Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2014)

Terbiyeli tavuk corbasi
İslim kebabi
Peynirli ve pastirmali pohaca
Misirli yeşillik salatasi
Karpuz
Hayirli iftarlar:p

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bu limonatayı nasıl yaptığını yazar mısın?

Tabiki:)

İki limonun kabukları rendeleniyor.Bir bardağa yakın şekerle ve bir tane taze nane yaprağıyla iyice ovuluyor.Kabukları rendelenen limonla birlikte dört limonun suyu sıkılıyor.Sonra yarım kiloya yakın çilek blendırdan geçiriliyor.Diğer karışımlar da blendıra eklenip iyice karıştırılıyor.Kıvamına göre su ekleniyor.Tel süzgeçte süzdürülüyor.Bu kadar.

bu limonatayı nasıl yaptığını yazar mısın?

Malzemeler
• ½ kg çilek
• 1 su bardağı toz şeker
• 2 adet limon suyu
• Soda
• Buz
• Taze nane
Yapılışı
1. Çilekleri blendıra alın ve şeker ile birlikte blendırdan geçirin.
2. Karıştırma kabına aktarın. 2 adet limon suyunu ve 2 şişe sodayı da ilave ederek karıştırın.
3. Sürahiyeye boşaltın içine taze nane ekleyin ve soğuk olarak için.
Afiyet olsun.
Notlar:
• Damak tadınıza göre şeker azaltılıp arttırılabilir.
• Değişik meyveleri buz kalıplarında dondurup, limonatınızı bu buz kalıpları ile servis edebilirsiniz.
• Dilerseniz bu karışımı buz küplerinde dondurarak içeceklerinizde kullanabilir veya kağıt bardaklara doldurup çubuk saplayarak çilekli dondurma elde edebilirsiniz.

Canım ben merak ettim bakarken tarifini yazayım dedim şekersiz nasıl olur acaba:44::44:

Tabiki:)

İki limonun kabukları rendeleniyor.Bir bardağa yakın şekerle ve bir tane taze nane yaprağıyla iyice ovuluyor.Kabukları rendelenen limonla birlikte dört limonun suyu sıkılıyor.Sonra yarım kiloya yakın çilek blendırdan geçiriliyor.Diğer karışımlar da blendıra eklenip iyice karıştırılıyor.Kıvamına göre su ekleniyor.Tel süzgeçte süzdürülüyor.Bu kadar.

Aynı anda yazmışız Adracım şeker eklemeden tadı nasıl oluyor acaba :44::44:

Aynı anda yazmışız Adracım şeker eklemeden tadı nasıl oluyor acaba :44::44:

Evet öyle olmuş:)

Şeker eklemeden çok acı bir tadı olur.Yani ben içemem:)Diyet içinse tatlandırıcılar oluyor markette onu atabilirsin içine.

Evet öyle olmuş:)

Şeker eklemeden çok acı bir tadı olur.Yani ben içemem:)Diyet içinse tatlandırıcılar oluyor markette onu atabilirsin içine.

tatlandırıcılara karşıyımmm biraz incir veya kuru üzüm ekleyebilirim belkiii:KK9::KK9::KK9: Diyet için tabiii kuzummm ömrüm diyetle geçtiii:KK9::KK9::KK31::KK31:

Dün
Mercimek çorbası
Et sote
Milfoyden peynirli börek
Salata vardı..

Bugunde resmini atarım inş.
Mercimek çorbası
Biber dolması
Karışık börek
Salata
Arnavut üsülü paça :))
Baklava
Afiyet olsun herkesee

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

tatlandırıcılara karşıyımmm biraz incir veya kuru üzüm ekleyebilirim belkiii:KK9::KK9::KK9: Diyet için tabiii kuzummm ömrüm diyetle geçtiii:KK9::KK9::KK31::KK31:

Onlar tatlandırmaz ki.:KK1:Araştırmıştım biraz doğal olanları oluyor onların.Ben pahalı diye almamıştım:)Ne tesadüf.:KK1:Benim ömrüm de diyet adı altında yemekle geçti.Ama hep diyetteydim.:KK9:

Dün
Mercimek çorbası
Et sote
Milfoyden peynirli börek
Salata vardı..

Bugunde resmini atarım inş.
Mercimek çorbası
Biber dolması
Karışık börek
Salata
Arnavut üsülü paça :))
Baklava
Afiyet olsun herkesee

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

arnavut usuli paça nasıl oluyorki bitanemmm:44::44: afiyetolsunnn allah kabul etsin

Onlar tatlandırmaz ki.:KK1:Araştırmıştım biraz doğal olanları oluyor onların.Ben pahalı diye almamıştım:)Ne tesadüf.:KK1:Benim ömrüm de diyet adı altında yemekle geçti.Ama hep diyetteydim.:KK9:

hiç yoktan iyidir Adracımmmmm ben artık karar verdim cıs yemekler hayatımdan çıktııı yoksa ben bu hayattan çıkacaktım:KK9::KK9:

Sen de çok beceriklisin Adracımmm arada geliyorum yarışmalara yapıp yememekte olmaz ama dikkat et kuzumm:KK19:

tarhana çorbası

yumurtalı yeşil fasulye

döner

pilav

salata,yoğurt......:KK56::KK56::KK56:

Allah kabul etsin.:KK16::KK16:

Son düzenleme:
Afiyet olsun herkese.bizde iftar oldu
regajavu.jpg

hiç yoktan iyidir Adracımmmmm ben artık karar verdim cıs yemekler hayatımdan çıktııı yoksa ben bu hayattan çıkacaktım:KK9::KK9:

Sen de çok beceriklisin Adracımmm arada geliyorum yarışmalara yapıp yememekte olmaz ama dikkat et kuzumm:KK19:

Sen beyinde bitirmişsin bu çok iyi:)

Ben yiyip spor yapiyorum.Tabi biraz da tutuyorum kendimi.Yoksa ooo halim fena olurdu:KK1:

bizde bugün

antep çorbası
dilve
pirinç pilavı
salata
tel kadayıf vardıııı

saatlerce ugraşıyoruz 10dk da yiyip bitiyo yahu sonra saatlerce bulaşık kaldır bide :KK9:

Hic sorma ya resmen eziyet :) ne yiyeceksin ne de ugrasacan aslinda :):)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X