Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Film ben de çekindim nisan ayında
Ama hala hamile kalamadım (

Merablar bende dun çektirdim anestizili agirlarim fln oldu aksam ama iyim simdi agri kesici verdi 2 tane o iyi geldi sanirim. Umarum hayirlisiyla hamile kalirim

Merhaba arkadaslar yorumlari okuyorum herkes agrili anestezili diyor benim doktorum istedihinde bende cok korkmustum tabi yorumlari okuyunca ama kacis yoktu randevumu aldim ve anestezi yok herseyi anlatyilar agri olmiycak son teknoloji dediler ve cekildim inanin korkacak hic birsey yok sadece siringayla veedikleri ilac tuplere gecince saniyelik regl agrisi ki benim regl agrim daha yogun oluyor sonrasinda kalkip yurudum agri falan olmadi hic korkmayin ertelemeyin derim.

Ben bir yıllık evliyim eşimle ilk altı ay ayriydik(farklı sehirdeydik iş sebebi)..son iki ay içinde bebek için 6 deneme yaptık ama hamile kalmadim..doktora gittim yalnız buradaki yorumları okuyup ordan akıl alarak doktora 8 aydır deniyoruz dedim( yalan söyledim buradaki hanımlar değilse ilgilenmiyor dedi şimdi pismanim) doktor rahim filmi istedi şimdi çok ağrılı diye yazmış hanımlar şuan çok korktum ne yapsam denemeye devam mı etsem yoksa rahim filmi cektirtsem mi akıl verir misiniz yaş:30

Bi kac ay daha deneye bilirsiniz ama yasiniz ilerliyor diye dusunurseniz cektirin

Canim korkucak hic bisey yok erteleme ferim bence benim dusukten sonra doktorum.istedi tedirgundim ama sulur temiz cikti agrisi sizisi hic olmadi eger normal sekilde gebe kalamazsan asilama oncesi zaten yaptirmak zorunda kalicaksin bide oyle dusun

Bncede ertleme cnm ben de iki yıllık evliyim bi sene olmadn gimtistim iyikide gitmişim tedaviye daha erkn başladık

Hsg çok faydalı bence en baştan beklemeden çektirilmesi gerekiliyor ben tüplerimin kapalı olduğunu bilmeden 7 ay boşa geçirmişim korkmayın kızlar çok ağrı bile olsa anlık bişi işlem bittikten sonra geriye hiç bişi kalmıyor

Tesekkur ederim yorumlarınız için.doktorun verdiği tarihte izin alamiyorum aslında rapor alırım ama başka bir ile gidiyorum doktora ve eşim ve ben musait olamıyoruz...rahim filmi için adetli iken mi bittikten sonra mi gidiyoruz ?

Canim bana doktorum adetin bittikten 3 gun icinde demisti cekildigim yerde ayni sekilde dedi yumurtlama oncesi olmasi lazim benim reglim 6 gun suruyo 9. Gun cekilmistim bir cok kiside folmden bir iki ay sonrasi hile kaliyo hayirlisi bekliyorum bende

Bittikten hemen sonra canım yumurtlama döneminde olmaman lazım ve adetten sonra hiç ilişki olmaması gerekiyor hamilelik ihtimaline karşı önlem olarak

Canim bana doktorum adetin bittikten 3 gun icinde demisti cekildigim yerde ayni sekilde dedi yumurtlama oncesi olmasi lazim benim reglim 6 gun suruyo 9. Gun cekilmistim bir cok kiside folmden bir iki ay sonrasi hile kaliyo hayirlisi bekliyorum bende
Bende Ağustos ta çektirdim ilk adetimi gördüm olmadı ama 6 ay şans çok diyorlar genelde ilk 3 ay da hamile kalınıyormuş nasip tabii herseyden önce ben de bekliyorum heyecanla çok düşünmemeye çalışarak

Rabbim isteyen herkese nasip etsin arkadaslar bende çektirdim bu ay bekliyorum insallah olur

Kızlar doktor bana da rahim filmi çekilelim dedi ama benim endişelerim çok fazla
Canım endişe etme mutlaka çektir anlık bi ağrı sadece hem dur bakalım daha doğum yapıcaz biz inşaAllah rahim filmi de neymiş :)) sakın korkma ben çok pişman oldum bebek ister istemez hemen çektirmediğime meğer tüplerim tıkalıymış 7 ayım boşa gitmiş benim

Doğru Haklısın ama işte insanın elinde değil.. Peki ne zaman çekildin canım ve anestezili mi ?

Doğru Haklısın ama işte insanın elinde değil.. Peki ne zaman çekildin canım ve anestezili mi ?
Ağustos ta çektirdim canım anestezi istemedim 5 dakikalık bir işlem için bende masaya yattığımda korkudan bacaklarım titriyordu ama doktor çok güzel sakinleştşrdi muhabbet ede ede yaptığı işlemleri tek tek açıklayarak yaptı tüplerim tıkalı olduğu için işlem anında biraz canım yandı ama adet sancısı nın biraz fazlası gibi aşırı bişi yok 3 kere basınçlı ilaç verdi içime çok şükür açıldı tüpler

Hadi Hayırlısı çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda bebişin olur..ben şuan klomene başladım önümüzdeki aylarda film çekilecem eğer ki hamilelik olmazsa Hayırlısı inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…