Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Kızlar pazartesi regl oldum çarşamba bitti 3 gün sürdü. Randevum haftaya pazartesi 8.günde rahim filmim çekilmiş olacak çok geç değil mi aradım cumartesi çeksek olmaz mi diye erken olur diyor siz kaçıncı gün cektirdiniz
Bana reglin biter bitmez randevu al demişti . Hemen ardından çekilmiştim . Ama doktoruna güven mutlaka bir bildiği vardır

Bana reglin biter bitmez randevu al demişti . Hemen ardından çekilmiştim . Ama doktoruna güven mutlaka bir bildiği vardır
Cevat kaya echomar da çektiricem pazartesi reglimin ilk günüydü 3,4 gün sürüyor reglim dedim o da pazartesi versi dün akşam bitti kanamam bende arayıp cumartesi gününe istedim erkene almadılar. Ben erken yumurtluyorum o yüzden aklım karıştı çekileceğim gün yumurtlama günü

Ben erken yumurtluyorum da o yüzden kafama takıldı iliskiye girmiycez zaten ama yumurtlama donemine denk gelirse umarim sikinti olmaz eşimde cuma günü ameliyat olacak varikosal bakalım nasıl bir süreç bekliyor bizi

Allah sifa versin insallah emeklerimiz bosa cikmasin. Adet dongunuz 20 gunde bi deildir heralde adetin 8. Gunune denk gelsin yumurtlama. Bence esinizin ameliyatindan sonra ve hsg den sonra daha kolay hamile kalicaksiniz insallah, hayirli haber beklioruz:))

Cevat kaya echomar da çektiricem pazartesi reglimin ilk günüydü 3,4 gün sürüyor reglim dedim o da pazartesi versi dün akşam bitti kanamam bende arayıp cumartesi gününe istedim erkene almadılar. Ben erken yumurtluyorum o yüzden aklım karıştı çekileceğim gün yumurtlama günü
Fark etmez yumurtlama günün olması zaten radyasyon alacağın için o ay sağlıklı bi hamileliğin olmaz doktorun söyler bunu o ay tavsiye etmiyolar

Allah razı olsun reglim 5 gün leke şeklinde geliyor eskiden 3 gündü klomen kullandıktan sonra tüm dengem şaştı kahverengi lekeden sonra kanamam başlıyor 28 gün de bir oluyorum genelde bazen 26 ama yumurtlama günüm 10.gün oluyor aslında lekeden iti aren sayarsam 15.gün oluyor ben direk akıntıyı takip edip buluyorum. Inşallah bir gün burda bende hamileyiiiimmm diye yazarım Allah tüm isteyenlerin kucağını boş koymasın
Allah sifa versin insallah emeklerimiz bosa cikmasin. Adet dongunuz 20 gunde bi deildir heralde adetin 8. Gunune denk gelsin yumurtlama. Bence esinizin ameliyatindan sonra ve hsg den sonra daha kolay hamile kalicaksiniz insallah, hayirli haber beklioruz:))

Allah razı olsun reglim 5 gün leke şeklinde geliyor eskiden 3 gündü klomen kullandıktan sonra tüm dengem şaştı kahverengi lekeden sonra kanamam başlıyor 28 gün de bir oluyorum genelde bazen 26 ama yumurtlama günüm 10.gün oluyor aslında lekeden iti aren sayarsam 15.gün oluyor ben direk akıntıyı takip edip buluyorum. Inşallah bir gün burda bende hamileyiiiimmm diye yazarım Allah tüm isteyenlerin kucağını boş koymasın

Aminn hepimiz yazabiliriz insaallah:halay:

Klomenden sonra Benimde bütün dengem altüst oldu ne yazıkki. Doktorum lekeninde tamamen bitmesini bekledi lekenin bittiğinin ikinci günü hsg çekildi. Ayrıca günü değişmesi gerekiyor ve değiştirmiyorlarsa mutlaka doktorunla görüş bu şekilde daha kolay olacaktır işin. Benim Y şeklinde rahim ve bir tüpten dolayı histereskopi ve laparoskopi ameliyatım kesinleşti tatil sonrası ameliyat bekler. İnşallah sizin böyle bir sıkıntı olmaz da kurtulursunuz hemen.

Geçmiş olsun bana da saçma geldi 3 gün reglim bitti pazartesi 8.gün olacak çok geç geldi bana aradım değişmediler ya kafam karıştı eşimde değişmezlerse iptal et diyor
Klomenden sonra Benimde bütün dengem altüst oldu ne yazıkki. Doktorum lekeninde tamamen bitmesini bekledi lekenin bittiğinin ikinci günü hsg çekildi. Ayrıca günü değişmesi gerekiyor ve değiştirmiyorlarsa mutlaka doktorunla görüş bu şekilde daha kolay olacaktır işin. Benim Y şeklinde rahim ve bir tüpten dolayı histereskopi ve laparoskopi ameliyatım kesinleşti tatil sonrası ameliyat bekler. İnşallah sizin böyle bir sıkıntı olmaz da kurtulursunuz hemen.

Ben de 1 hafta önce myom ameliyatı oldum. Doktorum kontrole gittiğimizde 3 ay sonra mutlaka rahim filmi çektirmem gerektiğini söyledi. Yazılanları okudum ama biraz tedirginim sanki:KK43:

Kızlar bugün sonunda rahim filmini cektirdim .Gergin ve kirkulu gittim ama öyle bir aci yaşamadım. Cevat bey sakin yapısı sayesinde tüm korkumu aldı .Ilaç verirken bi hafif acı hissettim ve bacaklarım titremeye başladı çok kastım sanırım kendimi ve cok şükür bitti.Doktora sordum bir problem yok dedi sonucumda yazan her iki duba distalinde hafid derecede enkazı yazıyor ne demek bu

Kızlar bugün sonunda rahim filmini cektirdim .Gergin ve kirkulu gittim ama öyle bir aci yaşamadım. Cevat bey sakin yapısı sayesinde tüm korkumu aldı .Ilaç verirken bi hafif acı hissettim ve bacaklarım titremeye başladı çok kastım sanırım kendimi ve cok şükür bitti.Doktora sordum bir problem yok dedi sonucumda yazan her iki duba distalinde hafid derecede enkazı yazıyor ne demek bu
Ektazi genişleme demek canım.iki tüpünde de hafif genişleme var.

HSG yani ilaçlı rahim filmi çekilmesi sonrasında ilk 6 ayda gebelik oranı hiç HSG çekilmeyen hastalara göre fazladır. Burada bahsedilen oran artışı kısırlık ile ilgili bir ilaç tedavisi verilmemesine rağmen kendiliğinden oluşan gebeliklerle gözlenmiştir. Yani rahim filmi sadece tanısal amaçlı bir işlem değildir, bu şekilde infertil hastaların aynı zamanda tedavisine de yardım eden bir işlemdir. (tubal flushing) HSG sonrası gebelik oranında artış olmasının sebebi rahim ve tüplerin içerisine basınçla verilen sıvının tüplerdeki küçük tıkaçları açması, tüpleri gererek ufak yapışıklıkları açması, tüplerde antibakteriyel etki oluştırması olabilir.

Bu yazıya göre artış mutlaka olur heryer de bu şekilde yazıyor demek ki ilk altı ay şansımız yüksek canım Rabbim yardımcımız olsun hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin:dua:
Aminnn
Çok sağolun

Bebeği olmayanlar Zilhicce ayının 3. Günü Enbiya Süresinin 88-89-90-91.Ayetlerini okuyup Rabbimden Hayırlı evlat istesinler.

O gün evlat sahibi olmak isteyenlerin dualarının geri çevrilmediği belirtiliyor.

Bu Ayeti kerimler Rabbim Senden hayırlı salih ve sağlıklı bir evlat istiyorum diyerek salih bir niyet ile 3-7-21-41 veya 101 gibi tekli sayılar ile okunabilir.

Enbiya süresi 88-89-90-91 ayetler
فَاسْتَجَبْنَا لَهُ وَنَجَّيْنَاهُ مِنَ الْغَمِّ وَكَذَلِكَ نُنجِي الْمُؤْمِنِينَ
وَزَكَرِيَّا إِذْ نَادَى رَبَّهُ رَبِّ لَا تَذَرْنِي فَرْدًا وَأَنتَ خَيْرُ الْوَارِثِينَ

فَاسْتَجَبْنَا لَهُ وَوَهَبْنَا لَهُ يَحْيَى وَأَصْلَحْنَا لَهُ زَوْجَهُ إِنَّهُمْ كَانُوا يُسَارِعُونَ فِي الْخَيْرَاتِ وَيَدْعُونَنَا رَغَبًا وَرَهَبًا وَكَانُوا لَنَا خَاشِعِينَ
وَالَّتِي أَحْصَنَتْ فَرْجَهَا فَنَفَخْنَا فِيهَا مِن رُّوحِنَا وَجَعَلْنَاهَا وَابْنَهَا آيَةً لِّلْعَالَمِينَ

Festecebnâ lehu ve necceynâhu minel gamm(gammi), ve kezâlike nuncil mu’minîn(mu’minîne).

Ve zekeriyyâ iz nâdâ rabbehu rabbi lâ tezernî ferden ve ente hayrul vârisîn(vârisîne).

Festecebnâ lehu, ve vehebnâ lehu yahyâ ve aslahnâ lehu zevcehu, innehum kânû yusâriûne fîl hayrâti ve yed’ûnenâ ragaben ve reheben, ve kânû lenâ hâşiîn(hâşiîne).

Velletî ahsanet fercehâ fe nefahnâ fîhâ min rûhinâ ve cealnâhâ vebnehâ âyeten lil âlemîn(âlemîne).

Biz de duasını kabul ettik ve kendisini kederden kurtardık. İşte biz mü’minleri böyle kurtarırız.
Zekeriya’yı da hatırla. Hani o, Rabbine, “Rabbim! Beni tek başıma bırakma. Sen varislerin en hayırlısısın” diye dua etmişti.
Biz de onun duasını kabul ettik ve kendisine Yahya’yı bağışladık. Eşini de kendisi için, (doğurmaya) elverişli kıldık. Onlar gerçekten hayır işlerinde yarışırlar, (rahmetimizi) umarak ve (azabımızdan) korkarak bize dua ederlerdi. Onlar bize derin saygı duyan kimselerdi.
Irzını korumuş olan kadını da (Meryem’i de) hatırla. Ona ruhumuzdan üflemiştik. Kendisini de, oğlunu da âlemlere (kudretimizi gösteren) birer delil yapmıştık.
Bugün okunacak

kizlar merhaba. bnde iki yil once dis gebelik gecirdim. ameliyat oldum. sağ tüpüm alindi. doktor diger tupunde sorun yok dedi. hamile kalabilirsin dedi. tabi sonra ben panik atak oldum ilac kullaniyorum hala. ilaci birakip hamile kalmak istiyorum.tek tuple sansim azaldi bunu biliyorum. doktoruma gittim gecen gun. ultrasona aldi. bir sorun yok dedi. rahim filmi cekilmeye gerek yok 6 ay deneyin olmazsa cekeriz dedi. ama ben cektirmek istiyorum. kalan tek tüp ne halde bilmek istiyorum. sizce napmaliyim. doktorumu dinlemelimiyim

Hiç tedirgin olmayın normal muayeneden çok daha az zahmetli yeter ki güvenilir bir merkez bulun ağrı sızı hissetmezsiniz bile .Ben de 15 gün inçe çektirdim sıfır problem ile sonuç iç açıcı değil yazık ki histereskopi olmam gerekiyor .İstanbul Avrupa yakasında histereskopi yaptırabileceğim bir doktor ve hastane arıyorum önerisi olan var mı?

Hiç tedirgin olmayın normal muayeneden çok daha az zahmetli yeter ki güvenilir bir merkez bulun ağrı sızı hissetmezsiniz bile .Ben de 15 gün inçe çektirdim sıfır problem ile sonuç iç açıcı değil yazık ki histereskopi olmam gerekiyor .İstanbul Avrupa yakasında histereskopi yaptırabileceğim bir doktor ve hastane arıyorum önerisi olan var mı?

Benimde histereskopi ve lapatoskopi olmam gerekli iki doktorda aynı şeyi söyledi ama tereddütteyim yaptırmadan da gebe kalan çok kişi var biliyorum. Birde rahim filminden sonra günlerimizi değerlendirdik ve ikinci adetime yakın zamanda önce pembe akıntı oldu sadece bir defa bir hafta sonra da normal adet oldum. Bebek tutunamadığı için mi olur böyle acaba bilginiz var mı? Hiç böyle olmazdım ben.

Benimde histereskopi ve lapatoskopi olmam gerekli iki doktorda aynı şeyi söyledi ama tereddütteyim yaptırmadan da gebe kalan çok kişi var biliyorum. Birde rahim filminden sonra günlerimizi değerlendirdik ve ikinci adetime yakın zamanda önce pembe akıntı oldu sadece bir defa bir hafta sonra da normal adet oldum. Bebek tutunamadığı için mi olur böyle acaba bilginiz var mı? Hiç böyle olmazdım ben.
Bununla ilgili çok bilgim yok açıkcası evet olmadan da gebe kalan var ama acaba o yapışıklık nerede ve kalınlığı ne .Belki bebeği etkilemeyecek yerde ve kalınlıkta .ben de güvenebileceği. Ve bütçemi sarsmayacak bir yer arıyorum bunu en iyi hekim bilecek.

Bence tereddut etmemelisin..
Eger simdi yaptrmaz ve Allah esirgesin dusukle sonuclanan bi gebelik yasarsan ihmal etmeseymisim keske dersin. Belki dedigin gb dogal yolla hamile kalicaksin ama miyom kist duvar inceligi vs. Varsa gebeligi riske sokar. Hic olmazsa icin rahatlasin. Bende pzt histeroskopi yaptrdim. Devlet hastaneleri tup bebek oncesi tutanmayi engelleyecek bisi varmi die bakmak istio bisi varsada o an gideriomus. Ama eskiden iki dusuk yapmadan bu islemleri yapmiolarmis. En iyisi o acilari yasamadan (Allah kimseye gostermesin) tedbir amaclida olsa yaptirmak

X