Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Benim ilk hsgde rapora herşey normal yazılmış 4 sene boyunca normal gebe kalabilirsin diyerek eşimi de hiç gerek yokmuş yeni öğrendik varikosel ameliyatı yaptırdılar değerleri çok kötü değildi baktık olmuyor bi doktor dediki senin bu filminde tüpünde sorun var gibi gözüküyor filmin güzel çekilmemiş şok olduk onca dr neden farkedemedi hemen yeni film çekildim maalesef sağ tüpümde sıvı vardı ve şişmişti ultrasonda bile gördü o dr birde miyomlarım vardı sağ tüpüm ve miyomlarım geçen sene ameliyatla aldındı açık ameliyat olduğu için yapışıklık vs. Bi sıkıntı oldu mu diye 3. Hsg çekildim bu sefer sol tüpüm tıkalı artı içi sıvı doluydu bu hem normal gebeliği hemde tüp bebek tutarsa içindeki sıvı akıp embriyoyu düşürüyormuş şimdi sol tüpümde alındı maalesef elden birşey gelmiyor bol duaya ihtiyacımız var geçen ay yumurtalarım donduruldu iyileşince transfer olcak inşâAllah bu sefer olur

Neden üç kere cekildiniz acaba daha ben korkudan bir tane cekilemedim
Kaç yıllık evlisin canım hiç korkma gerçekten bu bebekleri istiyorsak kararlı olmamız lazım hedefe odaklanmamız lazım ilk başlarda öyle oluyo çekilsem mi çekilmesem mi diye doktora gitsek mi gitmesek mi ama bir problem var ki olmuyor işte maalesef stres yapmayın :) ilk filmimde herşey normal yazıyordu 4 sene o filme göre aşılama ve yumurta takiplerim yapıldı herşey normal niye olmuyordu bi dr farketti yeni film istedi çekildim tüpüm şişikti alındı sonra açık ameliyat diye bi daha çekildim sol tüpümde alındı Rabbim herşeyin hayırlısını nasip etsin 1 senede herşey çözüldü hamdolsun engelleri kaldırdık Allah'ın izniyle inşâAllah başka problemler çıkmadan tüp transferimi olurum

Çok geçmiş olsun canım Allahım tez zamanda sana bebek nasip etsin inşallah bu arada peki ağrın var mıydı yani belirti olarak düşünürsek mesela benim sol tarafım hep ahrıyır ama hiçbir şey yol sıvı birikmesi ağrı yapıyor muydu

Bende çok büyük miyomlarda vardı o yüzden ağrılarım çok oluyordu alınınca azaldı ağrılarım amin inşâAllah hepimize nasip etsin

Ben 13 yıllık evliyim bir oğlum var 7 yaşında oda evliliğinin 4.yilinda oldu tedaviyle.oglumdan sonra korunmadik olmadı iki aydır klomen ve çatlatma iğnesi kullanıyorum bu ay kist oluşmuş bu ay dinlen dedi.önümüzdeki ayda deneyip olmazsa ( inşallah olur ) film istiycek Dr.

Sanada çok geçmiş olsun Rabbim tez zamanda kavuştursun bebeğine ve tüm olmayanlara ve banada Nasip etsin inşallah

Arkadaşlar rahim filmi sonucum anlayanlar yorum yapabilir mi?

Eklentiler

• 023F0501-E9D3-4214-BFB6-22E24353C13E.jpeg
    42,5 KB · Görüntüleme: 368
Ben anestezisiz cektirdim. Masaya yatip pozisyon alinca kendinizi cok kotu hissediyorsunuz. Savunmasiz gucsuz ve cok aci cekecek gibi hissediyorsunuz. Ama cok kisa bi islem iki dakika ya surdu ya surmedi sonradan iyiki cektirmisim dedim. Cok gozunuzde buyutmeyin ve korkudan dolayi da ertelemeyin derim

Bu sabah Şişli echomar'da rahim filmi çektirdim, işlem sırasında hiç bir ağrı sızı yoktu. Nasıl başladı, nasıl bitti anlamadım. Kurumdan da genel olarak çok memnun kaldım. Herkese echomar'ı tavsiye ederim.

Yorumlayabilecek olan var mı?
Kanül yoluyla verilen 50 cc opak madde endometrial kaviteyi tam olarak doldurmuş olup, kavite konturları düzgündür. Endometrium fundusta sağlı sollu çift izlenmektedir, korpusta birleşmektedir (uterus bikornus) bunun dışında dolum defekti izlenmektedir.
Sol tuba uterinadan opak madde geçişi normal olup pasaj açıktır. Sol tarafta opak madde periton boşluğunda serbestçe dağılmıştır. Sağ tuba uterinada pasaj izlenmekte olup, opak madde distal tubada göllenmekte,periton boşluğuna geçmemektedir. Sağ tubal obstrüksiyon lehinedir.

Yorumlayan olursa çok sevinirim.

burdan bu kadar şiddetle tavsiye edenlere inanıp echomar cevat bayrak a giderek çok büyük hata yaptım. kk üye olmadan önce yazılanları okudum internetten araştırdım herşey cok olumlu görünüyordu bende gittim. işlemi cevat bayrak yapacak diye bekledim onun yerine son derece toy doktor olduğundan bile şüphelendiğim biri yaptı. çok ağrım oldu ve kimse benimle ilgilenmedi. orada ne bir doktor gördüm ne de cevat bayrağı. sırf bunları yazmak için üye oldum çünkü sizlerin yazılarının ne kadar önemli olduğunu insanların ınanıpta gittiğini düşünmeden yazıyorsunuz belkide kendileri yazdırıyor. Echomar Dr. Cevat Bayrak adına internette bir dünya kurulmuş. gidipte perde arkasını görünce benım gibi şok yaşamayın. sonucum iyi çıktı bide kötü çıksaydı acaba echomarda hangi dr bana açıklama yapacaktı. sonucumu kendi doktorum değerlendirdi.okudukca sinirleniyorum ve heryere yazıcam cevat bayrak ın film çektiği buraya yazan hastaların özelliği neydi ki benim filmimi çekmedi. kesinlikle tavsiye etmiyorum..

arkadaşlar rahim filmi çektirdim sizce nasıl sonuçlar yorumlama konusunda yardımlarınızı rica ederim

Eklentiler

• upload_2018-2-16_12-56-49.png
    143,3 KB · Görüntüleme: 181
merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum ben geçen sene fulya emar da hsg çektirdim işlemi yapan dr hakkı oktay hiç bir acı yada sancım olmadı zaten işlem çok kısa hsg sonrası çok hafif adet ağrısı gibi ağrılarım oldu oda 1 saat falan sürdü.

Merhaba bende echomer de hsg filmi çektirdim 27 ocakta gayet konforluydu jinekolojik muayene gibi bişeydi korkulacak bir durum yok yani.Bana oradaki görevli bayan doktor tercihiniz var mı diye sordu bende bayan olmasını rica ettim bir sıkıntı yaşamadım

Burda yazanları okudum da ne güzel çoğu kişinin ağrısız sızısız geçmiş. Ben de geçen hafta çektirdim Bilçek'de. Çektirecek arkadaşları korkutmak istemem, benim ağrı eşiğimin düşüklüğü ve rahmin geride olmasıyla ilgili bi durum sanırım çok ağrım oldu. Çekilirken çok canım yandı sonrasında da uzunca adet ağrısı çektim. Yine de dayanılmayacak kadar değildi yani sabrettim dua ettim bitti gitti çok şükür.

geçmiş olsun ben de tekrar dan çektiricem doktorum bilçeki önerdi ama orayı gitmeyi düşünmüyorum acıkcası umarım yine acısız olur

Merhaba arkadaşlar ben geçen ay anestizili çektirdim. Masaya yatasıya kadar heyecan yaptım sonra uyandığımda odadaydım herşey olmuş bitmiş hiç bir ağrı sızı hissetmedim anestezi sonra mide bulantısı yaşarsın dediler ama oda olmadı çok rahattı. Bir daha çekilecek olsam yine anestizili isterim. Çok şükür tüplerimde açık çıktı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…