ramazan ve kilo:(

kizlar 4. gun ve killo almadim ama vermedimde demekki dikkat etmek gerekiyormus buarafa sahur yapmiyorum 2 gundur ve biraz daha az gram geliyorum sabah sanirim artik sahur yapmayacam.kizlar

Sahurda bişey yemesen. Ben hiç bişey yemiyorum. Su içip uyuyorum. Zaten sahura kalkıp bir şey yersem çok daha fazla acıkıyorum.
aynen canim ya katiliyorum yedigim halde ayilip bayoliyorum 2gundur yemiyorum gayet iyiyim sanirim benim sahur olayi bitti

Yıllardır ramazan da kilo alanlardandim. Bu sene kilo verdim. Bi diyetisyenin yazısında okumuştum aynen uyguladım. Yemeğe başlıyoruz ya iftara ilk olarak su içtim 2 bardak sonra çorba içtim bekledim yemek yedim sonra yavaş yavaş mide o şoku anlatana kadar gittim tuvalete oraya buraya vakit öldürdüm ve hem midem tika basa dolmadı hem rahat hissettim kendimi

Meyvenin yanında çok az kuruyemiş yerseniz acıktırmaz ve daha dinç tutar. Bol salata da işinizi görür tokluk ve hafiflik sonuçta. Yumurta yiyin ve bir dilim ekmek ve süt. Tabiki hepsini aynı anda yemiyorum. Birgün biri diğer gün diğeri. Hem sıkılmamış oluyorum. Örneğin süt ve badem veya meyve ceviz, çay salata yumurta gibi.. Bende şu sıvı olayını ayarlayamıyorum. İftardan sonra içemiyorum. Sahurda çok içip karnımı ağrıtıyorum. Gün içindede susuzluktan bitiyorum. Buna bir çözümünüz var mı
Oruç açarken 2 bardak yemek arasında bi bardak yemekten sonra 2 bardak içersen canım dengeyi ayarlayabilirsin :) hem daha az yemis oluyor insan

Sahur yapmamak doğru değil bence.
Şimdilik gram kaybetmiş olabilirsiniz ama ramazandan sonra tek öğün beslenmeye devam etmeyeceğiniz için ani kilo alabilirsiniz.

Tatlı yemeyin bence geri kalan şeyleri yetin derim Zaten kaç saat aç duruyorsunuz. Sahur ve iftarda da yemeyerek kendinize işkence etmeyin

Sahur yapmamak doğru değil bence.
Şimdilik gram kaybetmiş olabilirsiniz ama ramazandan sonra tek öğün beslenmeye devam etmeyeceğiniz için ani kilo alabilirsiniz.
ama midem almiyor yani kusucak gibi oluyrum shur hazirlarken bile esime iftardan sonra cok asiri su iciyorum buaksam 6 lt ictjm.mesela e mide dopdolu suyla iftarla...

Yıllardır ramazan da kilo alanlardandim. Bu sene kilo verdim. Bi diyetisyenin yazısında okumuştum aynen uyguladım. Yemeğe başlıyoruz ya iftara ilk olarak su içtim 2 bardak sonra çorba içtim bekledim yemek yedim sonra yavaş yavaş mide o şoku anlatana kadar gittim tuvalete oraya buraya vakit öldürdüm ve hem midem tika basa dolmadı hem rahat hissettim kendimi
ana yemek yemiyormusun peki canim

ama midem almiyor yani kusucak gibi oluyrum shur hazirlarken bile esime iftardan sonra cok asiri su iciyorum buaksam 6 lt ictjm.mesela e mide dopdolu suyla iftarla...
6 litre mi :KK57: çok fazla bence bu kadarı sağlıksız. mideye biraz yemek girmesi gerek birden damacanayı dayamışsınız mideye :KK12:

6 litre mi :KK57: çok fazla bence bu kadarı sağlıksız. mideye biraz yemek girmesi gerek birden damacanayı dayamışsınız mideye :KK12:
evet canim 6. litre elimde suan ve ben ezana kadat 1 bucuk daha gotururrum zararli midir ya bilmiyorumki ama cok guzel kilo verdiyor sabaha kadat 5 kere wc ye gidiuorum sabah karnim oce gocmus gibi uyan. iyorjm bukadat su icince ve tbi tartida da gramlar eksik cikiyor

he birde meggieeeee arkadasim ben bukadat suyun cogunu yemekden sonra iciyrum yani mideme yemek de girmis oluyor

Her zaman için ramazanda kilo veren biri oldum.
İftarımı çorbayla açıp, 1-2 saat kadar sadece sıvı(çay, su, ayran) tüketirdim, sonra yürüyüşe çıkardım.
Çok değil, 3-4 km yürüyordum sadece, o da yorgunluğuma göre daha az bile oluyordu.
11 civarı yemekte ne varsa yarım tabak yemek, salata ve yoğurt yerdim.
Sahurda da bol domates, salatalık, maydonoz, peynir, yumurta tüketip yanına en fazla kepekli ekmeğe tost yapardım.
Tabi iftardan sahura kadar 3lt ye yakın su da içerdim.
Bu sayede 1 ayda 4-5 kilo veriyordum, size de tavsiye ederim.

evet canim 6. litre elimde suan ve ben ezana kadat 1 bucuk daha gotururrum zararli midir ya bilmiyorumki ama cok guzel kilo verdiyor sabaha kadat 5 kere wc ye gidiuorum sabah karnim oce gocmus gibi uyan. iyorjm bukadat su icince ve tbi tartida da gramlar eksik cikiyor
Böbrekleri yorarsınız vücut besinsiz kalır ve dediğim gibi geçici kilo kayıpları yaşarsınız. Yinede siz bilirsiniz uyarı benden

evet tv de de bas bas bagriyolar 15 dk sora ana yemek yeyin diye peki neden acaba bunun sbebini ogrenmk istiyorum
Çünkü birden yüklenince kan şekeri birden yükseliyor ve kilo almaya neden oluyor. Bitkinlige sebep oluyor mu uyku geliyor ağırlık çöküyor bir sürü neden yani Normalde nasıl sabah öğlen akşam diye ayiriyirsak ramazanda da ayırıp yavaş yemeliyiz m

X