rahim filminden korkanlaar....

sen niye o kadar pahalıya yaptırdın bilmiyorum benimde doktorum kendi çekeceğini söyledi ama aynı hastanede zaten yani başka yerden gelmiyor seninki başka merkeze geldiyse yol parası almıştır :)

canım ben 280 ytl radyotoma ,doktorum geldiği içinde
80 ytl ödedim.toplam 360 ytl yani.normal.
geçmiş olsun arkadaşım.

ya sakaryada cektirenler lütfen nerde ve ne kadara çektirdiniz ve acıdımı ne olur bilgi verin bekliyorum arkadaşlar

canım ben 280 ytl radyotoma ,doktorum geldiği içinde
80 ytl ödedim.toplam 360 ytl yani.normal.
geçmiş olsun arkadaşım.
merhaba hsg den bahsediyorsunuz sanırım bende istanbuldayım ama uygun biryer bulamıyorumm....anestezilimi çektirdin yoksa canlımı kaç yeri aradım 700den aşağı fiyat veren olmadı kafayı yiyecem yaa korkudan ve yarın normal şartlarda canlı olarak çektiricem randevum yrn çünkü hastahanede.......

canlı çektirdim canım.çok korkuyordum ama değmezmiş.
7 dakika sürdü.sadece kasıklarda çooook hafif bir sancı
oluo o kadar.kanama falanda olmadı şükür.
fındıkzade radyotomda yaptırdım.280 ytl.:1hug:

ya canım ben geçen çrşmb. çektirmek için yattım masaya ama aksilik oldu ilaç geri geldiği için tamamlanmadı ama canım okadar fazla yandıki o aleti yerleştirirken çığlık çığlığa gittim haftaya tekrar gel dedi dr.yani yrn ama ilk tecrübem kabus gibi oldugu için yrn bayılırım heralde korkudan dün bile gece 4tü hala cin gibi bakınıyordum stresten keşke dediğin gibi acımasa canım ama elimde değil işte
teşekkür ederim sağola.s

ya bu dördüncü soruyorum arkadaşlar ne olur cvp verin sakarya da çektirenler varsa nerde çektirdiniz ve nekadara çektirdiniz lütfen yakında bende cekilicem korkuyorum

kızlar ya ben 1-2 gün içinde çekilicem ama biyer 450 demişti cihazları dijitalmiş baska biyer ise 250 dedi ama orası dijital dil napcamı bilmiyom acaba 250 lik olan acıtırmı korkuyom öbürüde pahalı ne yapcam bn ya...

arkadaşlarrrrr fiyat pahalı gelince paşa paşa gittim normal çektirdim hsg yi ay nekadar basit bişeymiş oldu bitti çok şükür sakın korkmayın hiç acımıyor sadece adet sancısı gibi bi sancı oluyor oda işlem bitene kadar işlemde 5-10dk sürüyor zaten
ohhhhh beee:dance:

cnm ya senin çektirdiğin makine kameralı mıydı öle diyolar ya daha az acıtıyomuş diye..bende cektircem ama kameralı olanlar çok pahalı nolur yardım ....

cnm ya senin çektirdiğin makine kameralı mıydı öle diyolar ya daha az acıtıyomuş diye..bende cektircem ama kameralı olanlar çok pahalı nolur yardım ....
canım kameralı olmazsa bi esprisi kalmazki bu işlemi yapmanın amaç zaten canlı canlı görmek ve sorun varsa müdahale etmek. bide kameralı ve kamerasız nasıl oluyor hiç sormadım valla ama işlem sırasında izledim bende dr.um anlattı bu rahmin bu tüpler falan tanıştık yani onlarlada:1rolleyes:bende inanılmaz korkuyordum sakın korkma nekadar rahat olursan okadar çabuk biter inan korktuguna değecek birşey değil bumuymuş diyceksin bence bütçeni düşün 5-10dk.lık işlem için o parayı verme
bide ssk falan karşılamıyormu bu işlemlerii herkes fiyat arayışındada sorucam fırsat olmadı bi türlü

gönülyarası, arkadaşım nerde çektirdin hsg yi, yarın adet olursam eğer ben de başlıycam tedaviye, muhtemelen benden de isteyecekler hsg, senin yaptırdığın yer aklımda olsun da gitmiyim oraya diye soruyorum.

%10 nu karşılıyomuş.artık yapcak bişey yok randevu aldım cmatesi tıpış tıpış gidicem korkudan kendi dr çekcek bakalım hayırlısı.

kızlaaaaaaarrrrrrrr şimdi dr geldim sonunnda basardıııımm:dance:saat 2 de randevum vardı
eşimle gittik cesaretli olmaya calıştım zaten bnm canm çok tatlı dildir.ameliyat elbisesi giydim msaya yattım ama öle demir dildi masa sedye gibiydi dr geldi nasılsın dedi bende stresliyim dedim yok hiç korkma abartıldığı gibi dil dedi sonra spekulum denen aleti sokup actı aynı alttan muayene sırasınde olduğu gibi acımadı sonra onun içinden bişiler soktu galiba ilacı vereceği aletti ama bn hiç bakmadım hep tavana baktım görmim diye o esnada insan biraz kasıyo kendini ilacı verdi kasıklarımda bi yanma oldu azıcık ayyy ayyy dedimbitiyo en zoru bu dedi dr.derin nefes al dedi adet sancısından daha çok bi arı oldu sıkmadım ama kendimi.sonra bitti dedi.5 dk yani çıkardı aletleri azıcık bi kanama olmuş masada gördüm.iyiysen kalkabilirsin dedi kalkatım gülerek gittim giyindim gülerekte çıktım odadan.ped koydum ama şimdi baktım hiç kanamamış.çok azıcık sancı oldu bitince 10 dk kadar.:teytey:
ama bn gitmeden 1 saat önce agrı kesici içim dr iğne falan vurmadı dedikleri gibi rahimi dışarıda cıkarmadı demirde sokmadı soktuysada bn ne gördüm ne hissettim.sonuç normal cıktı cok mutluyumsırnaşık şeysakın korkmayııınnnnna.s.

arkadaşlar rahim filmi dediğiniz şey historasaphingografisidir(hsg) bu filmi biz çekiyoruz.öncelikle hasta geldığinde buscopan ampul yapıyoruz tabiki raahtlatmak için anestezi vermıyoruz..hastayı sırt üstü yatırıoyruz oncelıkle ilaç vermeden bır düz grafi alınıyor rahım bolgemiz olan pelvis bolgesinden.daha sonra bıraz kontras madde spekulum denilen araç yoluyla vajenden veriliyor.bıraz veriyoruz bır grafı ,,ekrar veriyoruz ve bır grafi daha alıyoruz.(ilaç geçişini gözlemek için)bu normal yapılan bırde skopi ile yapılıyor oda sizn dediğiniz kameralı olan sistem.HSG ÇEKıMıNZ BıTTıKTEN SONRA MUTLAKA ANTIBIYOTIK KULLANMANZ GEREKIYOR,(enfeksıyon riskini azaltmak için).Dr nuz zaten önerecektır.kesınlıkle korkamayın yararlı bır radyolojil girişimdir::........ sağlıklı günler

cnm ben ist memorial hastanesindeyim.ama suan yenı açılan şubesindeyim oyuzden bizde suan bu çekim yapılmıyor.eskı çalıştığım yerde yapıyorduk.ama sana tavsiyem okmeydanı memorial hastanesinde yaptırman.ordakı cihazlar çok iyi ve son jenerasyon.çok geçmiş olsun iyi günler..

ayrıca arkadaşlar hsg filmi çektırdiğinizde tüplerde ileride derecede tıkanıklık yoksa,çekim sırasındada tüplerinizin açılabilme ihtimali var.
sağlıklı günler...

cnm bilgi için saol ben yaklasık 15 gün önce cektirdim ama baslarken ne iğne yaptılar nede bitince antibiyotik verdi dr um.korunmuyorken antibiyotik içmek zararlı dillmi kafam karıştıfisfisfis

cnm bizim hastanedeki dr umuz hemen antibiyotık başlardı enfeksiyonu onlemek için.sonuçta hsg de sterilizasyon çok önemlidir .ama doktorunun mutlaka bir bildiği vardır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…