Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2014)

Hayırlı sahurlar herkese. :KK66: inşallah yarın bereketli olur ve oruç kolay geçer :KK66:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bugün sahurda;

Mercimek çorbası
Genel kahvaltılıklar
Domates salatalık
Kavun
Salçalı yumurta (eşimin tercihi :44: )
Çay

biz kahvaltı yapıyoruz sahurda
ama anneannem makarna,erişte yapardı,yanına yemekte koyardı :)
peynir
zeytin
salata
tereyağlı yumurta
bal
kaymak
çay
ne akşam ne sahurda,doğrudüzgün yemedik bile,insanın canı bişey çekmiyorki.

ben akşama çok özel sevdiğim birşey abant kebab yapmak istiyorum ama daha önce yapmadım hiç :KK70: sadece dışarda yedim. bilen varmı elbasan tavaya benziyor becerebilir miyim :KK70::KK1::KK1::KK1:

ben akşama çok özel sevdiğim birşey abant kebab yapmak istiyorum ama daha önce yapmadım hiç :KK70: sadece dışarda yedim. bilen varmı elbasan tavaya benziyor becerebilir miyim :KK70::KK1::KK1::KK1:
merak ettim gugılda arattım. üstüne kaşar konmuş karnıyarık gibi. öyle mi senin dediğin?

merak ettim gugılda arattım. üstüne kaşar konmuş karnıyarık gibi. öyle mi senin dediğin?

yok yaa ben hergün yemek yediğim yerde tanıdım ilk üstünde beşemal sos var . karnıyarık olan değil ama tam resmini bulamadım demek atmışlar abant kebabı diolar dı ama yazınca o çıkıo benim dediğim şöyle
içinde havuç et patates patlcan var üstünde beşamel sos ..o patlıcanlı olan nedir çözemedim ama tarifi bulamadım doğrusunu

yok yaa ben hergün yemek yediğim yerde tanıdım ilk üstünde beşemal sos var . karnıyarık olan değil ama tam resmini bulamadım demek atmışlar abant kebabı diolar dı ama yazınca o çıkıo benim dediğim şöyle
içinde havuç et patates patlcan var üstünde beşamel sos ..o patlıcanlı olan nedir çözemedim ama tarifi bulamadım doğrusunu
hımmm o değişikmiş. of canım da çekti patlıcana bayılırım en sevdiğim iki sebzeden biri. diğeri de semizotu. :KK52: otoburum ben.

kizlar bende maklube yapacam kismetse aksama birincisi maklubeye siz sebze olarak neler koyuyosunuz nasil daha iyi bi lezzet elde ederim ikinciside yanina ekstradan biseler yapmak istiyorun yemek olarak ne yapayim sizce corba var mercimek corbasi dunden vardı. maklube yanina bi yemek yanina ne yakisir meze olarakta

Eki Görüntüle 1171977 buda bizim iftar soframızdı :))

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ellerinize sağlık güzel bir masa olmuş kalabalıksınız da galiba ne güzel:KK16:

patlıcanın iftar için en ideal hali fırında yapmak ya da zeytinyağlı yemeği olabilir sanki , ben de çok sevıyorum patlıcanı :KK34:

bizim sahur menümüz aynıydı patatesli ekmekten tost, kahvaltılık , çay, su :KK34:

Bugünkü sahurumuz:

Eşime: Fasulye yemeği, pilav, ayran
Bana: Patates kızartması, tavuklu börek
Karpuz

İftar için yapacaklarım:

Tarhana çorbası
Semizotu yemeği
Tavuklu nohutlu pilav (Tavuk suyuna)
Patates salatası
Karpuz
Acıbadem aromalı damla çikolatalı kek, tulumba tatlısı

dün iftarda dışarda idik

sahur menüm

sigara böreği
patatesli yumurta
salatalık
çay
su

İftar Menüm; Arpa şehriye Çorbası
Ali Nazik
Pilav
Oktay Usta'dan mis gibi ramazan pidesi :) (ben yaptım hihi) :KK8:
Tiramisu

Sahur ; Yumurta
Patates Kızartması
Çay
Kahvaltılıklar :)

Bugünkü sahurumuz:

Eşime: Fasulye yemeği, pilav, ayran
Bana: Patates kızartması, tavuklu börek
Karpuz

İftar için yapacaklarım:

Tarhana çorbası
Semizotu yemeği
Tavuklu nohutlu pilav (Tavuk suyuna)
Patates salatası
Karpuz
Acıbadem aromalı damla çikolatalı kek, tulumba tatlısı

Derincim maşallahın var sen bayağ hamaratsın bebeğim senden bnm eve de lazım bir tane :KK1::KK1: ben beceriksizim hamur işinde üstüme yok ama yemek konusunda sıfırım :KK9::KK9: bugün evdeyim tatil malüm iftara zeytinyağlı taze fasülye mercimek çorbası çoban salata ve lokma tatlısı düşünüyorum inşallah güzel olur eşime rezil olmam :KK14::KK14:

Sahur menüm
Kahvaldılıklar domates salatalık bol kekikli
Yumurta haşladım
ve akşamdan kalan kompostom
İftar menüm dün yemeklerimden azıcık kaldı yanına
lahmacun ayran ve salata tatlı canım acayıp havuçlu kek istiyor çok nadir tatlı istemem buda o günlerden biri :KK1:

kizlar bende maklube yapacam kismetse aksama birincisi maklubeye siz sebze olarak neler koyuyosunuz nasil daha iyi bi lezzet elde ederim ikinciside yanina ekstradan biseler yapmak istiyorun yemek olarak ne yapayim sizce corba var mercimek corbasi dunden vardı. maklube yanina bi yemek yanina ne yakisir meze olarakta

Merhaba Hayırlı Ramazanlar:KK16:
Bu tarif size yardımcı olur mu:KK34:
Bence maklube tek başına bir yemek pek birşey istemez yanına:KK31:
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=589191&page=92:nazar:
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=589191&page=349

Bugün iftarda yalnızım eşim işte olacak:KK31:
Dün kalan yemekler ile açacağım iftarı:KK56:
Terbiyeli tavuk çorbası
Etli yaprak sarma-Patlıcan dolması
Salata-Ayran
Meyve

Ya ben bu ramazan bi sasirdim yapcak yemk bulamiyorm iftara bulsam sahur dusun bi useniyorm yemk yapmaya aslinda cok severim genelde sahurda kahvaltilk iyi oluyo dun sahurda peynirli borek melemen vardi bugin iftara mercimk c.firinda tavuk patates makarna ve salata:KK55:

X