Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Bilmiyorum ki canım. Adet bittikten sonra yapıyorlar ama adete yakın yapmıyorlar bildiğim kadarıyla
Evet adetten sonra gün alın dediler. ultrasonla baktı sanki perde var rahimde ama emin değilim dedi. kan testi yaptı tüm değerlerim eskiden yaptırdıklraımdan çok yüksek normal mi bilmiyorummm

Bende muayne haric 1000 tl ye cektirmistim Arkadaslar,hastaneden hastaneye şehirden şehire fark ediyor.hepimize şifa olur inşallah

Evet adetten sonra gün alın dediler. ultrasonla baktı sanki perde var rahimde ama emin değilim dedi. kan testi yaptı tüm değerlerim eskiden yaptırdıklraımdan çok yüksek normal mi bilmiyorummm
Ortalama değerler yazmıyo mu kağıtta canım? Normal değerler yazılmalı diye biliyorum

Arkadaşlar bilgi sahibi olanlar sonucum hakkında yorum yaparlarsa çok sevinirim. Tüplerimin ikisi de açık mı oluyor.Polip ve yapışıklığı anladım ama önemli boyutta mı lütfen bilen yardımcı olsun.Cok zor gecirdim hsg işlemini .Adet günü rahim ince olunca adeti beklemeden yapıldı çekim.ilk gün sadece az leke geldi.Gayet rahattım.2.gün akşamı adet gibi 3 gün sürdü daha bugun bitti.Adet kanaması mı başka birşey mi anlamadım.

Eklentiler

• 20190126_213224.jpg
    235,8 KB · Görüntüleme: 100
Herkese merhaba hanımlar, ben de çok araştırmıştım bilgiye erişememiştim.
Öncelikle şehir dışında olup Ankarada işlem yaptırmak isteyenler için bir kaç önerim olacak, ben telefonla bilgi almak için Etlik Zübeyde Hanımı aradım bana adetimin bitiminin 5. gününe randevu verdiler. Daha önce muayene olmamıştım bu hastanede burası da önemli bir husus dr. da şaşırdı hatta normalde verilmiyor diye biliyormuş. Telefonda adımı soyadımı numaramı aldılar ve randevu verdiler hemen. Film saatinden öncesinde ise mhrs den rahdevu aldığım doktora göründüm ve filme yönlendirme yaptı yani film öncesi muayeneye girmesem filmi çekmeyeceklerdi. Film benim için ağrısız geçti acı eşiğim de yüksektir ama bence korku ile de ilgili benimle birlikte giren bir hasta çok zorlanmıştı. Tüpler tıkalıysa veya başka bir problem varsa acı duyulabilir ama inanın ben hiç ağrı sızı duymadım zaten 2 dk da bitiyor.
Gelelim sonraki sürece benim tüplerimde vs sorun yok ama rahim kalp şeklinde dedi dr ama ameliyat için bambaşka testler istedi adetin 3. ve 21. günü hormon testleri eşin için sperm testleri bunların ameliyatla ilgisi olmadığını benim zaten gebe kalabildiğimi ama düşük olduğunu ve ameliyat olmam gerekiyorsa hazır ankaraya gelmişken en azından gün almam gerektiğini söylesem de işe yaramadı giderken tüm testleriniz yanınızda olsun. Ben ameliyatımı Zekeriya Tahir'de oldum Çağrı GÜLÜMSER hoca yaptı.

Arkadaşlar 1.5 yıldır çocul istiyorum ve bir düşüğüm oldu. iki tüpümden biri tam biri biraz tıkalı çıktı hsg de. Brokoli kürünü kullandım 21 gün (7 gün içip 3 gün ara vererek) ve tam tüp bebek merkezine gittiğim ay hamile olduğumu öğrendim:) Paylaşmak istedim umarım herkese şifa olsun.

Arkadaslar hsg sonrasi ilk adeti cok agrili olan varmi.kasiklarim falanda agriyo hic boyle olmazdı

O nasil oluyor

yarın fakülte hastanesinde hsg çektireceğim. okuduklarımdan dolayı korkmadım değil. tek gitsem sıkıntı olur mu sonrasında araba kulllanabilir miyim? adet sancısı gibiyse sıkıntı olmaz sanırım ama?

Herkesin aci eşigi farklidir tavsiyem biriyle gitmen.benim hic agrim acim olmadi.netteki yazilari okuyarak önyargili gitme.korkcak bisey yok.

peki nasıl oluyor? radyoloji kısmında çekiliyor sanırım.kadın doğumcu orda duruyor mu yoksa hsg çeken doktor gördüklerini yazıp cd ve kağıt mı veriyor doktora göstermek için.

peki nasıl oluyor? radyoloji kısmında çekiliyor sanırım.kadın doğumcu orda duruyor mu yoksa hsg çeken doktor gördüklerini yazıp cd ve kağıt mı veriyor doktora göstermek için.
Ben röntgen bolümünde cektirdim ayni yermi bilmiyorum.kadin dogumcu girmedi.dr ilaci yolluyo zaten yukardan o arada rontgen cekiliyo.icerden baska biri hocam gecis var dedi ve bitti.direkt eline cd olarak veriyolar.

Brokoliyi sadece 7 gün kullanıp mi gebe kaldın .Benim bir tüpüm açık ama olmuyor

Hanımlar merhabalar..benimde çarşamba günü anestepg ile hsg çekimin var...anestepg ile çekim yapan arkadaşlar paylaşır mısınız bilgilerinizi!! Mesela o anestepg nasıl veriliyor nasıl uyanıyor sunuz aynı masada misiniz paylaşırsanız sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…