Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Dr ne dedı 26+6 benım bugun 960 980 grlar cnm normal yanı senınde az degıl muz kasar yumurta et ye cnm
Canım doktor iyi dedi zaten ben kizimida 36 haftada 4 kilo doğurdum maşallah ama yediğim tek şey kasad peyniri benim yani en fazla tukettigim ürün doktor kızın daha kiloluydu dedi ama buda 4 e yakın doğar inşallah belki 4 te dogabilir daha 7 8 hafta var Allah izin verirse

Söyle bir durum var zaten ben çok yiyen biriyim hamilelik te yiyip doymayanlardanim malesef ben yedikçe bebekte kilolu oluyor aslında normal bu kadar yemeye 🙄🙄🙄

Canım doktor iyi dedi zaten ben kizimida 36 haftada 4 kilo doğurdum maşallah ama yediğim tek şey kasad peyniri benim yani en fazla tukettigim ürün doktor kızın daha kiloluydu dedi ama buda 4 e yakın doğar inşallah belki 4 te dogabilir daha 7 8 hafta var Allah izin verirse
Cnm ben 2300 dogmusum onemlı olan cok kılolu olması degol saglıklo olması ons kılo alırlar benımkılerde nerdyse 1 kılolar yeterı kadar olsın ıns

Kesıp denermı acaba sancım ne duruma gelcek dıye yenıden baslıcakmj dıye endolle acı hıssetmıyorum ama nefes daralıyo cnm adalat nıdılat benım drum cok tehlıkelı dıyor bakalım nabıcak nasıl tedavı ızlıcek buraz bırakalımmı dıcek senın sancın nasıl oluyo canın yanıyomu sureklı ılaca ragmen yoksa sertlesmemı hıssedıyosın
Endol daha tehlikeli bir ilaç doktorum 3 günden fazla kullanmanın bebek açısından sıkıntı yaratacağını söylemişti bende nidicard kullanıyorum ona rağmen kasılmalarım var ama artık yapacak birşey yok sürekli dinlenme halindeyim

Kızlar 23+6 haftalık hamileyim 1 ay önce 2.89 olan rahim ağzım 2.60 a düşmüş. Gerçi bu ay biraz yordum kendimi ondan olabilir. Çok üzgünüm. 1. Gebeliğimde sıkıntı yoktu 39. Haftada sezaryanle doğum yapmıştım. Doktor dinlen dedi fitil verdi. Ama ćok korkuyorum bebeğime bir şey olacak diye dualarinizi bekliyorum çok kötüyüm sabahtır ağlıyorum

Kızlar 23+6 haftalık hamileyim 1 ay önce 2.89 olan rahim ağzım 2.60 a düşmüş. Gerçi bu ay biraz yordum kendimi ondan olabilir. Çok üzgünüm. 1. Gebeliğimde sıkıntı yoktu 39. Haftada sezaryanle doğum yapmıştım. Doktor dinlen dedi fitil verdi. Ama ćok korkuyorum bebeğime bir şey olacak diye dualarinizi bekliyorum çok kötüyüm sabahtır ağlıyorum
Canım benim o haftada 1.2 ydi neyden korkuyorsun sen 😀 gayet yolunda seninki

Endol daha tehlikeli bir ilaç doktorum 3 günden fazla kullanmanın bebek açısından sıkıntı yaratacağını söylemişti bende nidicard kullanıyorum ona rağmen kasılmalarım var ama artık yapacak birşey yok sürekli dinlenme halindeyim
Evet zatarlı ama adalat nıdılat hıc vermedı bana bıraktım. Oyle kasılmam yok ama cuma gubu konusucaz yenıden bakalım 32 ye kadar verıyolar zaten endolu

Benım 25 haftada 10 mm kaldı dıkısle 28 e geldık daha tamamen acılmadı korkma dinlen bol bol agar ıs yapma

Oh afıyet olsun ben pek acıkmıyorum cok canım busey cekmelı aman kac kılo aldın
Canım kizimda 38 kilo aldım ama onda yatalaktim hiç kalkmadim 106 kiloyla doğuma girdim oğluma 66 kiloyla hamile kaldım şu an 92 kiloyum malesef 🙄🙄🙄yine diyetisyen ve spor yolu gözüktü bana kizimdada 1 yılda 40 kilo verdim çok şükür bakalım hayirlisi ile doğsun yine verilir ama bennasiri yiyorum yani elimde degil çok acikiyorum artık yemek yemekten yoruldum

3 5 kilo ile hamileliğini bitirenler helal olsun onlara😂😂😂beni doğumdan sonra dahiliye doktoru obezite yazıp direk diyetisyene göndermişti 10 günlük doğum yapmıştım 😂😂😂

X