Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

ben tıp fakültesine gittim şehrimdeki. hsg istediğimi söyledim doktorum istiyor dedim.yazdılar direk. adetin 1.günü ara randevu al dediler. aldım.randevu günü gittim. sadece 1 sn şiddetli bi sancı oldu ondan sonra hiçbir şey olmadı.hafif sızı şeklinde ama hiç korktuğum gibi değildi.ben neredeyse korkudan bayılcaktım.işlem bitti deyince nasıl yani bitt mi dedim. sen bilirsin tabi ki ama.

Merhaba bende 1.5 yıldır bebek için bekliyorum. Tüm tahlillerim normal çıktı. 8 ay evvel bi kimyasal gebelik yaşadım. Rahim filmi çektirdim sonunda ki dr lar gerek görmemişti kimyasal da olsa gebe kaldım diye. Sonuç seninkine benzer sol tüpten geçiş yok sağ da az geçiş var hatta sonucumu ekliyorum. Brokoli bende de işe yarar mı acaba. Dr direk laparoskobi yapıp tüpleri alma niyetinde tüp bebek yaparsın diyo bana şu kürü bi anlat canm ya belki banada bi faydası olur

Eklentiler

• 12635B9C-185E-4E40-991B-2F3ABEFC2701.jpeg
    167,9 KB · Görüntüleme: 58
Himm peki devleti pek onermiyorlar ve özelde benim doktorum korkuyorumda bu ay hamile olmazsam gitmem gerekiyor kafam karmakaridik
canım ben istanbulda özel de çektirdim geçen ay. 300 tl di. çekim sırasında ilaç verilirken hafif sızlama gibi oldu ve çekim 2 dk sürdü sürmedi. ağrı kesici ve antibiyotik yazdılar hemen alıp kullandım sıkıntı olmadı korkulacak bir işlem değil

Herkese Merhaba,
Adana Medline hastanesi anestezili için 1.000 TL, normal çekime de 750 TL fiyat verince araştırdım. Başka bir doktorun tavsiyesi ile de Balcalı hastanesinde çektiklerini öğrendim. Yalnız Balcalı'da anestezili çekim yapılmıyormuş. Burada rahim filmi çektiren oldu mu acaba ? Çekecek kişi zaten 3 dklık bir işlem anesteziye gerek bile yok dedi ama kafam çok karışık

Herkesin aci esigi farklidir.mesela benim canim cok tatli sanıyodum ama deilmis anestezisiz devlette cektirdim.yine olsa yine anestezisiz cektiririm.kesinlikle korkulcak bisey deil.

Merhaba, ben bu Salı günü çektirdim.Anestezi aldım çünkü yorumlar çok farklıydı kimisi çok acı çekmiş kimisi anlamadım bile çektiklerini diyor. O nedenle riske almak istemedim.Size de anestezili çektirmenizi öneririm çok rahattı 15dk sonra uyandım zaten

Selam kızlar... Bir arkadaşımm 1 yıllık evli çocuğu olmuyr. Dün doktora gitmiş, rahimden yumurtalıklarına bakmş ovülasyon tarihinde, doktor rahmin normal yumırtan çatlamış demiş.. Bu gece ilişkiye girin Senin çocuğun olur demiş. Eşinden sprem sayımı ve kendisinden de HSG filmi istemiş. Size sorum, yumurtlamadan sonra HSG filmi çektirmek gebelik oluşacaksa sorun olur mu adet tarihini bekleyip öyle mi çektirsin HSG yi? 15 gün var adetine. Eğer gebelik oluşmazsa o zaman git HSG çek dedim ama ben acemiyim böyle konularda. Sizce zararlı olsaydı doktor yumurta çatlamış ilişkiye gir pazartesi günüde Hsg çek gel demezdi değil mi? Birde Hsg çekenlerin hamile kalma şansı çok artıyormş önündeki aylarda? Bu doğru mu
Lütfen cevap verin bana arkadaşlar.:)

O nasil doktormus ya asla çektirmesin.ben adet bitiminin hemen ertesi günü cektirdim ve ustune basa basa asla iliski olmasin dedi dr.hatta film odasina girerken bile iliski olmadi dimi diye kac kez sordular.adet bitimi cektirsin.

Nerde cekildiniz katater ile mi çekiliyor

O nasil doktormus ya asla çektirmesin.ben adet bitiminin hemen ertesi günü cektirdim ve ustune basa basa asla iliski olmasin dedi dr.hatta film odasina girerken bile iliski olmadi dimi diye kac kez sordular.adet bitimi cektirsin.
Canım Hsg den sonra ilişki zaten önerilmez çünkü kanama vs oluyor... Benim sorduğum soru hsg yumurta çatlarken çekilir mi döllenme olmuşşsa zarar verirmi

Canım Hsg den sonra ilişki zaten önerilmez çünkü kanama vs oluyor... Benim sorduğum soru hsg yumurta çatlarken çekilir mi döllenme olmuşşsa zarar verirmi

Hsg adet bitiminden sonraki bir kaç gün içinde çekilmesi gerekiyor (Sanırım adetten sonra en geç 5. Gün) Rahim duvarı kalınlaşmaya başlamadan çekmek gerekiyor eğer ilişki yaşadım yumurtlama dönemime denk geldi derseniz çekmezler gebelik şüphesi olacağı için

Emin misin canım ya çk sağol uyarıcam

Emin misin canım ya çk sağol uyarıcam

Ben de yeni çektirdim çok araştırdım ve bir çok hsg çeken merkezle görüştüm hepsi aynı şeyi söyledi. Hatta yaptıracağım merkez adet bitimininizin 4. Günü değil mi diye üst üste sordu. Siz kesinlikle ilişkiniz olduğunu,adetten sonraki kaçıncı günde olduğunuzu belirtin

Allah razı olsun çok sağol mersi artık bubay da tutmazsa adetten sonra çektirsin kendisi

Kesinlikle adetten sonra cektirsin zaten oyle de yapmasi gerekiyor yumurtlama zamanina falan denk gelmemesi lazim ya da yumurtlamadan sonraya.ben hsg de cekindigim ay gebe kalamadim ama ondan sonraki ay kaldim 9 aydir olmuyordu

Kesinlikle adetten sonra cektirsin zaten oyle de yapmasi gerekiyor yumurtlama zamanina falan denk gelmemesi lazim ya da yumurtlamadan sonraya.ben hsg de cekindigim ay gebe kalamadim ama ondan sonraki ay kaldim 9 aydir olmuyordu

Filminizde sıkıntı çıkmışmıydı peki ?

Bende pztesi çektireceğim fakülte de anestezi gerek Yok dr ama yine de korkuyorum.iki düşüğüm var benim de

Nerde çektirdiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…