Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2014)

Bu da dün gece sahurda yaptığımız peynirli,yumurtalı ve kaşarlı ekmeklerimiz.

zR6Mqj.jpg

Nasil yapiyosunuz bunu. Detayli yazabilir misiniz zahmet olmazsa. Hamileyim orucluyum ve gorur görmez canım cekti bunu :)

İftar menumuz.
Sebzeli Şehriye çorbası
İzmir köfte. İçli köfte
Pilav ayran
Yoğurt tatlısı. Kapuz..
Herkese hayırlı iftarlar olsun

İftara;

Ezogelin çorbası
Fırında sebzeli balık
Roka salatası
İçecekler...
Tatlı; Kakaolu, kremşantili sarma

Iki gündür patlican salatasi ayran ve kültürden hazirlardan idare ettim,
ama bügün insAllah Maklube yapmayi dusunuyorum.

Not; özensiz davranmam tek kisi oldugum ve ailemin suan cenaze nedeniyle yanimda olmamasindan kaynaklaniyor, yanimda olsalarda daha senlikli olabilirdi...ama ne yapalim hayirlisi...Allah rahmet eylesin insAllah)

Son düzenleme:
kızlarr önerilerinizi bekliyorumm aklımda bi menü var ama bakalım annem de yardım edecek bi akşam önceden zeytinyağlı börek tatlı için işten 7.5 gibi ancak gelebiliyorum şimdiiiii çarşamba ya da perşembe kayınvalidem ve görümcem gelecek iftara bir ihtimal de geçen hafta doğum yapan eltim ve abim katılacak..2 de çocuk ..
düşündüğüm menü ;
mercimek çorbası
zeytinyağlı fasulye
köfte-püre
peynirli ya da patatesli börek
pilav
salata - yoğurt
güllaç

Nasil yapiyosunuz bunu. Detayli yazabilir misiniz zahmet olmazsa. Hamileyim orucluyum ve gorur görmez canım cekti bunu :)

Üzüldüm bakın şimdi:KK43:Anlatayım hemen akşam yapın da yiyin hemen:)

Ekmeklerin üzerine tereyağı sürüyoruz.Bir kapta beyaz peynir,bir adet yumurta,rendelenmiş kaşar peyniri ve doğradığımız maydanozları karıştırıyoruz.(Malzemeleri arttırabilirsin arzuya göre)Ekmeklerin üzerine sürüyoruz.Tekrar küçük küçük tereyağları ekmeklerin üzerine serpiştiriyoruz.Sonra susam serpiyoruz.Fırına veriyoruz.

Not; özensiz davranmam tek kisi oldugum ve ailemin suan cenaze nedeniyle yanimda olmamasindan kaynaklaniyor, yanimda olsalarda daha senlikli olabilirdi...ama ne yapalim hayirlisi...Allah rahmet eylesin insAllah)

Başınız saolsun .. Allah rahmet eylesin

Bu akşamki menümüz
Terbiyeli mercimek çorba
Zeytinyağlı biber dolma
Bol yeşilli salata
Cacık karpuz
Tatlı olarak sultan lokumu düşünme aşamasındauım

Üzüldüm bakın şimdi:KK43:Anlatayım hemen akşam yapın da yiyin hemen:)

Ekmeklerin üzerine tereyağı sürüyoruz.Bir kapta beyaz peynir,bir adet yumurta,rendelenmiş kaşar peyniri ve doğradığımız maydanozları karıştırıyoruz.(Malzemeleri arttırabilirsin arzuya göre)Ekmeklerin üzerine sürüyoruz.Tekrar küçük küçük tereyağları ekmeklerin üzerine serpiştiriyoruz.Sonra susam serpiyoruz.Fırına veriyoruz.

Deneyecegim mutlaka :) ellerinize saglik

Başınız sağolsun:KK43:

X