Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Kızlar dün gece 10da doğum yaptım. Bebeğim 1700gr doğdu. Çok şükür sağlıklı ama biraz kuvezde kalacak tabi. Ama benim dikişlerim fena sızlıyor. Bugün akşama doğru taburcu olacağım. Bebeğim de 3hafta kadar kuvezde kalacakmış. Allah hepinizin bebeklerini zamanında kucağıniza almayi nasip etsin♥
Cnm gözünaydın bian önce küvözdende çıkar gelir kollarına inş

Hepinize teşekkürler arkadaşlar. Süt sağıp duruyorum zaten. Bugün stokladik. Hergun gelip süt getireceğim. İşin kötü yani bebegin yanına almiyolar pandemiden dolayı. Sadece içeriden resim çekip getiriyorlar. Neyseki doğumda yanıma getirdiler öpüp kokladım♥♥
Erken doğum mu yaptınız çok geçmiş olsun ve gözünüz Aydın

Hepinize teşekkürler arkadaşlar. Süt sağıp duruyorum zaten. Bugün stokladik. Hergun gelip süt getireceğim. İşin kötü yani bebegin yanına almiyolar pandemiden dolayı. Sadece içeriden resim çekip getiriyorlar. Neyseki doğumda yanıma getirdiler öpüp kokladım♥️♥️

Selam canım nasıl oldunuz, sen nasılsın, kuzu nasıl💛

Kızlar dün gece 10da doğum yaptım. Bebeğim 1700gr doğdu. Çok şükür sağlıklı ama biraz kuvezde kalacak tabi. Ama benim dikişlerim fena sızlıyor. Bugün akşama doğru taburcu olacağım. Bebeğim de 3hafta kadar kuvezde kalacakmış. Allah hepinizin bebeklerini zamanında kucağıniza almayi nasip etsin♥️
Arkadaşım hayırlı olsun inşallah gecmiş olsun her ikinizede,, sıkma canını bebekler dogduklarında ödemlerini atıyorlar o yüzden kiloda düşme oluyor,, yavrunu kucağına alana kadar iyi dinlen güzel iyileş 3 saate bir sağma işlemi yap önce düsük ayarda 5 dk sonrada yüksek ayarda 10 dk savaşçı yavrun atlatacak 2 kiloya ulasınca insallah o kuvezden de çıkacak ciger gelistiricinin gercekten cok faydası var cennet kokulu melege Rabbim tez zamanda sağlık versin

Kızlar nasılsınız dr a gıdıyorum sımdı kasılmam var bazen guclu bazen normal adalat nıdılat dr bebege sakıncalı dıye vermıyor bakalım ne yapacak korkuyorum sızler kullandınızmı kasılmalarda pekı bu ılacları kacar tane ve bır sıkıntısı oldumu dua edın banada🥺

Herkese merhaba ben annemi kaybettim cenazesine duasına yikamasina katilamadim tek kiziydim onu ugurlayamadim karnimdaki bebegime cok sevinmis son gunlerinde bile aman kizim sakin kalkma dedigi aklımdan cikmiyor simdi tek dileģim onun adini yasatanilecegim zeynep kizimin biraz daha dayanmasi ve ize kavusmasi ve teselli olmamiz.Lutfen bize de dua edin.

Herkese merhaba ben annemi kaybettim cenazesine duasına yikamasina katilamadim tek kiziydim onu ugurlayamadim karnimdaki bebegime cok sevinmis son gunlerinde bile aman kizim sakin kalkma dedigi aklımdan cikmiyor simdi tek dileģim onun adini yasatanilecegim zeynep kizimin biraz daha dayanmasi ve ize kavusmasi ve teselli olmamiz.Lutfen bize de dua edin.
Başın sağolsun canım Allah bebeğine ömürler versin

Kızlar nasılsınız dr a gıdıyorum sımdı kasılmam var bazen guclu bazen normal adalat nıdılat dr bebege sakıncalı dıye vermıyor bakalım ne yapacak korkuyorum sızler kullandınızmı kasılmalarda pekı bu ılacları kacar tane ve bır sıkıntısı oldumu dua edın banada🥺
Cnm ben adalat kullanıyorum nidilat vermedi
Ama diğer gebeliğim de ikisinide vermişti
İnş güzel sonuçlar alırsın

Cnm başın sağolsun Allahım rahmet eylesin inş
😔😔😔

Çok üzüldüm rabbim yardımcın olsun 😔 eminim sağlıcakla alıcaksın kucağına hepimiz bir gün gideceğiz bu dünya dan kendine rahatlık ver kaçıncı haftadasın bu arada

Anlamadim ne zarari varmis bende kasilma icin nidilat kullandim kasilnayida qayet onluyo canim

Allah rahmet eylesin canim Mekani cennet olsun cok

dua edicem kuzuna ve sana

Anlamadim ne zarari varmis bende kasilma icin nidilat kullandim kasilnayida qayet onluyo canim
Bebege zararlı dıyo cnm bılmıyom kı 25 lerde coktı sancım kapalı rahım agzım uzunlukta ıyı bebekler buyudugu ıcınde oluyo sanrm stresmı yapıyorım acaba anlamadn

Bizde dikis oldugu icin kasilma oluyoda nidilat ve adalat hepimiz kullandik kuzum biz ama her doktorun tedavi sekli farklidir tabi bende nidilat kullandim balkes arkadasimizda kullandi
Bebege zararlı dıyo cnm bılmıyom kı 25 lerde coktı sancım kapalı rahım agzım uzunlukta ıyı bebekler buyudugu ıcınde oluyo sanrm stresmı yapıyorım acaba anlamadn

Bana vermedı nstde. Sancı 25 cıktı bıkac kere ama acılmam kısalmam yok yalancı sancı dedı oladı bende mı kullansam
Bilmiyorumki cnm Dr un kullanma dediyse ben kullan diyemem onlar tansiyon ilacı normalde ben adalat 30 kullanıyorum hergün bi yanetkisini görmedim ama vücudumda bişiler yapıyomıdur bilemiyorum açıkçası banada 26. Haftada verdi sanırım yanlış hatırlamıyosam serviks 17e düşmüştü öncesinde vermedi

Allah rahmet eylesin. Bol sabırlar diliyorum size😔😔

Bilmiyorumki cnm Dr un kullanma dediyse ben kullan diyemem onlar tansiyon ilacı normalde ben adalat 30 kullanıyorum hergün bi yanetkisini görmedim ama vücudumda bişiler yapıyomıdur bilemiyorum açıkçası banada 26. Haftada verdi sanırım yanlış hatırlamıyosam serviks 17e düşmüştü öncesinde vermedi
Tabı sıkıntılı durum olursa belkı de verır ıns plmaz da kullanmam cnm su 28 lerı bır gorsek cok korkuyorum

Arkadaşım başın sağ olsun Rabbim geride kalanlara sabir versin,, bu dünya da cektiği sıkıntı ahirette gunahlarına kefaret olsun mükafatlansın cennetle insallah,, bol bol dua et arkadaşim kendini ve yavrunu düşün anneciğinde böyle isterdi eminim zaman ve sabır en iyi ilaç Rabbim kulu icin hayırlısını bilendir

X