Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Ben tüp bebek için çektiricem sanırım esimden kaynaklı sorunlar var .ufak ufak evrakları topliycam aneztesisiz çektiricem ordan ise nasıl gidicem bilmiyorum çok kötü zamana denk gelicek
Canım ben anestezisiz çektirdim ve gerçekten çok canım yandı ama yorumlara bakıyorum benim gibi canı yanan pek az. Sanırım hastanede kullanılan aletlere göre acı oluyor ya da olmuyor. Yalnız şunu söyleyeyim film çekimi bitti kalktım ondan sonra ağrım hemen hiç olmadı hatta işe gittim sonrasında.

Kızlar bende ay başında cektirecegimkorkmuyorum cok

Merhaba ben amestezisiz çektirdim. Doktor gelmeden önce çalışanlarla konuştuk modern teknik kullanıyoruz diyenler Faso fiso dediler ama ne kadar doğru bilmiyorum. Benim tüpümün birisi tıkalı olduğu içinde doktor 3 defa ilaç verdi açmak için canım yandı ama sanırım işlem uzun sürdüğü için canım yandı. Vajinal muayeneden bu yönüyle farklı bence. Yalnız gidecekseniz anestezi olmayın ben yalnız gitmek zorunda kaldım doktorum iyiki anestezi olmamış ki tercihim anestezi olmamasından yana dedi işlem sırasında ve sonrasında. Eve gelirken regl ağrısı gibi ağrı oldu bir kaç günde lekelenme sonra normale döndü. Belki işinize yarar bu bilgilerde.

Inşallah canım benimde ağrısız olur
Canım ben anestezisiz çektirdim ve gerçekten çok canım yandı ama yorumlara bakıyorum benim gibi canı yanan pek az. Sanırım hastanede kullanılan aletlere göre acı oluyor ya da olmuyor. Yalnız şunu söyleyeyim film çekimi bitti kalktım ondan sonra ağrım hemen hiç olmadı hatta işe gittim sonrasında.

Sağolun inşallah benimde yanmaz canım zaten zorla gidicem echomari aradım sabah 7.30 da başlıyor dedi umarım erken saate randevu alırım ve hallederim calistigim için sıkıntı yapıyorum kendime
Merhaba ben amestezisiz çektirdim. Doktor gelmeden önce çalışanlarla konuştuk modern teknik kullanıyoruz diyenler Faso fiso dediler ama ne kadar doğru bilmiyorum. Benim tüpümün birisi tıkalı olduğu içinde doktor 3 defa ilaç verdi açmak için canım yandı ama sanırım işlem uzun sürdüğü için canım yandı. Vajinal muayeneden bu yönüyle farklı bence. Yalnız gidecekseniz anestezi olmayın ben yalnız gitmek zorunda kaldım doktorum iyiki anestezi olmamış ki tercihim anestezi olmamasından yana dedi işlem sırasında ve sonrasında. Eve gelirken regl ağrısı gibi ağrı oldu bir kaç günde lekelenme sonra normale döndü. Belki işinize yarar bu bilgilerde.

Sağolun inşallah benimde yanmaz canım zaten zorla gidicem echomari aradım sabah 7.30 da başlıyor dedi umarım erken saate randevu alırım ve hallederim calistigim için sıkıntı yapıyorum kendime
Genelde erken saate veriyorlar galiba hsg için randevuyu. Hiç sıkıntı yapmayın kendinize işlem sırasında güzel şeyler düşünmeye çalışın ne kadar stres o kadar ağrı acı oluyor. İnşallah birşey çıkmaz rahim ve tüplerinizde de başka şeye gerek kalmaz. Allah yardımcımız olsun.

Selam hanımlar bende Yen’i katıldım aranıza 2 ay önce çektirdim bende ama İnan’ın söylenenler gibi değil beni çok korkuttular hem çok kısa bi işlem heöde abartıldığı kadar değil tabiki anlık sancı baskı oluyo ama 3 dakika en çok işlem bitikten sonra acıda bitiyo sonrasında benim hiç Sıkıntım olmadı

Selam hanımlar bende Yen’i katıldım aranıza 2 ay önce çektirdim bende ama İnan’ın söylenenler gibi değil beni çok korkuttular hem çok kısa bi işlem heöde abartıldığı kadar değil tabiki anlık sancı baskı oluyo ama 3 dakika en çok işlem bitikten sonra acıda bitiyo sonrasında benim hiç Sıkıntım olmadı
Abartmıyoruz arkadaşım gerçekten çok canım yandı. Sizin yanmamış ne güzel. Ben de bu tavrı anlamıyorum. Ben sizin canınızın yapmadığına inanıyorum da canı yanmayanlar bizlerin çok acı çektiğime niye inanmıyor? Stresle falan alakası yok. Resmen hayatımda duyduğum en şiddetli sancıydı. Bir daha çektirecek olsam asla anestezisiz yaptırmam.[/QUOTE]

Arkadaslar merhaba bende 4 sm lik cikolata kisti var laparoskopi ameliyyati yaptirmadan tup bebek uygulamag mumkunmu ne dusunyosunuz?

Kesinlikle doğrudur bana anlatılanlar arasında masada bayılanlar deli gibi kanaması olanlar fln vardı tabiki hiç acısız bi işlem değil ama dayanılmayacak kadar değil benim açımdan çok kısa sürdüğü için yoksa herkesin acı eşiği farklı size inanmıyor değilim Yani rahat olun

Kesinlikle doğrudur bana anlatılanlar arasında masada bayılanlar deli gibi kanaması olanlar fln vardı tabiki hiç acısız bi işlem değil ama dayanılmayacak kadar değil benim açımdan çok kısa sürdüğü için yoksa herkesin acı eşiği farklı size inanmıyor değilim Yani rahat olun
Rahat olmakla ilgili değil. Sonuçta burada deneyimlerden faydalanarak bir yol haritası çıkarmaya çalışıyoruz. Yorumlarda stresten veya abartıdan vs yazılınca insanlar yanlış bilgi alıyor. Sağlıkla ilgili durum kişiden kişiye değişir. Penisilin iğnesi bile kimisinde ölüme yol açabiliyor. Dolayısıyla birşey bir kişide olmadı diye aksi yorumlara abartı veya stres yorumu doğru değil. Acı eşiğim çok yüksektir sıfır stresli biriyim yorumları okuyup anestezi almadım keşke biri beni uyarsaydı öncesinde.

Rahat olmakla ilgili değil. Sonuçta burada deneyimlerden faydalanarak bir yol haritası çıkarmaya çalışıyoruz. Yorumlarda stresten veya abartıdan vs yazılınca insanlar yanlış bilgi alıyor. Sağlıkla ilgili durum kişiden kişiye değişir. Penisilin iğnesi bile kimisinde ölüme yol açabiliyor. Dolayısıyla birşey bir kişide olmadı diye aksi yorumlara abartı veya stres yorumu doğru değil. Acı eşiğim çok yüksektir sıfır stresli biriyim yorumları okuyup anestezi almadım keşke biri beni uyarsaydı öncesinde.
Doğrudur arkadaşım ama bana anlatılanlardan somra ben dizlerim titreyerek gittim hastaneye aşırı korkuyla dediğiniz gibi insandan insana değişir bende bütün duyduklarıma rağmen anestezi istemedim mesela herkes kendi yaşadığı taraftan kendi yaşadığı tecrübeye dayanarak anlatıyo yaşadıklarını

Abartmıyoruz arkadaşım gerçekten çok canım yandı. Sizin yanmamış ne güzel. Ben de bu tavrı anlamıyorum. Ben sizin canınızın yapmadığına inanıyorum da canı yanmayanlar bizlerin çok acı çektiğime niye inanmıyor? Stresle falan alakası yok. Resmen hayatımda duyduğum en şiddetli sancıydı. Bir daha çektirecek olsam asla anestezisiz yaptırmam.
[/QUOTE]
Şiddetli ağrı olmuş sizinde. Bende işlemden çıkınca gerek duyulursa bir daha asla anestezisiz çekilmem demiştim. Film sonucunuzda sorun çıktı mı peki? Bende tüp açmaya çalışıldığı için bide Rahmi çektikleri sırada falan çok ağrım oldu. Ancak benim sorun çıktı tek tüp ve rahmimde :KK43:

Doğrudur arkadaşım ama bana anlatılanlardan somra ben dizlerim titreyerek gittim hastaneye aşırı korkuyla dediğiniz gibi insandan insana değişir bende bütün duyduklarıma rağmen anestezi istemedim mesela herkes kendi yaşadığı taraftan kendi yaşadığı tecrübeye dayanarak anlatıyo yaşadıklarını
Şiddetli ağrı olmuş sizinde. Bende işlemden çıkınca gerek duyulursa bir daha asla anestezisiz çekilmem demiştim. Film sonucunuzda sorun çıktı mı peki? Bende tüp açmaya çalışıldığı için bide Rahmi çektikleri sırada falan çok ağrım oldu. Ancak benim sorun çıktı tek tüp ve rahmimde :KK43:[/QUOTE]
canım benim sağ tüpüm yok zaten dış gebelik sebebiyle alındı. Sol tüpte de çok çok az geçiş oldu yani sorun çıktı. Doktor zorladı geçiş olsun diye ondan ağrıdı bu kadar çok sanırım. Rahimde sorun yok ama tek tüpümde doğru dürüst açık değil. Bence gebelik zor olur bende. Takmıyorum artık ne yapayım ben de tek çocuğum kızım da tek kalsın...

Şiddetli ağrı olmuş sizinde. Bende işlemden çıkınca gerek duyulursa bir daha asla anestezisiz çekilmem demiştim. Film sonucunuzda sorun çıktı mı peki? Bende tüp açmaya çalışıldığı için bide Rahmi çektikleri sırada falan çok ağrım oldu. Ancak benim sorun çıktı tek tüp ve rahmimde :KK43:
canım benim sağ tüpüm yok zaten dış gebelik sebebiyle alındı. Sol tüpte de çok çok az geçiş oldu yani sorun çıktı. Doktor zorladı geçiş olsun diye ondan ağrıdı bu kadar çok sanırım. Rahimde sorun yok ama tek tüpümde doğru dürüst açık değil. Bence gebelik zor olur bende. Takmıyorum artık ne yapayım ben de tek çocuğum kızım da tek kalsın...[/QUOTE]
Allah bağışlasın kızınızı sizede geçmiş olsun ben hiç gebelik yaşamadım maalesef inanın Bitane bile olsa yeter Allah sağlıklı ömür versin kızınıza hiç bişey imkansız değil Yani tekrar hamile kalabilirsiniz hep diyorlar ya tek bi tanesi yeter diye :)

En iyisi arastirmadan gitmek. Ben herseyi biliodumda noldu. Stresle sunla bunla hic ilgisi olmayan hatta ayni kiside bile aci oranlari cok farkli olan bi islem. Ilk rontgen bundan 3 yil once cekildi ve agridan biraz bagirmistim doktorlar korkma tupun acikki agrin oldu ilac yumurtaya ulasti dedi. Ztn herseyimiz temiz cikti diye tedaviye baslamamistik bu ay tekrar basladim. Olasi tikanmaya karsi yine istediler ve bugun tekrar yapildi. Herseyi biliyorum ya rahatim azicik disini sık tamam diyorum kendime, hatta 8 kisi ayni anda bi odada toplandik hepsini rahatlatiyorum soyle oluo biraz dayancaksiniz illaki die. Bagiranlardan etkilenmedim bile en son ben girdim dusunun o derece stres yok. Ama daha aleti koyarken bile aci hissetmeye basladim 3 yil oncekiyle ayni deilmis alet meger. Birdende itekleyince kendimi geri cekmek zorunda kaldim ve ilac sıkıldı. Daha oncekinde ben agri hissetmemisim ki, kasiklarim inanilmaz bi sekilde yandi baski kramp acidan kolumu isirmisim yalanci saat olmus eve donerken gordum:KK17: aleti cikartirkenmi yoksa o ilk giristeki acidami oldu bilmem yirtilma oldu. Su an hem kanamam hem agrim var birden oturamiorum bile. Dierinde hic boyle bisi olmamisti. Doktorlar bi sorun yok guzel dedi ama asil doktorum ne dicek bakalim. Sukur bunuda atlattik. Not agri 1 dakika bile surmuyo o an insan gecmicek saniyo ama gecio su an ki agrim onun yanindan bile gecmez. zaten agri yoksa tupler tikali ilac ulasmiyo demektir azicik disinizi sıkın:KK66:

Allah bağışlasın kızınızı sizede geçmiş olsun ben hiç gebelik yaşamadım maalesef inanın Bitane bile olsa yeter Allah sağlıklı ömür versin kızınıza hiç bişey imkansız değil Yani tekrar hamile kalabilirsiniz hep diyorlar ya tek bi tanesi yeter diye :)
Teşekkür ederim canım Allah sana da nasip etsin inşallah. Benim ameliyat sonrası sağ yumurtalığım da çalışmaz oldu. Yani Allah iyi doktorlarla karşılaştırsın. Olanla ölene çare yok. Çok şükür yeter bir tane doğru diyorsun.

Teşekkür ederim canım Allah sana da nasip etsin inşallah. Benim ameliyat sonrası sağ yumurtalığım da çalışmaz oldu. Yani Allah iyi doktorlarla karşılaştırsın. Olanla ölene çare yok. Çok şükür yeter bir tane doğru diyorsun.
İnşallah Allah gönlünüzdekini versin yanı beklemekten başka yapıcak bişeyimiz Yok maalesef bunlarda da vardır bi hayır

Kızlar bu ayın 18 i 19 u gibi rahim filmi çekilecek bana ozellerde siz kaça cektirdiniz anestezili çekim olcak hsg çekiminden sonra ne kadar sürede olumlu sonuc aldınız gebe kalanlariniz varmı biz 1.5 yıllık evliyiz bemde tsh dışında hicbihisikinti yok esimde de herşey normal ama hic gebelik oluşmadı dr.umda hsg istedi netlesmesi için duruma gore başka tedaviler uygulamak için bi yardımcı olurmusunuz nasl bi işlem oluyo

Kızlar bu ayın 18 i 19 u gibi rahim filmi çekilecek bana ozellerde siz kaça cektirdiniz anestezili çekim olcak hsg çekiminden sonra ne kadar sürede olumlu sonuc aldınız gebe kalanlariniz varmı biz 1.5 yıllık evliyiz bemde tsh dışında hicbihisikinti yok esimde de herşey normal ama hic gebelik oluşmadı dr.umda hsg istedi netlesmesi için duruma gore başka tedaviler uygulamak için bi yardımcı olurmusunuz nasl bi işlem oluyo
Canım selam benim 600 700 gibi bi rakamdı 2 ay önce çekildim anestezili fiystı değişir mi hiç bilmiyorum çekildiğim ilk ay korunduk yüksek radyasyondan dolayı doktorum kesinlikle müsade etmedi olası hamilelikte sakat doğma ya da düşğk tehlikesi olabilir bu ay adetime 3 gün var bekliyorum ama fazlasıyla adet sancılarım başladı sen bişey anlamazsın anestezili olacağın içim inşallah tüplerinde sıkıntınyoktır küçük yapışıklıklarıda açıyormuş ilaç işlem sırasında toplamda 5 dakika fln sürüyo

Canım selam benim 600 700 gibi bi rakamdı 2 ay önce çekildim anestezili fiystı değişir mi hiç bilmiyorum çekildiğim ilk ay korunduk yüksek radyasyondan dolayı doktorum kesinlikle müsade etmedi olası hamilelikte sakat doğma ya da düşğk tehlikesi olabilir bu ay adetime 3 gün var bekliyorum ama fazlasıyla adet sancılarım başladı sen bişey anlamazsın anestezili olacağın içim inşallah tüplerinde sıkıntınyoktır küçük yapışıklıklarıda açıyormuş ilaç işlem sırasında toplamda 5 dakika fln sürüyo
Ben 500e anestezili cektircem canım dr.la konuştuk anestezi olmadan dayanamam gibime geliyo o yüzden öyle olcak teeekkur ederim yazdığın için inşallah bu ay bekledigin haberi alırsın canım

X