Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Merhaba arkadaşlar,
bu sabah echomar (Şişli^De)
sevgili Cevat Bey rahim filmimi çekti,
Sıfır ağrı diyebilirim çok memnun kaldım..
Tüplerde herhangi bir sorun yok, yalnız
rahimde perde çıktı, onun alınması gerekiyormuş. .

Selam arkadaşlar, ben de şimdi hsg den geliyorum. Çok şükür bir sıkıntı yok. Ağrı konusuna gelşnce anastezisiz çektirdim ağrı oldu ama dayanılmayacak gibi değildi. Hatta saniyelik bi sızı diyebilirim. Şuanda adet ağrısı gibi devam eden bir ağrım ve az da kanamam var. Bir iki gün böyle olması normalmiş. Çok ertelenecek birşey değil bence:) umarım bebiş konusunda ben de şanslılardan olurum.

Selam arkadaşlar, ben de şimdi hsg den geliyorum. Çok şükür bir sıkıntı yok. Ağrı konusuna gelşnce anastezisiz çektirdim ağrı oldu ama dayanılmayacak gibi değildi. Hatta saniyelik bi sızı diyebilirim. Şuanda adet ağrısı gibi devam eden bir ağrım ve az da kanamam var. Bir iki gün böyle olması normalmiş. Çok ertelenecek birşey değil bence:) umarım bebiş konusunda ben de şanslılardan olurum.

geçmiş olsun canım daha önce nasıl tedavi gördün acaba kaç ay? hsg sonrası hamilelik kolay oluyo inşallah hemen kalırısn:)

geçmiş olsun canım daha önce nasıl tedavi gördün acaba kaç ay? hsg sonrası hamilelik kolay oluyo inşallah hemen kalırısn:)
İnşallah canım aminnn.. çok teşekkür ederim. 1bçk yıllık evliyim, çikolata kistlerim vardı ama ilk altı ay hiçbir tedavi olmadan akılına bıraktık. Şubat ayında laparoskopi ile kistleri aldırdım. Doktoroum bir sıkıntı olmadığunı söyleyince bu zamana kadar gene akışına bıraktık. Hsg de de bir sıkıntı çıkmadı , bekliyoruz bakalım,bu ay sa bekleyip ocak ayında aşılama yaptıracağım artık galiba artık.

İnşallah canım aminnn.. çok teşekkür ederim. 1bçk yıllık evliyim, çikolata kistlerim vardı ama ilk altı ay hiçbir tedavi olmadan akılına bıraktık. Şubat ayında laparoskopi ile kistleri aldırdım. Doktoroum bir sıkıntı olmadığunı söyleyince bu zamana kadar gene akışına bıraktık. Hsg de de bir sıkıntı çıkmadı , bekliyoruz bakalım,bu ay sa bekleyip ocak ayında aşılama yaptıracağım artık galiba artık.

bende de pko var 6 aydır uğarşıyorum ama sonuç alamadım büyük ihtimal tüplerimde sıkıntı var birbirimize dua edelim ben bu ayda olmazsa tedaviyi bırakıcam bitkisel bişey deniycem hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun inşallah

Merhaba kızlar benim de tecrübem şu yönde oldu...Ben vajinal muayenede bile ağlayan bir tipim dolayısıyla rahim filmimi anestezi altında çektirdim...Çünkü çok araştırdır acılı olduğunu doktor bile söyledi bende hiç düşünmeden çektirdim..İyikide anestezili yapmışım yoksa ben zor dayanırdım...Nasıl doğum yapıcaksam böyle tırsarak...Neyseki sıkıntı yok bidahaki reglimde aşılama düşünüyoruz bakalım hayırlısı...

Arkadaslar bişey sormak istiorum rahim filmi devlet hastanesi çekiyo mu özel sordum 400 tl aşağı yok çok yüksek geldi bana şimdiden tsk ederim

Kizlar merhaba geceden beri aklima takildi benim bugun rahim filmi cekilecek anestezili iki gun sonra da genetik icin baska hastaneden daha onceden randevu almistim bugun verecekleri ilaçların genetik teste etkisi olur mu acaba genetik test cektiren vAr mi

Merhaba kızlar benim de tecrübem şu yönde oldu...Ben vajinal muayenede bile ağlayan bir tipim dolayısıyla rahim filmimi anestezi altında çektirdim...Çünkü çok araştırdır acılı olduğunu doktor bile söyledi bende hiç düşünmeden çektirdim..İyikide anestezili yapmışım yoksa ben zor dayanırdım...Nasıl doğum yapıcaksam böyle tırsarak...Neyseki sıkıntı yok bidahaki reglimde aşılama düşünüyoruz bakalım hayırlısı...
Kac yillik evlisinz acaba?

Merhaba hanımlar 10 gün evvel rahim filmi çektirdim filmden 4 gün sonra iliski oldu normla gecti fakat 2 gün sonra yine iliski oldu ama olmadı iliski esnasında kanamam oldu bizde bıraktık iki gün daha bekledik fakat yine kanamam oldu bugun 10.gun ve iliski esnasında kanama olması normal mi anlayamıyorum yoksa bi skinti mi var :KK43: basına böyle birşey gelen var mi sizler de durum nasıldı lütfen cevap verin :KK43: rabbim hepimizin yardımcısı olsun

Merhaba hanımlar 10 gün evvel rahim filmi çektirdim filmden 4 gün sonra iliski oldu normla gecti fakat 2 gün sonra yine iliski oldu ama olmadı iliski esnasında kanamam oldu bizde bıraktık iki gün daha bekledik fakat yine kanamam oldu bugun 10.gun ve iliski esnasında kanama olması normal mi anlayamıyorum yoksa bi skinti mi var :KK43: basına böyle birşey gelen var mi sizler de durum nasıldı lütfen cevap verin :KK43: rabbim hepimizin yardımcısı olsun
Ben geçen ay çektirdim en az 3-4 kanamam oldu benim de bence normal...Ben memleketimde olduğum için süreçte eşimin yanında değildim yani 1 hafta kadar ilişki olmadı..Sonuç olarak ilişki olsaydı kanamam devam ederdi belki yani normal bir durum yaşadığın

Kızlar ben de bugün rahim filmi çektirdi. Echomar da. çok hafif bir adet sancısı gibi bir sancı hissettim. O kadar. Benim de bir sorun görünmüyor. İnşallah bu ay gelir bebişimiz.

Herkese merhaba arkadaşlar belki soruma buradan yanıt bulurum . Ben geçen ay hcg çektirdim iki tüpte tıkalı çıktı ve malesef işlem sırasında açamadılar , doktorum daha gelişmiş bir sistem uygulayan bir hastaneye yönlendirdi ve yarın ilk kontrol için randevum var hcg için gün belirlenecek .bu işlemde de tüpler açılmaz ise ne gibi tedavi uygulanıyor biliyor musunuz ? Tüpler açılınca normal yolla mı hamile kalınıyor yoksa aşılama mı yapılıyor.
Benim 3 defa aşılama yapıldı sonrasında hcg çekildi tabi yaşımda 43 olduğu için çok vakit kaybetmek istemiyorum bu konularda bilginiz var mı ??

merhaba,
9 ocakta filmim çekildi. benim filmimi muayene olduğum kadın doğumcu çekti,çok abes bir soru gelebilir de,herkesin mi böyle oluyor?
Anestezi almadım, forumdaki yorumlarda ağrı olmazsa tüpler açıktır gibi bir izlenim edinmiştim, benim çekimimde de ağrı çok az oldu, ama bir tüpüm kapalı çıktı, diğeri de kısmen açık dedi doktor. kapalı olana da tam kapalı diyemeyiz gibi bi şeyler söyledi. sizce doktor mu değiştirmeliyim?

merhaba,
9 ocakta filmim çekildi. benim filmimi muayene olduğum kadın doğumcu çekti,çok abes bir soru gelebilir de,herkesin mi böyle oluyor?
Anestezi almadım, forumdaki yorumlarda ağrı olmazsa tüpler açıktır gibi bir izlenim edinmiştim, benim çekimimde de ağrı çok az oldu, ama bir tüpüm kapalı çıktı, diğeri de kısmen açık dedi doktor. kapalı olana da tam kapalı diyemeyiz gibi bi şeyler söyledi. sizce doktor mu değiştirmeliyim?
Canım sonucu başka doktor göster bence ben de bu ay cekiLicem allahın izniyle geçen ay cekilicem tim aksilik oldu gidemedim vardır herseyde bir hayır diorum o yüzden bu ay gidicem özel de mi cektirdin özelde genelde anestezi cekio lar devlette anestezisiz cekio lar die biliorum

Bende cekindim basta korktum cevremden hic olumlu bisy duymadım. Anlattiklari kadar ürkütücü degilmis. 2 dk bile sürmedi kasmadıktan sonra hic bir sey olmaz. Sonuc temizz ☺ cok sukur

Merhaba arkadaslar benimde bi sorum olacak iki yildir cocugumuz olmuyor rahim filmi henüz hic cektirmedim doktorum gerek görmedi ultrasonda görünüyor ztn dedi bu tüplerin kapali oldugunu felan göremez degilmi? Belki sacma oldu kusura bakmayin ama merak ettim artik ben teklif etmeyi düsnüyorum doktoruma hsg cektirmeyi cünkü 3 kere klomen kullandim yumurtaliklarim gelistigi catladigi halde hamilelik olusmadi ne diyorsunuz lütfen cvbinizi bekliyorum tskler

Merhaba arkadaslar benimde bi sorum olacak iki yildir cocugumuz olmuyor rahim filmi henüz hic cektirmedim doktorum gerek görmedi ultrasonda görünüyor ztn dedi bu tüplerin kapali oldugunu felan göremez degilmi? Belki sacma oldu kusura bakmayin ama merak ettim artik ben teklif etmeyi düsnüyorum doktoruma hsg cektirmeyi cünkü 3 kere klomen kullandim yumurtaliklarim gelistigi catladigi halde hamilelik olusmadi ne diyorsunuz lütfen cvbinizi bekliyorum tskler
Canım bende asilama oldum klomen catlama ignesi negatif ve iki aydır gidiorum iki hatanede hgs makinası bozuk oluo vardır bundada bir hayır diorum ama bence çektir benim bu ay yine kaldı önümüzdeki ay gidicem allah izin veirirse

X