Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Bununla ilgili çok bilgim yok açıkcası evet olmadan da gebe kalan var ama acaba o yapışıklık nerede ve kalınlığı ne .Belki bebeği etkilemeyecek yerde ve kalınlıkta .ben de güvenebileceği. Ve bütçemi sarsmayacak bir yer arıyorum bunu en iyi hekim bilecek.

Her insanın aynı olmayınca insan bilemiyor ne yazıkki. Allah sağ Salim atlatmayı nasip etsin şu aşamaları.

Bence tereddut etmemelisin..
Eger simdi yaptrmaz ve Allah esirgesin dusukle sonuclanan bi gebelik yasarsan ihmal etmeseymisim keske dersin. Belki dedigin gb dogal yolla hamile kalicaksin ama miyom kist duvar inceligi vs. Varsa gebeligi riske sokar. Hic olmazsa icin rahatlasin. Bende pzt histeroskopi yaptrdim. Devlet hastaneleri tup bebek oncesi tutanmayi engelleyecek bisi varmi die bakmak istio bisi varsada o an gideriomus. Ama eskiden iki dusuk yapmadan bu islemleri yapmiolarmis. En iyisi o acilari yasamadan (Allah kimseye gostermesin) tedbir amaclida olsa yaptirmak

1 buçuk yıldır doktorlar güvenimi çok sarstığı için bu tereddütüm aslında. Ameliyat sonrası çok etkilendiniz mi peki nasılsınız şu an? Ayrıca teşekkür ederim desteğiniz için :KK66:

1 buçuk yıldır doktorlar güvenimi çok sarstığı için bu tereddütüm aslında. Ameliyat sonrası çok etkilendiniz mi peki nasılsınız şu an? Ayrıca teşekkür ederim desteğiniz için :KK66:

Doktor gercekten onemli..
Laparoskopi ne bilmiorum ama Histeroskopi oncesi dil alti hap vermislerdi bnde o agri yapti baya. Ama bnmle gircek olanlarda tık yoktu:KK66: Ben ilacla bu agri varsa icerde napicam die korkuodum icerde hic bisi hissetmedim 2-3 dakikada bitti. Ameliyat diolar ama bnce hic ole bi islem deil narkoz yok uyusturma yok. Arastirdigima gore 10-15 dakika suruo diolardi bn bitti dediklerinde sasrdim. Yani bana bi islem yapilmaya gerek kalmadi Sukur temiz cikti. Tanzikli bi siviyla alet iceri girio o yuzden bi aci hissetmiosun embriyo yerlescek alana girene kadar, eger bi cizik atma miyom polip alma islemi varsa adet agrisi gb bi agri oluo diolar. Bu arada verilen sivi hsg deki gb agri veren bi sivi degil. 3gundur hafif kanama var onun haricinde biseyim yok cok sukur

Son düzenleme:
Doktor gercekten onemli..
Laparoskopi ne bilmiorum ama Histeroskopi oncesi dil alti hap vermislerdi bnde o agri yapti baya. Ama bnmle gircek olanlarda tık yoktu:KK66: Ben ilacla bu agri varsa icerde napicam die korkuodum icerde hic bisi hissetmedim 2-3 dakikada bitti. Ameliyat diolar ama bnce hic ole bi islem deil narkoz yok uyusturma yok. Arastirdigima gore 10-15 dakika suruo diolardi bn bitti dediklerinde sasrdim. Yani bana bi islem yapilmaya gerek kalmadi Sukur temiz cikti. Tanzikli bi siviyla alet iceri girio o yuzden bi aci hissetmiosun embriyo yerlescek alana girene kadar, eger bi cizik atma miyom polip alma islemi varsa adet agrisi gb bi agri oluo diolar. Bu arada verilen sivi hsg deki gb agri veren bi sivi degil. 3gundur hafif kanama var onun haricinde biseyim yok cok sukur

Güvenmek istiyorsun doktora ama kimisi gerçekten vakıf değil işlerine.
Çok geçmiş olsun. Bu aşama atlatılmış sağlıcakla. İnş bundan sonraki süreçte bebeğinize kavuşursunuz maaile:) Benim doktorum laporoskopi ve histereskopi birlikte olacak üstüne basa basa da uyutulacaksın dedi ve uyanma ile beraber 30-60 dk arası sürermiş. Hsg ile rahim üstten basık şekilde ve sol tüpüm tıkalı çıktı. Laporoskopi de göbek altından bir delik açılarak yapılıyormuş tüpün yapışıklığını açmak için olacak olan müdahale anladığım kadarı ile. Benim işlem uzun gibi duruyor. Histereskopi ne kadarsa oldunuz peki malum bütçe de önemli :)

Güvenmek istiyorsun doktora ama kimisi gerçekten vakıf değil işlerine.
Çok geçmiş olsun. Bu aşama atlatılmış sağlıcakla. İnş bundan sonraki süreçte bebeğinize kavuşursunuz maaile:) Benim doktorum laporoskopi ve histereskopi birlikte olacak üstüne basa basa da uyutulacaksın dedi ve uyanma ile beraber 30-60 dk arası sürermiş. Hsg ile rahim üstten basık şekilde ve sol tüpüm tıkalı çıktı. Laporoskopi de göbek altından bir delik açılarak yapılıyormuş tüpün yapışıklığını açmak için olacak olan müdahale anladığım kadarı ile. Benim işlem uzun gibi duruyor. Histereskopi ne kadarsa oldunuz peki malum bütçe de önemli :)

Amin hepimiz insallah.
Ikisinin ayni anda olmasi iyi bnce ayri ayri strese girmemis olursunuz. Bnde yumurta toplama isleminden korkuodum misal ama uyuyup uyancaksin bitcek diolar rahatladim. Goz gormeyince gonul katlanir derler, gozu acik herseye girmek, getirdigi stresi cok zor :)
Sonrasindaki agrida dayanilmicak kadar deildir bnce korkmayin. Insallah cabucak atlatirsiniz. Ben devlet hastanesinde yaptirdim bi ucret odemedim

Amin hepimiz insallah.
Ikisinin ayni anda olmasi iyi bnce ayri ayri strese girmemis olursunuz. Bnde yumurta toplama isleminden korkuodum misal ama uyuyup uyancaksin bitcek diolar rahatladim. Goz gormeyince gonul katlanir derler, gozu acik herseye girmek, getirdigi stresi cok zor :)
Sonrasindaki agrida dayanilmicak kadar deildir bnce korkmayin. Insallah cabucak atlatirsiniz. Ben devlet hastanesinde yaptirdim bi ucret odemedim

Yumurta toplama ne için oluyor ki hiç duymamıştım. Allah yardımcımız olsun ya çok zor süreçler ama derdi veren Allah dermansız bırakmasın yeterki bir şekilde hallolacaktır inş. Bulunduğum yerde devlet hastanesinde hiç güzel ilgilenilmedi mecbur kaldım özele gitmeye. Ücretleri de yüksek diyorlar ama sağlık söz konusu olunca bişey yapamıyoruz.

Tup bebek asamalarindan biri canim. Ilacla buyutup catlatilan yumurtalari toplamak sonrada dolleyip embriyo olarak yerlestrmek ve tutunmasini beklemek.. butun surec bu. Insallah ogrenmene gerek kalmadan evlat sahibi olursun. Zor olmazmi.. Insallah ilk ve son olur bu islemeler pozitifi goruruz Allah herkese tattirsin.

Tup bebek asamalarindan biri canim. Ilacla buyutup catlatilan yumurtalari toplamak sonrada dolleyip embriyo olarak yerlestrmek ve tutunmasini beklemek.. butun surec bu. Insallah ogrenmene gerek kalmadan evlat sahibi olursun. Zor olmazmi.. Insallah ilk ve son olur bu islemeler pozitifi goruruz Allah herkese tattirsin.

Ayy çok zor zamanlar ama inşallah karşılığını alacaksın bu sabrının. Rabbim boş bırakmasın kucaklarımızı hayırlı sağlıklı evlatlar versin inşallah. Amin canım histereskopi sonrası da gebe kalan olabiliyormuş ama nasip artık. Umutlanmadan belli aşamaları geçmek istiyorum ben umutlanınca hayal kırıklığı mahvediyor insanı.

Ayy çok zor zamanlar ama inşallah karşılığını alacaksın bu sabrının. Rabbim boş bırakmasın kucaklarımızı hayırlı sağlıklı evlatlar versin inşallah. Amin canım histereskopi sonrası da gebe kalan olabiliyormuş ama nasip artık. Umutlanmadan belli aşamaları geçmek istiyorum ben umutlanınca hayal kırıklığı mahvediyor insanı.

Insallah canim insallah cumlemize..
Hsg sonrasida ole dediler degerlendirdik ama kismetten ote yol yok.. Bnde umutlanmak umitlenmek istemiorum ama bi soz var,
Kul Rabb'inden umudunu kestiğinde şeytan gülmeye başlar şöyle der ;
İşte senin tevekkülün buraya kadar …

Gerci bnmki biraz fazla normalden az adet olum ustunemi oldu acaba derim :KK70: annem 6 7 ay adet gb olurmustu hamileyken. Akilda olunca acabami dio insan ama test yapmam sadece derim :KK66:
Cift cizgiyi gorenlerden oluruz insallah

Insallah canim insallah cumlemize..
Hsg sonrasida ole dediler degerlendirdik ama kismetten ote yol yok.. Bnde umutlanmak umitlenmek istemiorum ama bi soz var,
Kul Rabb'inden umudunu kestiğinde şeytan gülmeye başlar şöyle der ;
İşte senin tevekkülün buraya kadar …

Gerci bnmki biraz fazla normalden az adet olum ustunemi oldu acaba derim :KK70: annem 6 7 ay adet gb olurmustu hamileyken. Akilda olunca acabami dio insan ama test yapmam sadece derim :KK66:
Cift cizgiyi gorenlerden oluruz insallah

Olsun diye bekliyoruz ya her adet dönemi beklentimiz artıyor canım. Çoğu kişide öyle oluyor ama dediğin gibi nasipten öte yol yokmuş.
Her bireyin fizyolojisi farklı ama gelde gönüle anlat bunu her belirtiyi kendimizle bütünleştirmesek olmuyor :)
Amin inşallah ya, Allah bizede tattırsın şu genç yaşımızda Yoksa günümüzü gün etmeye devam :KK66:

Olsun diye bekliyoruz ya her adet dönemi beklentimiz artıyor canım. Çoğu kişide öyle oluyor ama dediğin gibi nasipten öte yol yokmuş.
Her bireyin fizyolojisi farklı ama gelde gönüle anlat bunu her belirtiyi kendimizle bütünleştirmesek olmuyor :)
Amin inşallah ya, Allah bizede tattırsın şu genç yaşımızda Yoksa günümüzü gün etmeye devam :KK66:

Insallah canim umutla beklemeye devam bakalim :KK200::KK28:

Amin hepimiz insallah.
Hangi hastanede yaptırdınız?

Merhabalar ,
Arkadaslar ben 2 kere dış gebelik yaşadım ve sol tüpü alındı , sağ tüpten de bebegi çıkarıp diktikleri için hasarlı .malesef doğal yolla hamile kalmam yasak.2 senedir korkudan adım atamiyorum. Devletin verdiği haktan yararlanıp yaptırcam.özel için bütçe yok.
Bu arada ben de hamile kalamiuordum her 2 hamileligimde de Hayıt otu çayı içtim kaldım.bi araştırın belki size de faydali olur.
Geleyim asıl soruma bu tüp bebek.süreçlerini hiç bilmiyorum benim hsg çekilmem Lazım tüp bebek için gitmeden önce çekilip gideyim diyorum. İstanbulda Kocaeli'de hangi devlet hastanelerinde hsg çekiliyor prosedür nedir.
İstanbul ve Kocaeli'de hangi özel hastanelerde çekildiniz ve fiyatlar nedir .
Daha önce 1. Dis gebelikten sonra sisli echomarda çekildim ozamanlar 550 ya da 600 odemistim.bana sag tupun ameliyattan kaynakli hafif tikalo oldugu dikili.olduğu icin bir sey yapolamayacagi ama diger tupumde bir sorun olmadığı söylendi .sol tüpten hamile kaldım ve dış gebelik yaşadım.echomari hem maddi hemde psikolojik olarak güveniyorum istemiyorum. Bana o zamanlar adetin 10. Günü hemen yarın için gelin çekelim demişlerdi.
Çok uzun oldu kusura bakmayın. Hayır otu tohumunu kesinlikle arastirin

Selam kızlar ağustosun başında rahim filmi cektirmistim o gün hafif acı ve kanama oldu ondan sonra bir agrım olmadı sonra geçen hafta regl oldum regl bittikten sonra sadece sağ tarafımda içten gelen bir ağrı var aklıma enfeksiyon geldi ama öyle birşey olsa cektirdikten sonra olurdu üstten dokununcada agriyo ince bir sızı gibi başına gelen var mi

Ben de yaZayım hsg maceramı;
İlk çocuguma hamile kalamaığım için, on ay denemiştik, hsg çekildim ve aynı ay hamile kaldım oğlum üç yasında bir yıldır da ikinci için uğraşıyoruz, sonuç alamayınca yine hsg çekimi istedi doktorum, bi kez yaşamama rağmen randevu gününe kadar bir hafta forumları okudum aklımda kurup durdum yaşamış olduğum için daha da gergindim , dün çekime gittim ayaklarım titreerek girdim gitmeden üç ağrı kesici içtim işleme başlandığında ayaklarım titriyodu, sıvı verildi tam bitti derken sağ taraftaki geçiş yavaş oldu tekrar dediler ve ikinci bir sıvı verildi korkunçtu tabi ama ölmedim :) diyeceğim o ki ever acı evet kötü, bir daha asla demiştim ama tekrar yaşadım, herşey çocuk isteği üçin ve bu düşünceyle şuan çok rahatım, ben umut dolu yazıları çok okudum bu da benden olsun, en fazla beş dk sürecek bi işlem, derin nefesler alarak çok rahat atlatabilirsiniz..

Aneztezili olmanizi oneririm ne ağrı cekiyosunuz ne de sonucu riske atiyosunuz. Doktorum.aneztezisiz kendini kasma durumunda sonucun sasacagini soylemisti. Bende agustosta aneztezili oldum sonuc kotu birkac gun kanamam ve ara ara sancim oldu.. 2 haftaya yakin sancidan iliskiye giremedik herkeze gore farklilik gosterebilir tabiki

Ben de şişli echomar da dün çektirdim. 570 tl.
Gercekten acı eşiği çok düşük bi insanım, ve muayene sırasında çok tedirgin olurum. Eşim ısrarla Anestezili ol, dayanamazsın sen dedi. Ama anestezisiz oldum. Ve çok şükür çok rahat gecti, sonrasında da ağrım veya kanamam olmadı.

Bisey cıktı mi canım bende orda çektirdim cevap bey tüpler açık dedi sorun yok dedi şimdi ameliyat olmam gerekiyor
Ben de şişli echomar da dün çektirdim. 570 tl.
Gercekten acı eşiği çok düşük bi insanım, ve muayene sırasında çok tedirgin olurum. Eşim ısrarla Anestezili ol, dayanamazsın sen dedi. Ama anestezisiz oldum. Ve çok şükür çok rahat gecti, sonrasında da ağrım veya kanamam olmadı.

X