Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Arkadaşlar bugün kontrole gittim.şükür bir sıkıntı yok.proluton depot haftalik kullanıyorum.doktora progestan ve nidicart sordum.gerek yok iğne yeterli.onlar rutin olarak kullanılan şeyler değil dedi.iğneyi haftalik yaptır ve enfeksiyona dikkat et yeterli dedi şikayetim olmadigin sürece 1 ay sonraya çağırdı.ama benim kafama takılıyor.burda sanirim herkes proluton dışında progestan ve nidicart türevi bir ilaçda kullaniyor.progestan ve nidicart kullananlar kaçıncı haftalarda başladınız?

Arkadaşlar bugün kontrole gittim.şükür bir sıkıntı yok.proluton depot haftalik kullanıyorum.doktora progestan ve nidicart sordum.gerek yok iğne yeterli.onlar rutin olarak kullanılan şeyler değil dedi.iğneyi haftalik yaptır ve enfeksiyona dikkat et yeterli dedi şikayetim olmadigin sürece 1 ay sonraya çağırdı.ama benim kafama takılıyor.burda sanirim herkes proluton dışında progestan ve nidicart türevi bir ilaçda kullaniyor.progestan ve nidicart kullananlar kaçıncı haftalarda başladınız?
Canım herşeyin yolunda olmasına sevindim. Daha öncede konuşmuştuk proluton Depot progestan ilacıyla aynı şey sadece biz günlük fitil olarak kullanırken sen depo şeklini haftalık kullanıyorsun yani aynı şey aslında ☺️ ben gebeligimin başından beri progestan fitil kullanıyorum ekstra magnezyum ve vitaminlerim var. Nidicard hiç kullanmadım ilk gebeliğimde de bunda da. Adalat diye çok kısa süreli bir ilaç kullanmıştım kasılma ve sancım olunca ilk gebeligimde o da doğuma yakındı. Doktoruna güven lütfen..

Beni 15.gün sornaya çağırdı ama.randevu bulamıyorum baska hastaneye aldım..progestan ben 7.haftadan beri kullanıyorum.Bence sen iğne kullandığın icin gerek yoktur

Kizlar size bir sorum var benim dogumum Allah izin verirse sezeryan ile olacak bu serklaji nasil alacaklar bileniniz var mi ?

Canım herşeyin yolunda olmasına sevindim. Daha öncede konuşmuştuk proluton Depot progestan ilacıyla aynı şey sadece biz günlük fitil olarak kullanırken sen depo şeklini haftalık kullanıyorsun yani aynı şey aslında ☺️ ben gebeligimin başından beri progestan fitil kullanıyorum ekstra magnezyum ve vitaminlerim var. Nidicard hiç kullanmadım ilk gebeliğimde de bunda da. Adalat diye çok kısa süreli bir ilaç kullanmıştım kasılma ve sancım olunca ilk gebeligimde o da doğuma yakındı. Doktoruna güven lütfen..
İşte bunlar hep herseyi didik didik irdelemekten oluyor 😄 şaka bi yana burda da face grubunda da iğneyle beraber ayrıca progestan nidicart gibi şeyleri okuyunca acaba eksik birsey mi yapıyorum endişesi oluştu.ikisi de progesteron aslında biliyorum ama iste endişe geldiği zaman irdeliyorum istemeden.

Beni 15.gün sornaya çağırdı ama.randevu bulamıyorum baska hastaneye aldım..progestan ben 7.haftadan beri kullanıyorum.Bence sen iğne kullandığın icin gerek yoktur
Evet sanırım öyle.zaten içeriği de aynı.1 ay uzun geldi hep 2 haftada 1 çağırıyordu.3 haftada giderim diye düşünüyorum inşallah bir şikayetim olmazsa.

Benim ilk doğumum sezaryendi doktor dikişi sezaryen esnasında almış ☺️ maşallah sonlara gelmişsin canım belli mi doğum tarihiniz ?
Kizlar size bir sorum var benim dogumum Allah izin verirse sezeryan ile olacak bu serklaji nasil alacaklar bileniniz var mi ?

Merhaba bend
Merhabalar benimde ray problemim var.bi 27 haftalik kaybim sonrasinda 38 haftalik günümde dogum şimdi ise 10 haftalik hamileyim yine.önceki hamileliğimde wc ve yemek harici kalkmadan istirahat ettim rahim boyumda da hiç kısalma olmadi normal bi gebenin boyundaydi.simdi ise bi kızım var ve haliyle arada kalkmak zorunda kalicam.sizler de mecbur yemek pişirmek için yada başka işler için kalkmak zorunda misiniz bi problem oluyo m
Me
Merhabalar benimde ray problemim var.bi 27 haftalik kaybim sonrasinda 38 haftalik günümde dogum şimdi ise 10 haftalik hamileyim yine.önceki hamileliğimde wc ve yemek harici kalkmadan istirahat ettim rahim boyumda da hiç kısalma olmadi normal bi gebenin boyundaydi.simdi ise bi kızım var ve haliyle arada kalkmak zorunda kalicam.sizler de mecbur yemek pişirmek için yada başka işler için kalkmak zorunda misiniz bi problem oluyo mu
rhaba benim de 27 haftalık kaybım var sizin kaybınızın nedeni belli mi

Benim önceki doğumda,doğumdan sonra hastaneden çıkmadan almışti doktor.genelde sezaryende alınıyor.basit bir işlem ağrı falan olmuyor.
Evet sezeryanda alsin lutfennnn 😊😊
Benim ilk doğumum sezaryendi doktor dikişi sezaryen esnasında almış ☺️ maşallah sonlara gelmişsin canım belli mi doğum tarihiniz ?
Doktorum 10 gunde bir kontrole cagriyor duruma gore karar veriyor en az iki hafta en cok dort hafta sonra dedi bidahaki kontrolde gun verecek galiba bende sabirsizlikla bekliyorum.
İlkinde doğumdan iki ay sorna filan kliniğinde muayene pozisyonuna almıştı dr.um
Yani her doktorun kendince bi teknigi var bende sezeryanda ben anlamadan alsin istiyorum. Kontrolde sorarim artik .

Merhaba bend

Me

rhaba benim de 27 haftalık kaybım var sizin kaybınızın nedeni belli mi
22 haftada açilmam olmuştu acil dikiş atildi 1 ay kadar kalkmadan yattim ama enfeksiyon sebebiyle dikisim çürümüş dedi doktor 2012 yiliydi tekrar doktora muayneye gittigimde nişan gelmisti acil doguma alindim

Enfeksiyon cok önemli bu sayfa sayesinde kendi doktorum oldum cok sükür 2.ci yavrumu günde 3 litre su icerek taharet yaparken sirkeli su kullanarak hic bi sıkıntı yasamadan zamanimda dogum yaptim

Aslinda sezaryandan once alinmasi gerekiyomus cunku kasilma oldukca rahim agzi zarar görüyomuş benim doktorum malesef beni bu yüzden mağdur etti dogum sonrasi dikisi unutmus bu yüzden adet düzensizligi yasadim bircok doktora gittigim halde anlamadilar 5 yil boyunca dikisi göremediler yok yere yara var diyip yaktilar sonraki gittiklerimde istemedigimiz yerde et beni var tehlikeli bi operasyon gerekiyo diyip bilmedikleri bi ameliyata giricektim cok sükür baska gittigim doktor anlayip kurtardi beni .dogum sonrasi alip almadiklarini özellikle sorun lütfen

22 haftada açilmam olmuştu acil dikiş atildi 1 ay kadar kalkmadan yattim ama enfeksiyon sebebiyle dikisim çürümüş dedi doktor 2012 yiliydi tekrar doktora muayneye gittigimde nişan gelmisti acil doguma alindim

Enfeksiyon cok önemli bu sayfa sayesinde kendi doktorum oldum cok sükür 2.ci yavrumu günde 3 litre su icerek taharet yaparken sirkeli su kullanarak hic bi sıkıntı yasamadan zamanimda dogum yaptim
Çok geçmiş olsun enfeksiyon derken idrar yolu enfeksiyo mu bende de vardı çünkü yoksa vajinal enfeksiyon mu

X