Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Kapalıysa birkaç kez deniyorlar. İkisi de kapalı olursa açılmıyosa ameliyyata alıyorlar canım

Her ay düzenli adet görüyormusunuz? Yumurta çatlaması oluyo mu? Ultrasonda nasıl çıkıyor? Ne diyorlar?
progesteron 1.51 çıktığı için klomen kullandım.bu üç ay götürür seni dedi doktor.ama ben 3 ay beklemek istemedim başka bir doktora gittim o da klomen verdi.istersen git fakültede hsg çektir dedi.şimdi adetin 21.günü yine progesteron testi vereyim bir de hsg çekin demek istiyorum.umarım yaparlar. pco ve hashimoto var ama çok kötü durumda değilsin dediler yine de bi senedir çocuğum olmuyor.

Hiç korunmak gerekmiyor ki bana ilişkiye girebilirsin dedi doktor

Benim dr da sonraki ay dedi, kardeşime de öyle denmiş. Dış gebelik durumları ola biliyormuş ALLAH korusun. O yüzden Ben de bekliyorum.

bakalım ben bir doktora gideyim de benimki ne diyecek.sadece merak ettiğim adetin 21. günü gideceğim.bu ay eşim yanımda olmadığından birliktelik yoktu.sanırım hsg yi 6-12.gün arasında istiyorlarmış gebelik olmadığından emin olmak için.bana yaparlar mı bir sonraki adeti beklerler mi acaba?

Geçmiş olsun canım. İnşAllah sonuçların temiz çıkar. Ben ilk hsg-mi 19.günümde cektirmiştim. Bu ay 15.ci günümde çektirdim. Biz zaten tedavi dolayısıyla ilişkiye girmiyoruz

Benim dr da sonraki ay dedi, kardeşime de öyle denmiş. Dış gebelik durumları ola biliyormuş ALLAH korusun. O yüzden Ben de bekliyorum.
Her doktor görüsü
Zaten gebelik olabilir diye adet bittikten hemen sonra çekiyorlar senin gebelik şüphen kesinlikle yoksa çektirebilirsin çekiyorlar gebelik şüphem yok dersin

ben tek tüple dış gebelik yaşadımm doktor diğer tüpü almalıyız dedi :/

Canım ilişkiye o ay mı başladınız? Yani hsgyi cektirdiğin ay birlikte oldunuz mu? Ve hsgden ne kadar sonra dış gebelik yaşadın?

Ben hgsden önce dış gebelik yaşadım bir tüp tıkalı olduğu için onu dış gebeliğe sürükleyebiliyor. hgsden snra denemedim. çünkü mantıklı gelmedi bna 2. dış gebelik yaşarım diye

Ben hgsden önce dış gebelik yaşadım bir tüp tıkalı olduğu için onu dış gebeliğe sürükleyebiliyor. hgsden snra denemedim. çünkü mantıklı gelmedi bna 2. dış gebelik yaşarım diye
Hgs cekilince açılmadı mı diğer kapalı tüpün canım?

Merhaba kızlar rahim filmi çekildiği ay hamile kalan oldu mu sorun çıkmayan hamileliğinde varmı

Geçen hfta anestezılı Rahmi fılmi çektırdım kızlar pco var bende üç gün aradan sonra eşimle deperlendırdık ya yorumları okuyorum ilk ay korunun dıyorlar ikinci ay denersınız dıyorlar bu ay hamile kalsam sorun olur mu bilmiyorum ılk aydan hamıle kalanlar varmış sorun oldumu çocukta merak edıyorum

öyle birşey yok ki. öyle birşey olsa kimseninn kapalı tüpü kalmaz
Yoo açılıyo canım. Yavaş yavaş seanslarla açılan da var, ilk denemede açılan da, hiç açılmayan da. Benim iki tüpüm de kapalıydı. 2 yıl önceki hsg çekiminde. Bu ay yine çektirdim. Sol tüpüm açıldı

senin içine su vemiyorlar ilaç veriyolar hsg normal şartlar altında 4 ayda bir çektirmen gerekir ve bazen kapalı tüpler açık açık olan tüplerde kapalı çıkabilir. bu yüzden 2 kere çekilen insanlar var. tüp tıkanıklığı hangi seviyede öenmli olan bu. yapışkanlık vardır ilacın basınç ve geçişyle açılabilir. ama iltihapla kaplı bir tüpü yada iltihapla şişen bir tüpü bu şekilde açmak imkansız

merhaba,
4 ay önce dış gebelik geçirdim, 2 kere mtx iğne vuruldum ve 1,5 ay önce beta hcg sıfırlandı.
yakın zamanda adet göreceğim. bu adetim bittikten sonra doktorum korunmayı bırakabileceğimi söyledi. ama ben tekrar aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum
hsg filmi gibi bir şey istemedi doktorum ama ben hsg çektirip emin olup sonra korunmayı bırakmak istiyorum.
ankarada hsg filmi için önereceğiniz doktor/hastane var mı?
yardımcı olursanız çok sevinirim.

Geçmiş olsun canım. İnşAllah sonuçların temiz çıkar. Ben ilk hsg-mi 19.günümde cektirmiştim. Bu ay 15.ci günümde çektirdim. Biz zaten tedavi dolayısıyla ilişkiye girmiyoruz
valla adet oldum sonrada eşim yoktu zaten. yarın bi idrarda gebelik bakıp öyle şüphem yok diyeyim olmadı. hemen o anda yapıyorlar mı gün mü veriyorlar acaba?

İlaç verildiyini biliyorum canım. Ama dr.umun bana söylediğini söylüyorum ben de. Bana diğer tüpüm için de istersem bi kaç defa denemeyle açmaya çalışırım dedi. Kardeşim de hsg için gittiğinde orda çoğu kadının günlerdir tüpleri için geldiğini söyledi. Yavaş yavaş açılıyo, tam açılınca da bitiyor.

İyiymiş peki her denemede ücret alıyormu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…