Rahim küçüklüğü hakkında bilgilerinizi paylaşır mısınız?

m3rv307

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2011
25
0
mrb arkadaşlar ben sizlere rahim küçüklüğüyle ılgılı danışmak ıstıyorum. adet gorememe rahatsızlığıyla doktora gıtmıstım ve rahmın küçük olduğunu ılerıde de çocuğumun olmayacağını söyledıler aynı rahatsızlığı olan ve tedavi olan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabılırmısın acillll...

yaa ben acil cevap beklıyorum lutfen bılgısı olan varsa yazsın...

merhabalar canım ilk evlendigimde kadın dogum doktoruna gittim ve rahim küçük dedi o ay ben gebe kaldım ve şuan 5 yaşında bir kızım var neden umutsuzluga düşüyon tek doktorla kalma ve umudunu yitirme öyle bişey var ama tıp okadar geliştiki artık bunları sorun etmeyim umarım rahim büyüyecektir ve sende anneliği tadarsın bilmiyorum yaşın kac ama ne olursa olsunnnn umutsuzluga düşme derdi veren allah caresinide verirr unutma tatlım

canim adet hicmi goremiyorsun
mesala bende ilacsiz hic adet olamiyorum bu hastalagin ismi de hipoganadizm
benimde rahimim kucuktu ilaclarimi duzgun kullandim buyudu
bana da doktorun birisi senin cocugun olmaz dedi bir digeride baskasinin yumurtasi ile olur dedi
bunlari diyende ilcemizin en iyi doktorlariydi lafta,
evlendim ve tedavii ile hamile kaldim yeni dogum yaptim,
umudunu yitirme Allah nelere kadir o ol derse hersey olur.

evet hiç adet görmedim nedenini ise rahim küçüklüğüne ve kızlık zarının kapalı olmasına bağlıyolar allah analı babalı buyutsun evlatlarınızı darısı başıma inş...

öyleyse sorun etme evlendiğin zaman adet görürsün bende bekarken hiç adet görmedim rahim küçük denildi erkeklik hormonlarım yüksekti çocuk olmaz denildi falan filan bi evlendim 4 yıldır 28 günde bi adet oluyorum.
erkeklik hormonlarımın yüksekliğinden gebe kalamıyorum doktora gittim benim rahimimde küçük dedim doktor bana elbette küçük olcak kaç kere doğum yaptın dedi doğum yapınca büyür o problem değil dedi.
heeee hiç görünmeyecek kadar küçükse onu bilemem ama hormonlarla büyütüyorlar.
nasıl doktor bunlar ya allahın işine karışıyorlar tamam gerceği söylemek zorundalar ama asla çocuğun olmaz ne demek banada asla adet göremezsin demişlerdi eeee ne oldu gittim ama bunu diyen doktora adetliyken ne oldu dedim ee şey diye afalladı.

peki evlenene kdr herhangi bi tedavi olmadınmı bana ilşki esnasında da güçlük çekersin falan dedıler ne kdr doğru bılmıyom, hiç gorunmıycek kdr küçük diil ama küçük denildi sen hangi şehirde doktora gıttın cnm?

oldum tedavi olmaz olurmuyum tam 3 yıl boyunca gittim geldim 15 yaşında başladım 18 yaşında offf yeter artık tedaviyi bitiriyorum dedim doktorum aman sakın tedaviye devam yoksa ne adet görebilirsin ne de çocuğun olur dedi olmasın istemiyorum dedim çünkü yormuştu artık beni devamlı test şunu iç bunu iç.
ben istanbulda tedavi gördüm vakıf gureba ile çapa fakültesinde.
sonra 2 yıl geçti evlendim nişanlıyken kızlık zarımın yapısını öğrenmek için doktora gittim esneme payı yok biraz sancılı olur dedi evet 2 ay olmadı şimdi hiçççç sorun yok 3.5 yıl oldu bebek dersen olmuyor ama nedeni tte hormonumun yüksek olması.
ve dediğim gibi evliliğimin 3. ayından itibaren 28 günde bir adet oluyorum allaha çok şükür hiç şaşmadı ayrıca yumurtlamada oluşuyor gayet sağlıklı bebeğim olsun diye rahim filmide çektirdim doktor rahimde hiç anormallik görmedi tüpler açık rahimde normal dedi.

Son düzenleme:
anladım cnm cok saol bende o kdr cok yoruldumki 2 3 yıldır bıraktım tedavıyı test test test cok yoruldum umudumu yıtırmeye baslaşmıstımk senın cvbların bıraz daha ıyı geldı bana çok sağol allah ıns hyrlı ve sağlıklı bı evlat nasip eder sana ve ısteyen herkese, son bi sorum var cnm peki evlenmeden önce eşine nasıl anlattın durumu?

amin canım inş allah herkese hayırlıysa evlat nasip etsin.
bilmiyorum çok keyifli birgünde evliliğimizin hayalini kurarken belki benim çocuğum olmaz demiştim neden dedi ben adet görmüyorum dedim rahimim küçük ve bi hormonum çok yüksek ilerde ne olur bilmiyorum ama sanırım adet göremediğim için çocuğumda olmaz demiştim.
peki bu senin için sorun olurmu dediğimde ben seninle çocuk doğurasın diye evlenmiyorum heee elbette isterim bebeğimiz olsun ama olmazsada allahın işine karışamayız yalnız hiç problem etme mutlaka tedavisi vardır gidersin tedavini olursun çocuğumzda olur adetinde olur demişti.
sonra ben 2 ay sonra ilişkiye girebildim ya 3. ay benden kan geliyor çok korktum ne oldu acaba diye hatta sağlık ocağına gitmeyi bile düşünmüştüm ben adetmi oluyorum diyecektim çok tuhaf ama olmayan insan için gayet normal endişelenmek neyse bekleyim dedim tam 3 gün oldum hemen kağıda tarihi yazdım 28 gün sonra yine başladı 4 gün oldum şimdi ise tam 5 gün oluyorum hemen eşime söyledim hatta pedi bile gösterdim sanırım çocuğumuzda olcak dedim 1 sene olmayınca aynı doktora gittim hani ben adet olamayacaktım bu ne dedim eee şey demekki hormonlar yeni oturmuş gibi afalladı sonra test yapıldı sonuç testesteron hormonum yüksek zaten tüylenme şikayetimde var ama sonra başka doktorla devam ettim doktor bana için o kadar temizki nasıl hamile kalamadığına şaştım dedi.
maddi sorunlardan dolayı tedaviye ara verdim şuan biraz daha iyi durumumuz yazın yine başlıcam tedavime allah inş nasip eder.
ama ben seninde evlenince adet göreceğine inanıyorum.
sakın üzülme neler atlattım neler hep test tedaviye hiç geçilmiyor bi iki ilaç sonra yine aynı hatta ablamda benim gibi o halen bekar demekki bende evlenince adet görcem öyleyse kafama takmıyım diyor.
bu arada gögüslerimde çok büyümedi ama evlenince onlarda olgunlaştı evet halen küçük ama 75i dolduruyor ya o bile benim için sevinç kaynağı.

Son düzenleme:
ya ben sana inanılmaz derecede ısındım, yazdıklarınla adeta beni anlatıyo gibisin hemen hemen tüm anlattıkların benim içinde geçerli. benimde bi ilişkim olmustu ben de ona durumumu anlatmıstım ve o da aynen senın eşinin dediği gibi ben senınle cocuğumuz olsun dıye mi evlencem demişti yani durumumu kabullenmişti bunu hiç problem etmedi ama başka nedenlerden dolayı ayrıldık şimdi bi başkasına da aynı cesareti toplayıp anlatabilirmiyim dıye o kdr korkup dert ediyorum ki kndıme hastalığım bi yana bide bunu düşünüyorum üzülmemeye çalısıyorum çünkü senin anlattıkların beni çok iyi hissettirdi. bilemiyorum şuan herhangi bi tedavisi varmı hastalığımın kızlık zarı kapalı olduğu için operasyon sonucu açılırsa belkı adet olabilirmişim ama olmama durumum da var çok kararsızım ne yapayım ne edeyim şuan boşluk içindeyim şuan bana tek iyi gelen şey senin yazdıkların oldu çok teşekkür edrim eğer herhangi bi gelişme olursa seni haberdar edicem sen bnm burdaki dert ortağım oldu ve ben bu durumu kımseyle doğru dürüst konusamıyorum...

ya ben sana inanılmaz derecede ısındım, yazdıklarınla adeta beni anlatıyo gibisin hemen hemen tüm anlattıkların benim içinde geçerli. benimde bi ilişkim olmustu ben de ona durumumu anlatmıstım ve o da aynen senın eşinin dediği gibi ben senınle cocuğumuz olsun dıye mi evlencem demişti yani durumumu kabullenmişti bunu hiç problem etmedi ama başka nedenlerden dolayı ayrıldık şimdi bi başkasına da aynı cesareti toplayıp anlatabilirmiyim dıye o kdr korkup dert ediyorum ki kndıme hastalığım bi yana bide bunu düşünüyorum üzülmemeye çalısıyorum çünkü senin anlattıkların beni çok iyi hissettirdi. bilemiyorum şuan herhangi bi tedavisi varmı hastalığımın kızlık zarı kapalı olduğu için operasyon sonucu açılırsa belkı adet olabilirmişim ama olmama durumum da var çok kararsızım ne yapayım ne edeyim şuan boşluk içindeyim şuan bana tek iyi gelen şey senin yazdıkların oldu çok teşekkür edrim eğer herhangi bi gelişme olursa seni haberdar edicem sen bnm burdaki dert ortağım oldu ve ben bu durumu kımseyle doğru dürüst konusamıyorum...

canım eğer seni bi parça mutlu ettiysem ne mutlu bana.
bu durumu bende ablamla kimseye anlatamazdık bi kaç arkadaşımıza dedik uzaylıymışız gibi bakmışlardı bize ne yalan söyleyim teyzemler dalga konusu bile yapmışlardı onların kızları adet olunca telefonla arayıp sizin üstünüze oldular diye haber vermek için aradık bile dediler.
bu durum bi genç kız için çok ağır birde böyle rahatsızlar var.
ama hepsini atlattık bi zaman sonra kendime şaşıyorum mucize yaşadım resmen 20 yaşında evlendim ve adet oldum.
ped takmak sancılı olmak meğer ne güzel şeymiş eminim bunu sende yaşayacaksın ablamda ben örneğim işte.

anladım cnm çok saol ınan bnm için çok büyük bi moral kaynağı oldun senin için kendim için ve bizim durumumuzda olan herkes için dün tekrar dua ettim sen ilk zorluğu atlatmissın inş sıra bizde sıra ikinci zorlukta senın için inş hayırlısıyla bi çocuğun olacağına bende canı gönülden inanıyorum sabret ve dua et kendin içinde bizim içinde allah gönlümüze göre verecektir elbet...

papatya cnm ben sana bişi daha soracaktım yaa evlenmeden önce doktor sana kızlık zarınla ilgili herhangi bişi soylemişmiydi bende kızlık zarının kapalı olması durumuda var sende de varmıydı boyle bir durum?

canım mrb eğer sorun kızlık zarının kapalı olması ise çok şanslısın hemen açtır ve adetini gör derim zaten rapor veriyor dr.lar ...keşke benim öyle olsaydı da hemen ameliyat olurdum...benimde rahim küçük,yumurtalık var ve kızlık zarım açık yani ortasındaki delik varmış adet akış yolu var yani...ama ben hala adet olmadım yaşım 26 malesef....bide bu ilaçla adetini söken varmı(cyclo-progynova)ben şuan bunu kullanıyorum.....tek duam bir an önce bu sıkıntıdan kurtulmak(inşallah hepimiz şifa buluruz RABBİM yardım etsin inşallah..

Slm kızlar ne yazık ki bende sizinle aynı kaderi paylasiyorum 26 yaşındayım ve bu durumu kabullenemiyorum bir türlü psikolojim bozuldu

Kistten ameliyat olmuştum yaklaşık 5 sene gibi ... Bana da rahmimin çok dar olduğunu evlenince ilk gece çok sıkıntı çekeceğimi söylemişlerdi dedikleri gbi de oldu ama doğum için olmaz etmez demediler şimdi duyunca bı ürperdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…