Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Merhabalarrr hsg çekimi sonrası düzensizlik yaşadınız mi o ay acaba ? Doktorum adet düzensizliği veya gecikmesi olmaz demişti . Eğer gecikme olursa gel demişti . Suan iki günüm var ancak pembe lekelenme tarzında kanama oldu sebebi nedir yaşayan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim
Bu ay çekindim ben ama doktor öyle bir şey demedi belki hamilesinizdir

Bu ay çekindim ben ama doktor öyle bir şey demedi belki hamilesinizdir
Predictor marka erken gebelik testi yaptim iki gun Ust uste iki test yaptım ikisinde de de pozitif gordum. Ama kan testi olumsuz 😔 idrar testi pozitif çıkması neden böyle oldu acaba hemen anında pembe çizgi çıktı böyle bir şey yaşayan var mi yardımcı olabilir misiniz

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Anestezisiz yaptırdım ben kendim anestezi almak istemedim evet ağrı oluyor çok kısa süreli tabiki ağrı eşiği kişiye gorede değişir ama o kadar kısa bir işlem için anestezi almaya gerek yok derim

Tek tavsiyem maddi durumu olmayanlara rahim filmini anestezi ile olunan bişeymiş gibi algılayıp korkup tedaviyi orda bırakıp biraz daha deneyelim bakalım dememeleri

Merhaba arkadaşlar, bir kürtajım var ve son 1,5 senedir çocuk istiyorum fakat olmadı doktora gittim hsg çekelim dedi genel anestezi ile çekti ve bana kürtaja bağlı yapışıklık ve bebeğin yerleşeceği yere çok yakın iki polip var genç olduğun için bu ameliyatı yapamam dedi ve Prof önerdi buna git diye. Sonra içim rahat etmedi başka bir doktora daha gittim durumu anlattım tahlilleri filmi gösterdim ve böyle bir şeyin olmadığını polip değil hava kabarcığı olduğunu söyledi tüplerin açık yapışıklık yok dedi. Çikolata kistimin olduğunu söyledi Ca tahlili verdim bugün yarın ilaçlı MR çektireceğim. Neye inanacağımı şaşırdım. Şimdiye kadar bir çok kadın doğumcuya gittim bana hiç bir şekilde kistin yok dedi. Benim durumumda olanlar varsa lütfen tecrübelerini paylaşabilir mi?

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Gözünü korkutmak istemem ama ben genel anestezi altında çektirdim. Ayılıp odaya geçtikten sonra dahi çok ağrım vardı ağlayarak yalvarmıştım ağrı kesici yapın diye 😄 belkide canımın tatlılığındandır. Ama korkuyorsan genel anestezi direk yapılabilir doktorum ben istemeden önermişti.

kardesim.hic korkma derim, inan titreyerek gittim hic bisi hissetmedim cok yalan cok yanlis bilgiler bu internet ortami asiri yanlis yonlendiriyor. korkma benm bide aci esigim cok dusuk , hic bisi hsstmdm, sdce ilac verirken cok hafiffffffff kasiklarda okadar silik bi agri ki hissetmiosun desem yeridir

Gözünü korkutmak istemem ama ben genel anestezi altında çektirdim. Ayılıp odaya geçtikten sonra dahi çok ağrım vardı ağlayarak yalvarmıştım ağrı kesici yapın diye 😄 belkide canımın tatlılığındandır. Ama korkuyorsan genel anestezi direk yapılabilir doktorum ben istemeden önermişti.
Bende genel anestezili olacağım diye rahattım.korkuttun şimdi beni :silah:

Predictor marka erken gebelik testi yaptim iki gun Ust uste iki test yaptım ikisinde de de pozitif gordum. Ama kan testi olumsuz 😔 idrar testi pozitif çıkması neden böyle oldu acaba hemen anında pembe çizgi çıktı böyle bir şey yaşayan var mi yardımcı olabilir misiniz
son durumunuz nedir hsg den sonra hamile misiniz :KK51:

Ben iki kez çektirdim biri özel de biri devlette anestezili oldu ikiside valla hiç strese girmek istemiyorsanız aneztezili olun kişiden kişiye değişebilir

Ben iki kez çektirdim biri özel de biri devlette anestezili oldu ikiside valla hiç strese girmek istemiyorsanız aneztezili olun kişiden kişiye değişebilir
bazı yerlerde anesteziden uyandıktan sonra çok ağrı çeken kadınların yorumlarını okudum.Gerçekten insan stres oluyor.teşekkürler yorum için

Ben 3 defa çektirdim HSG, anestezi almadan. Ağrı oldu baya, içimde şişlik oldu sanki patlayacaktım. her defasında katlandım acılara çocuk olur umuduyla :KK43: tek tüpüm tıkalıydı onuda aldırdım.

Merhaba kızlar, ben Tatil dolayısıyla Ankara dayım burada tavsiye edebileceğiniz bir klinik doktor var mı? Anestezisiz çektireceğim

kızlar bugun çektirdim rahim filmi.Gerçekten çok kolay geçti korkmadan çektirin. Çok şükür 2 tüpümde açık çıktı benim

ben anestezılı cektırdım bicornis uterus ve septum suphesıyle. genel anestezı altında cekildi. bıraz kanama oldu bı kac saat dıyeym gun bıle surmedı. stres korku varsa kasmaman ve kendını serbest bırakman, cekım kalıtesı için cok onemlı oldugundan genel anestezı ıle yaptırmanızı onerırım. bazı kadınlar vajınal muayenede spekulumdan canı yanıp bagırırken bazılarına normal gelır. kısıye gore degısır bu iş:) detaylarını doktora sorup ogrenmek en ıyısı. mesela eger yapısıklık tıkanıklık basınclı ılac verırken acılıyorsa bunu hıssedıyor muyuz? yasayan var mı?

Kızlar hsg filmi için en uygun zaman nedir. Nette baktığım kadarıyla adet kanaması bitiminden 3-4 gün sonrası yazıyor. Benim de çekilmem lazım. Özel bir hastane ile görüştüm adetin ilk gününden itibaren 5 ila 8 gün içerisinde çekiyoruz dendi. Bana da adetimin son günü için randevu verdiler. Bu şekilde doğru mu acaba bilenler yardımcı olabilir mi :)

Kızlar hsg filmi için en uygun zaman nedir. Nette baktığım kadarıyla adet kanaması bitiminden 3-4 gün sonrası yazıyor. Benim de çekilmem lazım. Özel bir hastane ile görüştüm adetin ilk gününden itibaren 5 ila 8 gün içerisinde çekiyoruz dendi. Bana da adetimin son günü için randevu verdiler. Bu şekilde doğru mu acaba bilenler yardımcı olabilir mi :)
Doğru evet. Ben de adetten 2 gün sonra çektirdim

X