Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
BirincideB yoktu ikincide 19.haftada acil atıldı 3 cm açıklık vardı enfeksiyon yüzünden 24 de doğdu 3 gün yaşadı yavrumyşimdi iyi bir doktor buldum annem baktı yattım hep 13 de dikiş atıldıa18 de açılma olduo2 cm e yakın ve enfeksiyonum da 18 civarında idi hep doktorun ümidiüyoktu ama Rabbim bubhaftayı nasip etti şükürler olsun
Rabbim neyi nasip ederse onu yaşıyoruz bende 4 ay hiç kalkmadan yattım yattııgım yerde açılma olmuş enfeksiyonda tetiklemiş olabilir bilinmiyor. Ama neyi yaşıcaksak onu yaşıyoruz. Doktora izmiremi geliyorsun manisada mı doktorun canım

Rabbim neyi nasip ederse onu yaşıyoruz bende 4 ay hiç kalkmadan yattım yattııgım yerde açılma olmuş enfeksiyonda tetiklemiş olabilir bilinmiyor. Ama neyi yaşıcaksak onu yaşıyoruz. Doktora izmiremi geliyorsun manisada mı doktorun canım
Osmaniye ye geldim canım ailemin yanına manisada kaynanalarr var orda pek ilgilenmediler annem baktıbsağolsunburda çok iyi bir doktor var ona gittim hep hamilelik öncesinde dahil

BirincideB yoktu ikincide 19.haftada acil atıldı 3 cm açıklık vardı enfeksiyon yüzünden 24 de doğdu 3 gün yaşadı yavrumyşimdi iyi bir doktor buldum annem baktı yattım hep 13 de dikiş atıldıa18 de açılma olduo2 cm e yakın ve enfeksiyonum da 18 civarında idi hep doktorun ümidiüyoktu ama Rabbim bubhaftayı nasip etti şükürler olsun
Canım enfeksiyon derken ne enfeksiyonu oldu ve nasıl belirtileri vardı

Ben kötüyüm 13. Haftadayım Salı günü serklaj oldum dört gün yattım dün taburcu oldum hastaneden sabah kasılma yaşayarak uyandım. Daha önce 20 haftalık kaybım olduğu için kasılmayı tanıyorum. Neyse acil geldik doktor yatırdı gene Allah’ım ne zaman bitecek bu işkence bedenen değil ama psikolojik olarak resmen işkence çekiyorum. Benden başka bu kadar küçük haftada kasılma yaşayan yoktur heralde ilaçlarıma daha ilaç eklendi bi torba ilaçla geziyorum dikiş olsada kasılmalar sıkıntı biliyorum dikşime çok güveniyorum iyi atıldığına Emin’im fakat kasılmalarım başlarsa ne kdr gider bilmiyorum
Anim gecmis olsun inan ben 7 haftaligim suanda dahi kasiliyorum beterin beteri var kasila kasila 40 haftada sezeriyana alindim ben fitil olarak progeatan aliyordum arada da endol 30 dan so ra nidilat oyle oyle gecti zaman canim mecbur cekiyorsun booolca dua et aklinda bulunsun kasilma = ben

Canım enfeksiyon derken ne enfeksiyonu oldu ve nasıl belirtileri vardı
Açıklık tan dolayı rahim enfeksiyon çekiyor dedi doktor dama o zamanlar ben birşey bilmiyordum burayı 2.bebeği kaybettikten sonraskeşfettim tahlil falan yapmamıştı doktor su gibi akıntı oluyordu mukus gibi tetnoz iğnesi oldum iki gün sonrada penisilin iğnesi o gece kanlı akıntı oldu sonraki günde dikişin açılması ile doğurdum artık enfeksiyon mu tetnozz aşısı mi penisilin mimsebep oldu bilemiyorum bir aydan fazla dayandı dikiş 19 dan 24 e kadar doktor enfeksiyondan olmuştur dedidtest yaptı düşeceği gece 80 çıktı enfeksiyon tabi artıkadurduramadı

Açıklık tan dolayı rahim enfeksiyon çekiyor dedi doktor dama o zamanlar ben birşey bilmiyordum burayı 2.bebeği kaybettikten sonraskeşfettim tahlil falan yapmamıştı doktor su gibi akıntı oluyordu mukus gibi tetnoz iğnesi oldum iki gün sonrada penisilin iğnesi o gece kanlı akıntı oldu sonraki günde dikişin açılması ile doğurdum artık enfeksiyon mu tetnozz aşısı mi penisilin mimsebep oldu bilemiyorum bir aydan fazla dayandı dikiş 19 dan 24 e kadar doktor enfeksiyondan olmuştur dedidtest yaptı düşeceği gece 80 çıktı enfeksiyon tabi artıkadurduramadı
Peki 80 çıkan neydi? İdrar tahlilinde ki lökosit sayısı mı hemogram da ki beyaz küre mi ?

Resmen aynı şeyleri bende yaşadığım gelen akıntım bile aynı. Tetenozu Düşük tehlikesi veya erken doğum tehlikesi olanlara yapmıyor çoğu sağlıkçılar. Penisilinde gebelerde kullanılan en zararsız antibiyotik tedavi. Ama baya ilerlermiş enfeksiyon ondan olmuştur. Bende bu sebeplerden kaybettim çocuğumu hergünde çok üzülüyorum. :KK43:

Resmen aynı şeyleri bende yaşadığım gelen akıntım bile aynı. Tetenozu Düşük tehlikesi veya erken doğum tehlikesi olanlara yapmıyor çoğu sağlıkçılar. Penisilinde gebelerde kullanılan en zararsız antibiyotik tedavi. Ama baya ilerlermiş enfeksiyon ondan olmuştur. Bende bu sebeplerden kaybettim çocuğumu hergünde çok üzülüyorum. :KK43:
Canım işteibiz bilmiyoruz doktorda pek ilgilenmiyor bu yeni doktorum hep soruyor akıntı varmı kaşıntı varmı diye vajinal enfeksiyon varmı diye kaç kez baktı çünkü adamın çok hastasıhvar ben gibi vevbiliyor bunların sebep olacağını önceki doktorlara var desem bile normal diyip geçiyordu

X