereyağı ya da sıvıyağ
Tuz
Yapılışı:
Havuç ve patatesi soyup yıkayın ve iri iri doğra. Soğanı soyup bütün halde bırak.(sadece tadı,kokusu olsun)
Tavuk parçalarını soğanı birlikte tencereye alıp, üzerini 3-4 parmak geçecek kadar su ilave edeceksin..
Tereyağını ilave ederek kaynayana kadar harlı ateşte kaynadıktan sonra kısık ateşte 10 dakika daha haşla. Tavukların içinden soğanı alıp. Havuçları ekleyerek 10 dakika daha haşlayacaksın.
Son olarak tencereye patatesleri ekleyin ve patatesler yumuşayıncaya kadar haşlayıp.Patatesler haşlanınca yemeğinizi ocaktan alıp ve sıcak servis yapacaksın...

E şıkkı hepsini seçiyorum
Onların hepsinden ben de alayım
bunların hepsi muhteşem fikirler anneme ileteyim de içi rahatlasın kadıncagızın ne yapacam diye dünden beri düşünüp duruyor teşekkür ederim, ellerinizi yüreğinize saglık

Rica ederim canım umarım annende beğenirKolay gelsin,hayırlı iftarlar

Evde bayat ekmeklerim var, pizza yapıp değerlendirmeyi düşünüyorum
Çay ve kahvaltılık eşliğinde
Kaç gündür yemek yiyoruz zaten bu akşam değişiklik olsun hem de ekmekler ısraf olmasın dedim

kolay gelsin deyince şidmi işin hazırlama kısmı aklıma geldi ve çok fena kaçasım geldi ama başa gelen çekilir artık napalım, misafirler için hazırlanacaz mecbur

aynen yaa
Evde bayat ekmeklerim var, pizza yapıp değerlendirmeyi düşünüyorum
Çay ve kahvaltılık eşliğinde
Kaç gündür yemek yiyoruz zaten bu akşam değişiklik olsun hem de ekmekler ısraf olmasın dedim

cips geldi aklıma

kolay gelsin deyince şidmi işin hazırlama kısmı aklıma geldi ve çok fena kaçasım geldi ama başa gelen çekilir artık napalım, misafirler için hazırlanacaz mecbur

Hazırlama işi zor ama misafirler gelip gittikten sonra alacağınız keyfi düşününYemekleri harika,herkes çok memnun
Allah kolaylık versinEviniz her daim misafirlerle şenlensin ,bereketlensin inşaallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…