ramazan ve kilo:(

es olunca daha zor bide...
borek isterim sahurda sunu isterim.bunu isterim of ya ona hazirlsyip ben yemicem bu da ayri bi gicik

of of bilmiyorum canim 6 dan sonra hicbis3 yemeden uyuyan ben simdi sahurda melemen bir dilimde olsa ekmek falan ohoo alicam iste biliyorum hic yemessemde geberirim heralde ertesi gun

su kadarini soyleyim gecen sene oruc suresi 20 saat kadar olan bir ulkede tek ogunle tuttum sukur orucumu, zaten yemek istesende 2. ye acikmaya ve yemeye vakit kalmiyordu. O yuzden merak etme sende acliktan olmezsin az veya hafif yersen.

Ben gecen sene 3 kilo almistim veremedim de üstüne 3 kilo daha almam inşallah
Gece çok hafif bile yesem bende ramazanda kilo alanlardanim.

Aboo sahura börek mi hazirliyon? Bende geliyim madem:kk77:
valla bizimkine kalsa hazirlatip yiyecekde yapmiyorum simdilik bakslim onada hafif yedirmem.lazjm
Çok acıktırmıyor. Kan şekerini yavaş yavaş yükseltiyor o nedenle gün içinde kendini iyi hissediyorsun.
deniyecem canim.bunu bayilirim.meuveye zaten
su kadarini soyleyim gecen sene oruc suresi 20 saat kadar olan bir ulkede tek ogunle tuttum sukur orucumu, zaten yemek istesende 2. ye acikmaya ve yemeye vakit kalmiyordu. O yuzden merak etme sende acliktan olmezsin az veya hafif yersen.
sen sahur yapmiyordun galiba canim iftarda karnini guzelce doyuruyorsun yani ce sahurda yemek istemiyorsun

ooo 3 kilo
bende alanlardanim iste canim yiyiote yatmak var suanda meyve bile yemiyordum mesela:KK43:
İnsallah daha sonra verebiliriz
Gecen sene bebeğim geç yatip öğlen 12 te kadar uyurdu bende onunla yatardim ondan da baya kilo aldim bu yil artik erkenden kalkiyo bakalim belki erken kalkinca kilo almam inşallah ya
Hiçbirimiz almayalim
Ramazanda hayatimda hic kilo vermedim ama almak da istemiyorum artik :KK43:

Meyvenin yanında çok az kuruyemiş yerseniz acıktırmaz ve daha dinç tutar. Bol salata da işinizi görür tokluk ve hafiflik sonuçta. Yumurta yiyin ve bir dilim ekmek ve süt. Tabiki hepsini aynı anda yemiyorum. Birgün biri diğer gün diğeri. Hem sıkılmamış oluyorum. Örneğin süt ve badem veya meyve ceviz, çay salata yumurta gibi.. Bende şu sıvı olayını ayarlayamıyorum. İftardan sonra içemiyorum. Sahurda çok içip karnımı ağrıtıyorum. Gün içindede susuzluktan bitiyorum. Buna bir çözümünüz var mı

Ramazanda 6 kılo berdiğimi bilirim,haşlma ızgara tabuk balık köfte Zeytın hurma ıftar,sahur yapmam yaparsan sen mutlaka yumurta tost,emın ol kılo almıcaksın emın ol,ömrü boyu kılosu ile upraşmış bırı olarak sölüyorum,bunun kıtabını yazdım,sakın ol,dediğimi yap yoğurt sakın yeme,bu atada bende yıllardır akşam yemeği yemem,
Yoğurt neden sakın yemeyin dediniz? Bence sahur yapmak önemli, yumurta, peynir, süt yoğurt gibi şeyler tüketip protein almak gerek.
Ayrıca vücudu aç bırakmakta doğru değil herkesin bünyesi bir değil, sabah ve akşam yemeği mutlaka yenmeli günde 2 öğün yiyin diyen uzmanlar bile akşam yemeği yiyin diyor.

Ben yarın tutacağım bakalım,şuan kilo vermeye çalışıyorum.
Benim iradem zayıf,o yüzden tutmayı düşünmüyorum açıkcası,şu birkaç gün deneyeceğim .
Bence kilo almamanın imkanı yok :S Çok az yersen bu sefer mahvolursun ,bir de saat 9 da yiyeceğiz yani,çok geç :S
Bilmiyorum ya

Bence sahuru atlamayın. Çok uzun saatler tutuluyor oruç, mahvolursunuz :KK43: Az az dengeli yiyin bence... Çok ağır şeyler yemeyin. Yağlı yemeyin...

tam tersi bende aldıgım kiloları ramazan ayında vermek istemiyorum..onu arastırıyorum siz nasıl kilo alıyorsuınuz kızlar ramazanda

Hem iftar hem sahurda ağır beslenmeme rağmen ramazanda kilo veririm hep:KK76:

Normalde nasıl besleniyosam tahmin edin artık:hamarat:o_O

Ama bu sene hamilelikten dolayı biraz iştahım kapalı bakalım ne yapıcam.

Ramazanda kilo almak yerine vermek için diyetisyenimin verdiği örnek menü.
Hayırlı ramazanlar herkese.

Eklentiler

• Capture.JPG
    Capture.JPG
    31,3 KB · Görüntüleme: 197
sen önce sakın ol,alıcam deyıp beynıne sınyal yollama,sana dediğimi yap,sahur kahvatıdır,iftar ana öğündür,ben sahur yapmam,ayrı konu,ama benım yılların verdiği alışkanlık,vucudumuz çöp tenekesi değil
bulduğunu atma içeri,meyve konusunda haklısın,sanırım sen benım gıbı çiğ sebze ve meyve acıktırıyor,şişlik verıyor,bulgur kısır konuda doğru

Sahurda bişey yemesen. Ben hiç bişey yemiyorum. Su içip uyuyorum. Zaten sahura kalkıp bir şey yersem çok daha fazla acıkıyorum.

E endulus34 yoğurdu ne zaman yemiycez anliyamadim
Bende ramazanda kilo almak istemiyorum
Almayi birak vermek istiyorum :KK43:
Kızlar 67-57 kilo hedefi diye bi konu oluşturdum ramazan dahil su 3ay kilo vermek adını orda bildiklerimi arastirdiklarimi da paylaştım ama daha yeni uyeyim henüz konum yorumlanması eğer amacınız kilo vermede beklerim hep birlikte üstesinden gelelim

Benim bildiğim ramazanda zayıflanır... Tabi iftardan sonra aşırı yiyorsan kilo alabilirsin. Normal yemek lazım hatta az yemek lazım ki mideyi aza alıştıralım oruçluyken de cok açlık hissetmeyelim

X