Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2014)

KIZLAR TANDIR ÇORBASI YAPAN VAR MI? Varsa tarif verebilir misiniz? tadı nasl ? çok merak ediyorum

Peki oruç tutuyorlar mı ?

emin olmamakla birlikte yarı yarıya diebilirim .. çorba bi yandan iyi bi yandan o da tıkıyor su da içilince diğer şeylere insan bakmakla yetiniyor bilemedim ya bu menüye de çorba gitmez sanki ? hanımlaaaar siz olsanız napardınız :26::26:

emin olmamakla birlikte yarı yarıya diebilirim .. çorba bi yandan iyi bi yandan o da tıkıyor su da içilince diğer şeylere insan bakmakla yetiniyor bilemedim ya bu menüye de çorba gitmez sanki ? hanımlaaaar siz olsanız napardınız :26::26:

yani o menüye çorba gitmez birde fazla gibi geldi o köfteleri yapıp yanına pilav yapıp yine mercimek köftesi börek yapabilrsin 4 yufkadan felan pastada olur taöaö . Ben bu ayda böyle bir menü yapmazdım açıkçası . hani daha çok 4 çayı gibi bir menü olmuş .

Bugünkü sahurumuz:

Eşime: Akşamdan patlıcan ve biber karnıyarık, domates salatası, Ayran, erik kompostosu
Bana: Kıymalı makarna, limonlu soda
Bir de akşam komşunun getirdiği patatesli kıymalı çiğ börek vardı.

yani o menüye çorba gitmez birde fazla gibi geldi o köfteleri yapıp yanına pilav yapıp yine mercimek köftesi börek yapabilrsin 4 yufkadan felan pastada olur taöaö . Ben bu ayda böyle bir menü yapmazdım açıkçası . hani daha çok 4 çayı gibi bir menü olmuş .

işte canım doğumgünü die gün gibi olsun düşündüm ama kararsızım ..

işte canım doğumgünü die gün gibi olsun düşündüm ama kararsızım ..

Anladım hangisi kolayına geliyorsa onu yap malum ikicanlısın fazla yormamalısın kendini. Allah annneli bablı büyütsün salıkla sıhhatli şekilde dünyaya gelsin bebişin .:KK16:

Bu akşamki iftar menümü şöyle düşündüm :)

Tarhana çorbası
Taze barbunya yemeği
Şehriyeli pirinç pilavı
Ayran (Eşime)
Dondurma

arkadaslar burda bi limonata tarifi görmüştüm limon ve portakallı filan onu bulamıyorum kim yazmıstı acaba yada nerde oldugunu bilen varsa söyleyebilirmi

Bugunki iftar menum mercimek corbasi kiymali biber dolmasi yogurt karpuz ve seker pare tatlisi yalniz pazar gunu annmleri davet etmeyi dusunuyorum onlarada sehriye c.tavuk sis pilav salata ve sutlac yapayim diyorm ama bide sebze olsun diyorm sulubi yemk sizce ne gider yanina patlican dusundum ama abimve kardeslerim patlican sevmiyoo

arkadaslar burda bi limonata tarifi görmüştüm limon ve portakallı filan onu bulamıyorum kim yazmıstı acaba yada nerde oldugunu bilen varsa söyleyebilirmi

canım yanlış hatırlamıyorsam o tarif ramazana nasıl hazırlıyorsunuz konusundaydi. link atmayı bilmiyorum bilsem atardim. sen bi bak istersen.

canım yanlış hatırlamıyorsam o tarif ramazana nasıl hazırlıyorsunuz konusundaydi. link atmayı bilmiyorum bilsem atardim. sen bi bak istersen.
yaa..
bende burda arıyorum deminden beri ramazan nedeniyle bütün topiklre bakınca karıstırmısım saol canım bi oraya bakayım madem:KK1:

selamun aleyküm kızlar bugün bende uğradım buraya gelmişken bende yazayım menümü fikir vermek açısından iyi luyor bu konular.
bende hep göz atarım ama yinede bildiğimi yaparım :KK34:
aklıma birşey gelmediğinde fikir verdiğide bir gerçek

bugün iftarda 10 kişi olucaz
menü

tarhana çorbası

karışık ızgara yanında fırında elma dilim patates ve bulgur pilavı

ortaya yoğurtlu biber kızartması , yoğurtlu semizotu salatası, kuşbaşılı bamya, piyaz, acı biber ve salatalık turşusu

içecek olarak ev yapımı limonata ve vişne suyu

kavun ve üzüm

tatlıyı misafirim getirecek onuda kahveyle ikram ederim.

Bugunki iftar menum mercimek corbasi kiymali biber dolmasi yogurt karpuz ve seker pare tatlisi yalniz pazar gunu annmleri davet etmeyi dusunuyorum onlarada sehriye c.tavuk sis pilav salata ve sutlac yapayim diyorm ama bide sebze olsun diyorm sulubi yemk sizce ne gider yanina patlican dusundum ama abimve kardeslerim patlican sevmiyoo

sebze olarak yeşil fasulye ya da bezelye düşünebilirsin

tatlı olarak pirinç pilavının yanına sütlaç yerine başka bir şey yapmayı düşünmez misin naçizane fikrimi yazdım :KK34:

X