Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Bir kaç hafta öncesinde jinekoloji bölümüne gittim alttan muayene ettiler ve kan vermemi istediler 1 gün sonra sonucu verdik ve bir sorun yok dediler kansızlıkta yok dediler 1 yıl korunmasız ilişkiye girmeme rağmen çocuğum olmuyor dedim doktor da adetin 3. günü infertilite bölümüne git dedi geçen randevu alacaktım ama devlet hastanelerinde 20 yaşından küçüklere bakmıyorlarmış bunun sebebi ne anlamadım ama 18 yaşındayım ve evliyim sonuçta bunun için özel hastaneye gitmek zorunda kaldım hastanenin adı ankara cerrahi tıp merkezi kadın hastalıkları ve doğum muayene ücreti 65 tl uygun mudur sizce ve ne gibi testler yapıyorlar ayrıyeten testlere ücret alıyolar mı ve test ücretleri hakkında ortalama fiyat bilginiz varmı yardımcı olursanız çok memnun olurum arkadaşlar .. bende anne olmak istiyorum artık

2 defa çektim bu filmi ikinci seferdede sol tüpüm tıkalıydı açtılar ilk Çektiğim yılda 1 ay sonra gebe kaldım şimdi 4 ay olcak neredeyse hala gebelik yok ben her cocuk istediğim zaman bu filmi çekmek zorunda mıyım

Kızlar ya dün hsg cekildim ama ilk birinci ilacta giriste kaldı ıkıncı ilac verildi rahim tam gözüktü ama tüplerim tıkalı acılamadı.acaba kistlerim mi ilerlemeyi engelledi o yuzden mi basta rahim gözükmedi.kist falanda demedi olsa gözükür müydü ben önceki muayenelerimden biliyorum kistimin oldugunu.dün cekildim bugun hala lekelenmem var ama kahverengi kistimden mi kaynaklanıyor acaba dıye dusunmeden edemiyorum

2 kez rahim filmim cekildi.korkulacak hicbirsey yok.toplam 4 dak bile surmuyor.bosa korkuyorsun

Bende dün ilk defa anestezi almadan cekindim sancım cok fazla oldu ama ilaç vücuda girer girmez alerjik reaksiyon gösterdi vücudum fenalastim tansiyonum düştü konuşmakta ve nefes almakta çok güçlük çektim serum ve ignelerle anca kendime gelebildim çok nadir yaşanan bi durummus vücudu hassas olan kişilerde olabilirmiş bole durumlar çok şükür geçti bitti ama ben fenalasinca doktorum ne ilişki yasağı ile ilgili nede banyoyla ilgili bi bilgi veremedi antibiyotik yada fitilde yazmadi duş alsam sorun olurmu acaba

Seninki
Seninki istisnai bir durum olmuş mutlaka dr.a danışmalisin bence

Bende dün çektirdim rahim filmi. Anestezi olarak yaptırdım doktorum kendi öyle dedi pek birşey hissetmedim. Allahtan açık çıktı tüplerim 2ay deneme süremiz var dedi dr olmazsa aşılamaya geçicez. Şuanda biraz ağrım var daha. Bide dr 10 gün ilişki yasağı koydu normalde 3-5 gün duymuştum. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah bizlerde kolay hamile kalırız.

Ben bugün şişli echomar da rahim filmi çekildim.Çok iyi geçti sadece ilacı verirken çok hafif adet sancısı gibi sancım oldu.Başkada bir şey olmadı .Çok memnum kaldım.Herkese tavsiye ediyorum.Tüplerimde açıkmış.

Bende geçen ay çektirdm...

Gerek yok şimdilik diye kac aydir erteliyordum ve nihayetinde karar verdim çekilmeye...

İnternetten o kadar kötü yorum okudum ki insan ister istemez korkuyor ama tam olarak hiç bir şey hissetmedim

Bende şişli echomar da 500 tl çekildim....

Ve hiç bir şey hissetmedim ne bir acı ne de sızı

Hatta çekilirken ben bekliyorum illaki bir şey bir aci hissedecegim diye ama birde baktım ki çoktan bitmiş....

Zaten beş dakka bile sürmedi

Dedim bumuydu yaaai..... :)

Yani herkesin acı eşiği farklı derler bende öyle çok çık kırıldım birisi değilim o yüzden benim ki kolay çekti diyecem ama ben hiç bir şey anlamadım hissetmedim

Yalan yok dusuk yaparken ddoğum sancısı çekince acı kavramın değişti o yüzden ayrı bir korku olur diye korktum
Ama korktuğum gibi olmadı hayırlısı ile

Öncesinde yada sonrasında da herhangi bir ilaç vs vermediler...

Ben ne olur be olmaz diye geçen ay korundum bu ay kısmet bakalım ne olacak

İnşallah hepimiz hayırlısı ile sağlıklı bir bebeğimiz olur...bir an önce tabi....

Son düzenleme:
çok teşekkürler cevabınız için hayırlısıyla kucağınıza alın inşallah sizde herhangi bi rahatsızlık felan varmıydı acaba daha öncesinden nekadar tedavi görmüştünüz.
Pko. Var bnde adetlerim duzensidi 3 kez asilama yaptirdim ondan öncede klomen kullandim 4 5 ay

arkadaşlar bende rahim filmi çektirmiştim doktor tüplerin açık dedi ama raporda opak madde batın içine geçmemiştir yazıyor.ayrıcam tüp bebek uzmanlık alanı olan bi doktora gittim yakınlarımın şsteği üzerine biz düzenli ileşkiye girmiyoruz eşim herzaman olmuyor ayrıca kimyasal gebelik yaşadım bi tane yeni gittiğim doktor ...senin tüplerin kapalı yazıyor okumadınmı bunu dedi.muayene etti yumurtalıkların kötü görünüyor amh testi yapıcaz büyük ihtimalle senin rezervin azalmış tüp bebek yapıcaz bu kadar kolay bişey değil senin durumunda tutmama olasılığı var diye bir dürü şey söyledi.rahim filmini çeken doktoa dedim siz açık dediniz burda kapalı diyo..sen 3. günü adetin gel bakalım dedi...ayrıca bu yeni gittiğim doktor fsh ve e2 istedi onlar daha önce fsh 5 gibiydi e2 adetin 3. günü 54 çıkmıştı ..ayrıca adetin 25.günüde 72 çıktı bu değerler kötümü 25çgünü prolaktin 1 çıkmıştı doktor çok yii demişti.doktorlarmı oyalıyor ne oluyor anlamıyorum.amh sonucu gelince bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…