Ramazan ibadetlerimiz 🤲

Konuyu görünce bende yazmak istedim her gün topiğe yazamasam da planladıklarımı sizlerle paylaşayım.

Niyet ettim;
Bu mübarek Ramazanda kalbimi, elimi, dilimi, gözümü, haramdan sakınmaya. Orucumu midemle değil, nefsimle tutmaya. Niyet ettim, soframı değil, kalbimi donatmaya. Niyet ettim uykuma bile ibadet niyetiyle yatmaya. RABBİM nasip et de hakkıyla hemhal olalım mübarekle... İçi kıpır kıpır bugünü bekleyen herkese bol imanlı, bol dualı, zikirli Ramazanlar..

500 Estağfirullah el azim
500 La ilahe illallah
100 ihlas
250 Salavat (Allâhümme salli alâ seyyidina Muhammedin ve alâ alihi ve sahbihi ve sellim)
100 Subhanallahi ve bihamdihi subhanallahil azim
100 La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin
100 La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim
100 Hasbünallahu ve Nimel Vekil Ve Nimel Mevla Ve Nimel Nasir
100 Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temim bi’l-hayr
33 Bismillahillezi la yedurru ma’asmihi şey’ün fil ardi Vela fissemai ve hüvessem’iul alim.
Yasin-şerif, fetih,vakıa ve cüz kuran okumak
Vakit namazları, her vakitten sonra kaza namazı kılmak ve teravih namazı kılmak

Zaten dua topiklerin de varım orada okuyacaklarımı yazmadım listeye. 2 aydır her gün yapmaya gayret ettim ramazanda da umudum her gün okumaya devam etmek.

RABBİM cümlemizin ibadetlerini kabul eylesin aminnnnnn Herkese hayırlı ramazanlar

Hoş geldiniz ah ne güzel yazmışsınız
Benim sizin nezdinizde bilgisi olan herkese bir sorum olacak zikirleri regl halinde çekebilir miyiz?

Hoş geldiniz ah ne güzel yazmışsınız
Benim sizin nezdinizde bilgisi olan herkese bir sorum olacak zikirleri regl halinde çekebilir miyiz?
Hoşbuldum canım benim listemdekiler ihlas,yasin fetih vakıa süreleri hariç hepsi regli iken okunayabiliyor.

Sormak istediklerin için etiket edebilirsin beni. Bildiğim birşey ise seve seve yazarım

Evet ama ben duanın gönülden yapıldığında kabul olacağına inananlardanım.
Gayret ederek ne okursak o bile olur Allah nasip edecekse.
Daha kolaylıkla yapabileceğin bir sey arıyorsan
313 lahavle velakuvvete illabillahil aliyyülazim zikri var
41 gün okunuyor. 41. Gecenin sabah namazında dileğini diliyor ve iki rekat namaz kılıyorsun.

Ben bunun doğruluğuna birebir şahit olmuş biriyim.
Hatta benim de niyetim var bir sey için. Dilersen birlikte okuruz

Birlikte okumayı çok isterim bugünden başlayalım isterseniz aöa reglim şuan abdestsiz okuyabilir miyim?

313 ayetel kursi okuyabilirsin dilegin icin. Salati tefriciye okuyabilirsin ama biraz zaman ve emek istiyor. Ben kuranin hem mealini okuyorum hemde hocayi dinleyerek takip ediyorum. Vakit buldukca yasin fetih suresi vakia suresi okuyorum canim.
Allah kabul etsin teşekkür ederim

Eğer bunu birlikte yapabilirsek bende katılmayı isterim

Merhaba. Bu zikri yapmadan önce namaz niyet falan gerekiyor mu yoksa en sonunda namazıyla mi bitiriyoruz sadece. Bende yapmak isterim

Kızlar dilekler için vakıa suresi de çok etkili.. özellikle Perşembe'yle Cuma'ya bağlayan gecede okunması... 7 adet

Birde ya Fettah ve ya Varis esmalari da çok kuvvetli, Dilekler için
Ya kudduste aynı şekilde, ama çok kuvvetli bir Esmadir. 137 adet.
Fazla okunduğu zaman kalp gözü acilir..

Birlikte okumayı çok isterim bugünden başlayalım isterseniz aöa reglim şuan abdestsiz okuyabilir miyim?
Evet sorun yok okunabiliyor:)
Merhaba. Bu zikri yapmadan önce namaz niyet falan gerekiyor mu yoksa en sonunda namazıyla mi bitiriyoruz sadece. Bende yapmak isterim
Yok sonunda yapılıyor her 100de bir besmele çekiliyor sadece

Olur inşallah bugun biraz yoğunum ama en kötü bir gün geriden gelirim
Öyleyse yarın başlarız hiç sorun değil. Kolay gelsinnn
Toplu bir dua ederseniz bende katılmak isterim
Tabii ki hoş geldiniz. Şuanda hangi duaları okuyacağız vs. Oturtmaya çalışıyoruz takipte kalırsanız ve sizde görüş bildirirseniz çok sevinirim.
Perşembe oruçlu değil miyiz yav
Ben niyetlendim biseyler yapmaya aslında ama ne yapacağımu bilmiyorum
Yarın oruç diye biliyordum yaa iyi iyi sevindim sadece 2 gününü tutamıcam öyleyse reglden dolayı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…