Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Merhaba hayırlı olsun gebeliğiniz vaktinde sağlıcakla kucağınıza alın inşallah. En doğru sonuç vajinal ölçümle oluyor karından uzunluk fazla çıkabiliyor. Bir de istirahat eder yatarsanız uzunluk sabit kalır yada uzar. Bizlere ne yazık ki hareket etmek yaramıyor. Perinatologlar daha dikkatli bu konuda normal kadın doğumcular gözden kaçırabiliyor.

Sağol canım çok şükür sona geldik sayılır kasılmalarım var ama idare ediyoruz. 36-37 ler şuan hedefim 🙏 hayırlı zamanda sağlıcakla gelsin inşallah
Çok teşekkür ederm yanıtınız için. Evladınızı sağ salim alın kucağınıza inşallah. 🙏🏻

Selam kızlar bugün kontrole gittim bebek gayet iyi ama kasılmalarım bazen günde 6 kez oluyor diyince doktor yatış verip 24 saat takip edelim o zaman dedi. Bende yatmak istemedim küçük kızım var hemde virüs dolayısıyla çekiniyorum dedim. Nst ye girdim normal çıktı. Şimdi pazartesi gününe kadar takip et kasılmalarını tekrar gel nst ile bakalım duruma göre karar verelim dedi. Ciğer geliştirici iğneyi yapmak icin takip edicez her ihtimale karşı.
İyi akşamlar canım ne durumda kasılmaların merak ettim?

İyi akşamlar canım ne durumda kasılmaların merak ettim?
Bugün nst için çağırmıştı tekrar gittik bir sorun çıkmadı çok şükür magnezyumu düzenli kullanmaya başlayınca kasılmalarım azaldı normale döndü. Haftaya tekrar nst ye giricem 35. Haftayı doldurmaya çalışıyoruz. Sonrası için doğum planlaması yapıcaz🤲 sen nasılsın canım?

Bugün nst için çağırmıştı tekrar gittik bir sorun çıkmadı çok şükür magnezyumu düzenli kullanmaya başlayınca kasılmalarım azaldı normale döndü. Haftaya tekrar nst ye giricem 35. Haftayı doldurmaya çalışıyoruz. Sonrası için doğum planlaması yapıcaz🤲 sen nasılsın canım?
Maşallah sevindim canım
Magnezyum olarak ne kullanıyorsun?
Az kaldı ya senin hayırlısıyla az beklesin daha kuzucuğun inşallah 😊

Şükür iyiyim ben hareketler ne zaman düzene giriyor bizim oğlan bazen çok sakin hiç yok gibi...

Maşallah sevindim canım
Magnezyum olarak ne kullanıyorsun?
Az kaldı ya senin hayırlısıyla az beklesin daha kuzucuğun inşallah 😊
Magnorm diye suya atılandan vermişti ben çok sevmedigim için tatlı içecek gibi bişey düzenli kullanmamıştım. Şimdi korkudan içiyorum hergün iyi geldi 😌 çok şükür az kaldı canım darısı başına inşallah

Şükür iyiyim ben hareketler ne zaman düzene giriyor bizim oğlan bazen çok sakin hiç yok gibi...
Benim ilk gebeliğimde kızımda çok hareketliydi bu da öyle. Herhalde sürekli yattığım için diyorum. Çünkü anne hareket halindeyken uyurmus bebekler. Ben hep erken haftalarda hissettim hareketlerini. Büyüdükçe daha güçleniyor tekmeler itmeler

Magnorm diye suya atılandan vermişti ben çok sevmedigim için tatlı içecek gibi bişey düzenli kullanmamıştım. Şimdi korkudan içiyorum hergün iyi geldi 😌 çok şükür az kaldı canım darısı başına inşallah
Aa ben çok sevdim onu severek içiyorum 😊
Amin inşallah canım sen hazırlamışsındır çantaları, isim ne olacaktı prenses /prensin?

Seneler sonra bu topike tekrar yazacağım aklıma gelmezdi:) ilki 6 haftalıkken diğerinde 15 haftalıkken normal doğum ile kaybettikten sonra rahim ağzı yetmezliği teshisi konunca 3. Gebeligimde serklaj dikişle dünyaya getirdim. Şimdi yine hamileyim 7. Haftadayim ve bugün çok hafif kanama oldu. Sizinde ilk haftalarında oluyor muydu böyle? İnanın beynim durmus gibi unuttum herşeyi...

Seneler sonra bu topike tekrar yazacağım aklıma gelmezdi:) ilki 6 haftalıkken diğerinde 15 haftalıkken normal doğum ile kaybettikten sonra rahim ağzı yetmezliği teshisi konunca 3. Gebeligimde serklaj dikişle dünyaya getirdim. Şimdi yine hamileyim 7. Haftadayim ve bugün çok hafif kanama oldu. Sizinde ilk haftalarında oluyor muydu böyle? İnanın beynim durmus gibi unuttum herşeyi...
Hayırlı olsun öncelikle
Ben hamile olduğumu "adet kanaması" olarak bildiğim kanama ve arkasına bitmeyen lekelenme sebebiyle de. A gittiğimde öğrenmiştim o zamandan beri de progestan kullanıyorum

Merhaba serklaj işlemini kaç mm Ken yapıyorlar acaba

15 gunde bir gidin lutfen
Vajinal usg ile mi baktılar
Bana 20.hafta ve sonrası birden kısalma olabileceğini soylemişlerdi
Progestan fitil kullanıyor musunuz?
15 gün sonra çağırdılar canım ben dedim progestan vercekmisiniz dedim yok şimdilik gerek yok dedi bende korktum ilk çocuğum 35 haftalık doğdu ama onda böle bi sorun yoktu başka sorundan erken doğum olmuştu. Normal uzunluk kaç mm olmalı

15 gün sonra çağırdılar canım ben dedim progestan vercekmisiniz dedim yok şimdilik gerek yok dedi bende korktum ilk çocuğum 35 haftalık doğdu ama onda böle bi sorun yoktu başka sorundan erken doğum olmuştu. Normal uzunluk kaç mm olmalı
Anladım şimdi
ilk gebelikte böyle bir şey olmadığı için takip ediyorlar sizi benim de ilki zamanında doğuğuiçin takip demişti Zeynep Kamil hastanesi

Sanırım 40mm altı olmaması lazım emin değilim

X