Rahimda kısalma ve kesenin aşağıda olması....?

mimozacicegim213

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2021
45
12
23
Merhaba hanımlar . 15 + 0 haftalık hamileyim . Dün ara ara yaşadığım sancılarımdan dolayı doktorumuzun kapısını çaldık . Muayne esnasında doktor kese aşağıya inmiş bebek iyi ama düşük riskin çok fazla ayrıca rahminde kısalma var dedi . Progestan igne + hap yazdı . Eğitim araştırma hastanesine gitmem gerektiğini söyledi dikiş atılıyormuş rahim kısalığı için bende şuan randevu düşürmeye çalışıyorum . Şimdi kafam karıştı kanamam yok şuan için sancımda yok ilaçlarımı ve iğnelerimide düzenli kullanmaya başladım . Başına böyle bir durum gelen varsa yorum atabilirmi ? Acaba kesenin yeri iğne ve ilaçlar desteğiyle yukarı çıkarmı ?

Merhaba, burada kesenin ne kadar aşağıda ve rahim ağzının ne kadar kısaldığı önemli. Eğer doktorunuz önerdiyse başka bir doktor da teyit ederse, dikiş atılması bebeğin erken doğumunu önler. Haftanız da küçük, uygun. 22-23ten sonra dikiş çok fazla tercih edilmiyor.

Merhaba, burada kesenin ne kadar aşağıda ve rahim ağzının ne kadar kısaldığı önemli. Eğer doktorunuz önerdiyse başka bir doktor da teyit ederse, dikiş atılması bebeğin erken doğumunu önler. Haftanız da küçük, uygun. 22-23ten sonra dikiş çok fazla tercih edilmiyor.
Ben bu seferki doktor muaynesinden pek bişey anlamadım açıkcası . Doktorum alanında iyi bir hekim süreklide ona giderim ama dün pek açıklayıcı konuşmadı . Bebek çokmu aşağıda dedim ım cım ederek aşağıda dedi çokta morelim bozuldu açıkcası . Farklı bir doktorada muayne olmayı düşünüyorum bakalım . İnşallah sağlıcakla gelir bebişlerimiz 🙏

X