Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Bisey cıktı mi canım bende orda çektirdim cevap bey tüpler açık dedi sorun yok dedi şimdi ameliyat olmam gerekiyor
Yok bende de bişi çıkmadı çok şükür. Herkesin eline raporu verip gönderiyolardı. Ben doktorla görüşmek istediğimi söyledim, sonuçta yazdıkları rapordan hiçbişi anlamıyorum :) cevat hoca geldi. Dünya tatlısı bi adam. Eşin burdaysa o da gelsin dedi, bayaa sohbet muhabbet rahatlattı bizi saolsun.
Sorun yoksa neden ameliyat olcan canım?

Ameliyat oldunuz mu

canım olmadım. olacağım ay adet söktürücü verdi adetlerim gecikiyordu adetliyken 11 gün içinde ameliyt ediyolarmş çünkü o ay bayrama denk geldiği için adetim amelyt etmediler. meğer ben o ayda hamile kalmışım zaten :) bizde nasılsa olmuyor die düşünüyoruz tabi hiç aklıma gelmedi bile hamile kalcağım. diğer ayda adet yine gecikti doktora gittim hem alttan hem kan tsti ile baktılar her ihtimale karşı yok hamile değilsin ilaç verelm adet ol gel ameliyt edelim dediler. meğer doktor görmemş ben hamileymişim inanamadım. ilaçları içtim adet olmadım bekle bekle yokk en son bi leke geldi lekeden sonra bi test yapym ben en iyisi olmaz ama dur bakalım dedm. yaptım çift çizgi şok oldum.. doktora gittim ilaç kullandığım için çocuğun sağlıksız olcağını öleceğini sakat kalcağını hemen aldırmam gerektiğini söyledir. ona ragmen aldırmadım. başka hastanelere gittim sorun yok dediler. derken şuan sağlıklı ve 18. haftamızdayız oğluşumla :) yani rahmin 2 tane olması perde olması çocuk olmasına engel değilmiş onu görmüş oldukk. he riski var her hamileden daha fazla dikkat ediorm ama çok şükür. sizde ne gibi bi sorun mevcut acaba ?

Bana da tüplerin açık dedi raporda yazan her iki tubada hafif derecede enkazı yazıyor bu da engel teşkil etmez dedi
Yok bende de bişi çıkmadı çok şükür. Herkesin eline raporu verip gönderiyolardı. Ben doktorla görüşmek istediğimi söyledim, sonuçta yazdıkları rapordan hiçbişi anlamıyorum :) cevat hoca geldi. Dünya tatlısı bi adam. Eşin burdaysa o da gelsin dedi, bayaa sohbet muhabbet rahatlattı bizi saolsun.
Sorun yoksa neden ameliyat olcan canım?

Resmen mucize canım seninki bana cevap bey sorun yok dedi bende önemsemedim 1.5 ay hiç doktora gitmedim gidince doktor ameliyat dedirahim le yumurtalığın birleştiği yerde genişleme varmış şok oldum beklemiyordum hic
canım olmadım. olacağım ay adet söktürücü verdi adetlerim gecikiyordu adetliyken 11 gün içinde ameliyt ediyolarmş çünkü o ay bayrama denk geldiği için adetim amelyt etmediler. meğer ben o ayda hamile kalmışım zaten :) bizde nasılsa olmuyor die düşünüyoruz tabi hiç aklıma gelmedi bile hamile kalcağım. diğer ayda adet yine gecikti doktora gittim hem alttan hem kan tsti ile baktılar her ihtimale karşı yok hamile değilsin ilaç verelm adet ol gel ameliyt edelim dediler. meğer doktor görmemş ben hamileymişim inanamadım. ilaçları içtim adet olmadım bekle bekle yokk en son bi leke geldi lekeden sonra bi test yapym ben en iyisi olmaz ama dur bakalım dedm. yaptım çift çizgi şok oldum.. doktora gittim ilaç kullandığım için çocuğun sağlıksız olcağını öleceğini sakat kalcağını hemen aldırmam gerektiğini söyledir. ona ragmen aldırmadım. başka hastanelere gittim sorun yok dediler. derken şuan sağlıklı ve 18. haftamızdayız oğluşumla :) yani rahmin 2 tane olması perde olması çocuk olmasına engel değilmiş onu görmüş oldukk. he riski var her hamileden daha fazla dikkat ediorm ama çok şükür. sizde ne gibi bi sorun mevcut acaba ?

Resmen mucize canım seninki bana cevap bey sorun yok dedi bende önemsemedim 1.5 ay hiç doktora gitmedim gidince doktor ameliyat dedirahim le yumurtalığın birleştiği yerde genişleme varmış şok oldum beklemiyordum hic
TEK DOKTORLA SABİT KALMA BENCE HERKES BİLEMİYR MALESEF CANIM UMARIM SENDEDE GEREK KALMAZZ

Merhaba arkadaşlar Rahmim y şeklindeymiş ben 13 sene önce Doğum yaptım herkes bunun için müdahale şartmı yani ameliyat şoktayım :KK43: doktorda ilk çocuğuma şaşırdı nasıl 9 ay sürdü diye başına gelen varsa lütfen Bilgi bekliyorum

Klomenden sonra Benimde bütün dengem altüst oldu ne yazıkki. Doktorum lekeninde tamamen bitmesini bekledi lekenin bittiğinin ikinci günü hsg çekildi. Ayrıca günü değişmesi gerekiyor ve değiştirmiyorlarsa mutlaka doktorunla görüş bu şekilde daha kolay olacaktır işin. Benim Y şeklinde rahim ve bir tüpten dolayı histereskopi ve laparoskopi ameliyatım kesinleşti tatil sonrası ameliyat bekler. İnşallah sizin böyle bir sıkıntı olmaz da kurtulursunuz hemen.
Merhaba bendede y şekli varmış sadece nasıl bir operasyon muş acaba size zahmet bana da Bilgi veriri misiniz

kizlar merhaba. bnde iki yil once dis gebelik gecirdim. ameliyat oldum. sağ tüpüm alindi. doktor diger tupunde sorun yok dedi. hamile kalabilirsin dedi. tabi sonra ben panik atak oldum ilac kullaniyorum hala. ilaci birakip hamile kalmak istiyorum.tek tuple sansim azaldi bunu biliyorum. doktoruma gittim gecen gun. ultrasona aldi. bir sorun yok dedi. rahim filmi cekilmeye gerek yok 6 ay deneyin olmazsa cekeriz dedi. ama ben cektirmek istiyorum. kalan tek tüp ne halde bilmek istiyorum. sizce napmaliyim. doktorumu dinlemelimiyim
Slm canım bende aynı durumdayım benim de tüpüm alınmadı ama diğer taraftan da cikolata kistim var doktor bana da 6 ay dene bebek olmazsa hsg çekin dedi ama benim kafam rahat değil özelde gidip çekinicem Dış gebelik benim dengemi sarstı bence çektir için rahat bir şekilde dene bebek çalışmalarına

Canım ben anestezisiz çektirdim ve gerçekten çok canım yandı ama yorumlara bakıyorum benim gibi canı yanan pek az. Sanırım hastanede kullanılan aletlere göre acı oluyor ya da olmuyor. Yalnız şunu söyleyeyim film çekimi bitti kalktım ondan sonra ağrım hemen hiç olmadı hatta işe gittim sonrasında.
slm arkadaşım ya ben sana birşey sorucam hsg ni nerde çektirdin ben van dayım hangi hastane hangi doktora çektirdin ben çok korkuyorum iyi bir doktor arıyorum ondan

Kizlar merhaba bana yardimci olirmusunuz bugun hsg cekildim sol over yok zaten benim sol tamamen tikali sagda hafif sizinti seklinde gidip sismis yani karin bosluguna akmasi gerekirken akmayip sismis tikali dediler laporoskopi olmam lazim iki kere tup bebek yaptirdim olmadi her seferinde dedim doktoruma tedavi oncesi hsg cekelim diye cekmediler neyse sorum benim gibi olaniniz varmi ameliyatla acilirmi sizce bide bu durum tup bebek tedavisinide etkiliyormus dogrumu

slm arkadaşım ya ben sana birşey sorucam hsg ni nerde çektirdin ben van dayım hangi hastane hangi doktora çektirdin ben çok korkuyorum iyi bir doktor arıyorum ondan
Ben özel hastane de çekilmiştim . Devlette nasıl bilmiyorum . Sana tavsiyem durumun müsaitse anestezi ile özel bir hastane de çektir

Ben özel hastane de çekilmiştim . Devlette nasıl bilmiyorum . Sana tavsiyem durumun müsaitse anestezi ile özel bir hastane de çektir
Özelde çektircem zaten özel lokman Hekim de çekinicem sen hangi özel hastane de çekindin acaba devlet hastanesi çekmiyor malesef üniversite de 1 yıla randevu veriyormuş yarına lokman Hekime hatice hanıma sıra aldım

Özelde çektircem zaten özel lokman Hekim de çekinicem sen hangi özel hastane de çekindin acaba devlet hastanesi çekmiyor malesef üniversite de 1 yıla randevu veriyormuş yarına lokman Hekime hatice hanıma sıra aldım
Ben İstanbulda oturuyorum . Esenyurt reyap hastanesi Mehmet alicik . Dr umdan da çok memnunum . Tavsiye ederim

Ben İstanbulda oturuyorum . Esenyurt reyap hastanesi Mehmet alicik . Dr umdan da çok memnunum . Tavsiye ederim
Slm canım ben çekindin ama 2 tüpte kapalıymış hiç ağrı sızı olmadı 3 dk bile sürmedi hemen tüp bebek yaptır dedi doktor

Forumlarda anestezili oldum yazılarını gördükçe güldüm böyle yazanlar nasıl doğum tüp bebek yapacak diye
Ama öyle değilmiş canım tatlı da değildir
Bugün özel bi hastanede adet bitimi hsg çekindim artik yeter hocam bırakın dedim ara verdiler sonra rahim ağzına agri kesici iğne yapıp devam etti öldüm resmen ne zormuş tüpler tikaliydi açtım dedi ve yara varmus ondan mi agrım çok oldu anlamadım
Doktorla birlikte 5 kişi vardı bacaklarını bağladılar anlamam lazımdı zor olacaginihemşire elimi tuttu sürekli iyi bi hastane iyi ilgilendiler ama zor oldu
Herkesin bünyesi farklı demekki

merhaba
internette yazan o korkunc hikayeleri okuyunca acaba diyor insan...3 yıl önce rahmimde polip vardı ve dr hsg rahım filmi cekilmemi soyledı.vajına muaynesı gıbı bişey.cok kısa suruyor ve acı falanda yok. benim bir tupum tıkalı cıktı.bır tupum acık.5 dakıka surmuyordur toplam
ben izmirde bi özel hastanede olmustum.hastaneye kendim gittim ve kendim otobusle dondum.sadece tavsıyem yanınıza bı ped alın.cunku sonrasında kanama oluyor.korkulcak bısey değil.yazılanlar hep abartı

SElam kızlar bende bugün hsg çektirdim doktorum anestezi almana gerek Yok dedi ama çok korkuyordum hep okuduğum olumsuz yorumlardan dolayı ama şunu anladım herkesin bünyesi farklı ve sanırım tıkanıklık varsa Ağrı oluyor çok kısa sürdü ve hiç ağrım olmadı azıcık bi sızı ve çok çabuk bitti ✅

X