Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Bende kadin doguma gidicem kadin dogum ilk kontrolunde neleri gorebiliyor ya da rahmim kalin mi ince mi ya da bir kist var mi yok mu bunlar testle mi oluyor yoksa ilk kontrolde doktor onlari gorebiliyor mu

Bende kadin doguma gidicem kadin dogum ilk kontrolunde neleri gorebiliyor ya da rahmim kalin mi ince mi ya da bir kist var mi yok mu bunlar testle mi oluyor yoksa ilk kontrolde doktor onlari gorebiliyor mu
Bunlar ultrasonla görülebilir

Bende 2018 aralık ayında rahim filmi çekilmiştim. Tam 1 sene sonra gécen ay hamile kaldım ama değer çok azdı 64 çıkmıştı birkaç gün sonra düştü kanamayla sanırım kimyasaldı. Tedaviyle hamile kalamadım 3 kez çatlatma iğnesi kullandım olmadı 19 yaşındaydım o zaman eşimle aşılama için çok erken olduğunu düşündük doktorlarda öyle dedi. Bende üniversite sınavlarına girdim kazandım üniversiteye başladım kafam dağıldı hiç bebek düşünmedim okula git gel adetim 15 gün geçti ben yine hamilelikten şüphelenmemiştim çünkü bende polikistik over var gecikebilir diye düşündüm çünkü ilk evlendiğimde adetten bile kesilmiştim. Yine de gittim doktora 64 çıktı ama 15 gün geçmişti büyük ihtimalle daha önce gitsem değer yüksektir benim öğrendiğimde düşüyordu 40 oldu 10 oldu 1 haftada düştü. İnşallah olacak tekrar

Kızlar ben film cektirecem ama korkuyorum ne zaman gidiliyor adetlik iken mi yoksa bitince mi

Arkadaslar bende pazartesi gunu cektirecegim. Aneztezisiz olacak. Biri diyor cok acitiyor biri hic birsey hissetmedim kafam karisti ama dayanilmayacak gibi degildir diye dusunuyorum. Umarim oyledir

hangi hastane ücreti nedir paylaşabilirmisiniz?

Arkadaslar iki hafta once cekindim hsg 4 yillik evliyim ilk evlendigimde 2 kez hamile kaldim kurtajdan sonra hamile kalamadim ve artik cektirmem gerektigine inandim korkunun ecele faydasi yok deyip cektirdim aslinda sonuctan cok korkuyordum ya tikaliysa tuplerim yaa acilmazsa endise yasamak hsg cektirmekten daha zor cektirin kurtulun cektirip tuplerinizin tikali olmadigini gorurseniz inanin o mutluluk parayla olculemiyor ben cektirdim cok sukur acik sivi gecti ama onceden tikalimiydi bunu bilemeyiz dediler 2 haftadir cok rahatladim cok sukur bebek isi nasip isi oldugunu dusunen bi insanim ama kendimi suclamaktan kurtuldum yapabilecegim herseyi yaptim gerisi yaradanin takdiridir sormak istediginiz varsa cevaplayabilirim

Korkutmak istemem kimseyi ama hsg filmi öle kolay olmadı benım ıcın. O verdikleri ilaç nedir bilmiyorum. Çığlık attım sonrasında fenalastım ve bayıldım. İlaç inanılmaz bi sancı veriyor. Neden bayıltarak yapmıyorlar anlamadım. Evet cok kısa sürüo ama 1 dakıka bile dayanamazdım ben o sancıya..

Ben bu cuma çekildim izmirde 1570 tl ye özel bi hastanede spekulum takılırken çok zorlandım sonra rahim ağzını sildiler ve ilaç icin iceri bir alet takıp spekulumu çıkardılar sonra biraz rahatladim. Ama ilacı verirken ağrı hissettim 2 kere verildi açık dedi doktor ama ilk gün kanamam oldu suandada lekelenmem var ama ağrım çekim sonrası geçti şuan ağrım yok 4-5 gün ilişki yasak dedi antibiyotik verdi ben içmedim ilaç içmeyi pek sevmem sorusu olan varsa cevaplayabilirim...

Kızlar ben film cektirecem ama korkuyorum ne zaman gidiliyor adetlik iken mi yoksa bitince mi
Ben bugün çektirdim canım adetimin 4. Günüydü 5 dk filan sürdü ağrı hiçççççç hissetmedim sadece ilaç verilirken kasıklarımda bi sızlanma hissettim korkulacak hiçbişey yok eğer isteyen olursa adres verebilirim normalde 800tl ama şuan indirimde 600tl ye indirmişler benimde bi oğlum var ikinciyi istedik 2 yıldır olmuyor filmim ve testlerim çok temiz çıktı doktor bu ay ümitlenebilirsin dedi ama her defasında sevincim kursağımda kalıyo, insan adetliyken bile (yok kız bu sefer kesin hamilesindir, hem hamile olupta adet gören kadınlarda var) diye kendimi strese çok sokuyorum üzülüyorum umarım bu ay olur yoksa bütün ümidimi keseceğim artık

Bende bugün büyük stres ve korku altında gittim. Bütün gece uyuyamadım stresten . Önce aleti yerleştirdiler ve ben sürekli kendimi kastığım için orada başladı ağrım ve sancım . Sonra ilacı veriyoruz dediler müthiş bir sancıyla ben bayılıyorum dediğimi hatırlıyorum .anesteziye gerek kalmadı yani neyseki o anda film çekilmiş.daha sonra çıktım oradan ve 2. Kez kendimden geçmiştim . Tansiyonum 8-4 olmuş 2 saatte kendimi toparladım

Canım ben haziranda çektirdim çikolata kistinden yapışıklık olmuş mu diye hiçbir ağrı sızı hissetmedim bence sende kendini çok sıkma sakin kal

Beni de çok korkuttular ama korkacak gibi değilmiş kalkınca anladım kimseye kulak asma sadece ilaç giderken ağrı oluyor o kadar onun dışında yok

Bende iki hafta önce çektirdim aletleri yerleştirirken hiçbişey hissetmedim galiba bu doktorumun tecrübesi ve nazik olmasıyla alakalıydı ben ilk sıvıyı verince adet sancısı hissettim kasıklarımda orası tamam sorun yok buraya kadar ama tüpün biri kapalı olunca ya sonra gel yada yine deneyim dayanırsan dedi bende tamam deneyelim dedim tekrar hazırladı ve verince işte ozaman bir tık fazla acıdı ve zaten işlem bitti oh be dedim yıkılmadım ayaktayım bence bunu herkes kendi yaşamalı bende kafamda bir sürü senaryolar yazmıştım insan korkuyor ama bunu olmadan tedavi başlamıyor biraz dayanmak lazım

Bende iki hafta önce çektirdim aletleri yerleştirirken hiçbişey hissetmedim galiba bu doktorumun tecrübesi ve nazik olmasıyla alakalıydı ben ilk sıvıyı verince adet sancısı hissettim kasıklarımda orası tamam sorun yok buraya kadar ama tüpün biri kapalı olunca ya sonra gel yada yine deneyim dayanırsan dedi bende tamam deneyelim dedim tekrar hazırladı ve verince işte ozaman bir tık fazla acıdı ve zaten işlem bitti oh be dedim yıkılmadım ayaktayım bence bunu herkes kendi yaşamalı bende kafamda bir sürü senaryolar yazmıştım insan korkuyor ama bunu olmadan tedavi başlamıyor biraz dayanmak lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…