Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Yarım saat önce çektirdim.gayet iyim. O esnada ağrı oldu az buçuk. Dayanabilirdim panik atak olmasa idi. Rahat olmak gerek. Ben biraz kaskatı kesildim
geçmiş olsun... bende bir çektirebilsem keşke... erteleye erteleye bir hal oldum vajinismus geçirmiştim 3 yıl önce hala daha korkarım nasıl yapacağım hiç bilmiyorum ama çok kasılıyorum

hayır hayır hıc korkmayın. ınanın kı regl agrısı gıbı. bu ıslemde yapan kısının elı cok onemlıymıs. kı orası her 10 dakıkada bır cekım yapıyor. gayet alıskınlar. sadece regl agrısı oluyor. sonrasında da agrım olmadı benım. hatta arabamız bozuldu. eve otobusle gıttım :)

merhaba kısmetse bende orada çektireceğim ama yoğun kanama bittikten sonra lekelenme geldiğinde de çekiyoruz dediler... siz de öyle mi çektirdiniz acaba ? çok da korkuyorum ama ya
Benim 8. günüm idi. zten adetım 5 gün filan sürüyo. sonrası lekelenme oluyor yanı. sızın kacıncı gune denk gelıyor? benım okudugum 8-11 günlerde cektırmıs herkes.

Yarım saat önce çektirdim.gayet iyim. O esnada ağrı oldu az buçuk. Dayanabilirdim panik atak olmasa idi. Rahat olmak gerek. Ben biraz kaskatı kesildim
şişli echomarda çekileceğim inşallah anestezili... yoğun kanamam bitti lekelenme varken çekim yapılabilir dediler ama lekelenme varken çekim yapılıyor mu ?

merhaba bende şişli echomar da çektireceğim ama anestezi yokmuş orada... 6 ay vajinismus yaşadım... çok korkuyorum ne yapacağım ben ya
bence anesteziye gerek yok. oyuzden yapmıyor olabılırler. zten cok kısa bir işlem bıde bayılt ayılt. bosuna anestezi alma bence :) bebişini düşün

şişli echomarda çekileceğim inşallah anestezili... yoğun kanamam bitti lekelenme varken çekim yapılabilir dediler ama lekelenme varken çekim yapılıyor mu ?
Çekilir ya sıkıntı olmaz. Rahat ol. Benden sonraki kız yattı çekildi güle oynaya çıktı. Lazer yaptırdım ben bikini. Acısı onun yanında hiçbişey. Psikolojik olarak rahatsız oluyoruz halbuki çok kolay. Sabahtan beri çarşı pazar geziyorumç5 dk lık bişey

sizinde lekelenmeniz var mıydı çekim yapılırken ? doktor lekelenme olmasın dedi... şişli echomar ise lekelenme varkende çekim yapabiliriz dedi anlamadım bende...

arkadaşlar merhaba dün HSG filmi çekindim şehir hastanesinde ..burda hiç acı duymadım şöyle böyle diyen herkese diyorumki nasıl duymadınız canımcan can gittim dünden beri kanamam var. 5-10 dk falan sürdü içime ilacı sıktığı an bağırdım cok acılıydı ..imkanınız varsa özelde anestezi alarak yaptırın

Ağrıya dayanma gücü kisiden kişiye değişir.. bende özelde anestezi almadan çektirdim. Her ay çektiğim adet sancısı gibi bir acı hissettim. 2 dk sürdü o acı da. Tüplerimin açık olduğunu söyleyince doktor sevinçten güle oynaya çıktım. Kendimi kasıyoruz tabiki onunda etkisi var. Ama anestezi almaya değmez bu film için.. 5 dk dişinizi sıkın

geçmiş olsun... bende bir çektirebilsem keşke... erteleye erteleye bir hal oldum vajinismus geçirmiştim 3 yıl önce hala daha korkarım nasıl yapacağım hiç bilmiyorum ama çok kasılıyorum
Benim de var vajinismus geçmişim cuma randevu aldım anestezili inş kolay gecer

Gülüm bende üç ay önce çektim. Ama bana anestezi verdiler. Uyandığım zaman bitmişti işlem çok şükür temiz çıktı. Ama sonra biraz ağrım oldu oda adet ağrısı gibiydi stres yapma acısı varla yok arası diyor uyanık çekenlerde

Bende bir çektirip kurtulsaydım çok stres yaptım
Stres yapma demesi kolay. Ama yinede diyeceğim yapmayın. Benim panik atak var. Bacakları açmak bile yetti bana. Baygınlık geçirecektim ilacı verince. Ağrı nereye kadar gidecek diye merak ediyordum ondan dolayı bayılacaktım.çok stres yaptım. Şuan çekilsem rahat olurum çünkü acısı dayanabilecek ayar da. Sonuçta anestesi verilmeyecek ayarda acısı yoksa uyutulurdu. 5 dk lık bir işlem ilaç verilmesi de 30 sn kadar. Hiç oturup dinlenmedim eşimle yemeğe oradan da alışverişe gittik :)

Kızlar yaptırdım çok kolay geçti korktuğun gibi değildi

Teşekkürler canım ben de uyutulmadan yaptırmak istiyorum anestezi daha önce almıştım çok sıkıntılı oluyor vücuttan atmak
Kızlar ben anestezili yaptırdım tavsiye ederim anestezili işlem le birlikte uymama hastaneden çıkış yarımsaat benim iki tüpüm de tıkalıymış

Arkadasim oldu, anestesi almadi, hicte oyle abartildigi kadar agri yoktu dedi. Doktor da cok sasirmis. Azicik anestezi alan bile miz mizlaniyor demis, doktor.
Ama arkadasim, abartildigi gibi agrisi yok, dayanilmayacak hiçbir sey yok dedi.
Bencede insanlar her şeyi abartiyor.
Yok catala cikmakk ayyy cok kotu diyorlardi. Ciktim, hicbir sey olmadi.
Alttan muayane offf berbat offf diyorlardi, alttan muayene oldum, zerre abartildigi gibi degil.

Merhabalarrr hsg çekimi sonrası düzensizlik yaşadınız mi o ay acaba ? Doktorum adet düzensizliği veya gecikmesi olmaz demişti . Eğer gecikme olursa gel demişti . Suan iki günüm var ancak pembe lekelenme tarzında kanama oldu sebebi nedir yaşayan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…